Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '08

 
Kategori
Okullar
Okunma Sayısı
431
 

9 zayıf intihar ettirdi

MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde karnesinde 9 zayıf olan lise öğrencisi 16 yaşındaki Sinan Akgün, evde bulunan tüm ilaçları içerek yaşamına son verdi. 3 çocuklu Akgün ailesinin ortanca çocuğu olan Erdemli Meslek Lisesi hazırlık sınıfı öğrencisi Sinan Akgün, dün karnesini aldı. 15 dersten 9'u zayıf olan Sinan Akgün, Erdemli Devlet Hastanesi'ne götürüldü fakat Sinan Akgün'ün öldüğü anlaşıldı.

Her sene karne alındı mı hep aynı olaylar ve acılar. Burda büyük iş velilere düşüyor. Çocuklarımızı aşırı mengeneye alıp onları kötü düşüncelere itmeyelim. Çocuğumuzu iyi tanıyalım, gizli takipte olalım. Meyilinin okula mı yoksa okulsuz hayata mı diye inceleyelim. Okula ise derslerini çalışıp çalışmadığını görelim. Baskı ile ders çalıştırtmayalım. Yani gençler elimizdeki sabun gibidir, sıkarsak elimizden fırlar gider, sabunu eğilip yerden alabiliriz ama o gençi geri almak çok zor olur...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çocuk terbiyesinde aceleci olmamalıdır: Çocuğun yavaş yavaş gelişen fizikî yapısı gibi fikrî yapısı da yavaş yavaş şekillenir. Bu sebeple çocuğun terbiyesinde uzun bir zamana ve engin bir sabra ihtiyaç bulunmaktadır. Bu gerçek; bizi usandırmamalı, ihmale sevk etmemeli ve çocuğu kendi haline bırakma hatasına düşürmemelidir. Bilakis, sistemli bir şekilde, verilmesi gereken terbiyeyi devamlı bir şekilde uygulamalıdır.onu kötü düşüncelere gark edecek şeyler uzak durmasını sağlamalıyız.cocuğumuz bizim herşeyimiz..

kemal turan turran 
 26.01.2008 23:59
Cevap :
Tam yetişmemiş bir ailedende işte böyle körpeçik gençlerin hataları çıkyor.EĞİTİM HERKESİME ŞART  31.01.2008 13:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 735
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

26/05/1957 İstanbul Eyüp doğuluyum. İlk ve orta okulu Eyüp'te okudum. Liseyi Sultanahmet Akşam Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster