Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '14

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
197
 

9 yaşındaki Mert'in katiline!...

9 yaşındaki Mert'in katiline!...
 

BÖYLE BİR ŞEY OLDUĞUNA EMİNİM


9 Yaşındaki Mert’in katili için DUAM.

 

Şiddetin insanlık tarihinin her zamanında ve her yerinde sürekli var olageldiğini biliyoruz.

Cengiz Han'ın 40 Milyon kişinin ölümü uğruna hüküm sürdüğü ve İmparatorluğunu genişlettiğni, medeniyet temsilcisi Avrupalıların Afrika da, Güney ve Kuzey Amerika da, Afrika kıtasında, Çin de, Hindistan da işgal savaşlarında kaç insanın ölümü uğruna çıkarları için savaştıkları ve nihayet Almanların 66 Milyon insanın ölümüne neden olan Dünya savaşını da hatırlayınca, Norveçli katliamcı katilin, Amerika da bebeleri tarayan 17 yaşındaki çocuğun, ülkemizde karısını, kızını öldürenlerin dünyaya yeni gelmediklerini hatırlarız.

 İnsan yeryüzünde ve belki de bilmediğimize göre Evrende, yaşam ihtiyaçları dışında şiddeti sıklıkla ve ölüme vardıracak kadar kullanan tek türdür denilebilir.

Tüm kitaplı dinlerde ilk emrin, öldürme olmasına ve en büyük günah sayılmasına rağmen, savaşlarda insan öldürmeyi  kolaylaştırmak için özellikle dinsel payelerle onurlandırılan katiller, bir ülkenin bir ulusun topraklarını zenginliklerini ele geçirmek, baş olan katilin fetih duygularını tatmin etmek, öldürme emrini ön şart süren dinlerini yaymak için dahi doyumsuzca insan katlettiler bu Dünyada.

Çin'i işgale gitmiş İngiliz askerleri, Aztek'leri yok eden Kortez'in ordusu, Cezayir'i ve Batı Afrika'yı topraklarına katarken ölen Fransızlar, Sovyetleri yok etmeye giden Alman ordusu kayıpları da hep ulusu için ölen kahramanlar diye anılır bu anlayışta.

21 Yüzyıla girince aniden sıçrama bir evrim geçirdikte şu ideal insana dönüştük mü sanıyoruz. Milyonlar yıllık geçmişimizle gelen katletme içgüdümüz ortadan kalktı ve gerçek insan olduğumuz için artık bu bireysel çapta, kadına, çocuğa karşı olan şiddeti sorgular hale mi geldik. Öyleyse, nükleer bombaları, füzeleri, üstün maharetli tankları, Uçak gemilerini ve onların vurucu gücü napalmler atan uçakları, insana zararlı bakteri, virüslere karşı üretiyor ve Dünya silah fuarlarında pazarlıyorlar sanıyoruz hala.

İŞTE İNSAN.

Kars’ta tecavüz edilerek öldürülen 9 yaşındaki Mert’in katili için dualarım, SENİ POLİSTEN ÖNCE DEXTER’İN BULMASI İÇİN.

Saygılar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gem vurulması zor aklın çılgınlıkları hepsi de.Desteğini verip cömertliğini de son kuruşuna kadar harcayan insanın insana aldanışından gelen bir suç olsa gerek.İşleyende değil işlemesine olanak tanıyanlardadır asıl suç,Nusret bey.Oldukça anlamlı bir içeriğe sahipti yazınız.Paylaşımınız için çok sağolunuz.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 10.04.2014 22:34
Cevap :
İlginize teşekkür ederim. Saygılar  10.04.2014 23:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 255
Kayıt tarihi
: 14.10.11
 
 

İstanbul 1946 doğumlu, gazetecilik yüksek okulu eğitimliyim. Müzik ve her türlü spor aktivitesi y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster