Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
171
 

Afrin Şehitleri

Afrin Şehitleri
 

Ülke olarak kritik günlerden geçiyoruz. İşin aslı savaştayız! Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı terör faaliyetleri içerisinde bulunan gruplara karşı sınır ötesi operasyonlar düzenliyor. Bu operasyonlarda birçok teröristin etkisiz hale getirilmesine karşın biz de birçok şehit veriyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Ülkemiz savaş halinde. Aslına bakarsanız zor günlerden geçiyoruz. Daha doğrusu ‘’zor günlerden geçiyor olmamız lazım’’. Ama gerek günlük yaşantımıza gerekse ülke gündemine baktığımızda pek de öyle değil gibi görünüyor.

Evet evet, ülkemiz savaş halinde. Şehitlerimiz var, yaralılarımız var… Peki bizler bunu ne kadar ciddiyetle karşılıyoruz ya da ne kadar hissediyoruz, ne kadar paylaşıyoruz bu acıyı?

Adana’ya, Hatay’a, Osmaniye’ye, İstanbul’a, İzmir’e, Giresun’a, Elazığ’a, Anamur’a, Eskişehir’e, Samsun’a, Bursa’ya, Malatya’ya, Gaziantep’e, Erzurum’a ateş düşüyor. Bakın, bu şehitler bizim askerimiz, bizim şehidimiz ama düşen ateş sadece bu şehirlere, bu evlere düşüyor artık! Bizlerin umurunda bile değil. Gösterdiğimiz en büyük reaksiyon sosyal medyada başsağlığı dilemek ve kınamak… O da sürse sürse 10 dakikalığına!

Peki sonra ne yapıyoruz..?

22 Ocak 2018….. İlk şehidimiz geldi ve biz, ülkenin yarısı televizyon başındaydık. Yok, öyle şehidimizle ilgili değil. ‘’Söz’’ izledik, ‘’Çukur’’ ile kendimizden geçtik.

23 Ocak 2018….. 2 şehidimiz daha geldi ve biz yine televizyon başındaydık. Dizilerimize üzüldük, ağladık, güldük! Şehitlerimizle pek ilgilenmedik,  daha ‘’Ufak Tefek Cinayetlerle’’ ilgilendik o gün.

27 Ocak 2018….. 2 şehit haberi daha geldi bu sefer daha bir hırsla televizyonun karşısındaydık. Çünkü N’diaye sorunu vardı ülkede. Acaba Galatasaray’dan gidecek mi gitmeyecek mi? Kaç paraya geldi kaç paraya gidecek? O merakla ülkenin yarısı izledi Galatasaray-Osmanlıspor maçını…

3 Şubat 2018…. Bu sefer ki biraz ağırdı. Tam 6 şehit vermiştik ama öyle bir duruma geldik ki biz; ‘’Yeni Gelini’’ izlemeyi tercih ettik. Hatta Dirar kendi kalesine gol attı ve Fenerbahçe puan kaybetti diye kahrolduk!

4 Şubat 2018…. 2 şehit…

5 Şubat 2018…. 2 şehit…

7 Şubat 2018…. 2 şehit…

9 Şubat 2018…. 1 şehit… Sizce toplamda 7 şehidimizin geldiği bu 4 günde de farklı bir şey yaptık mı? Gündemimiz yine diziler, maçlar, şarkılardı… Hatta 8 Şubat 2018’de Tarkan’ın baba olacağı haberi gündeme bomba gibi düştü ve günlerce şehit babalarından çok bunu konuştuk!

10 Şubat 2018 / saat 23:00 suları….. En büyük kaybımızı vermiştik Afrin’de. 12 şehit haberi geldi bu sefer. Tam da Survivor’ın ilk bölümünün olduğu gün. Vatanı uğruna canını vererek şehit düşen canlarımız 1-2 dakikalığına ünlü olmuşlardı sosyal medyalardaki başsağlığı mesajlarında ama ülkenin %60’ı Survivor’daki ünlüleri izlemeyi seçti. Kalanlar da Talisca’nın golünü izlemelere doyamadı…

Hani diyoruz ya;

‘’Afrin’e gitmeye hazırız’’

‘’Gerekirse biz de gideriz Afrin’e’’

‘’Bırakın biz de Afrin’e gidelim’’ diye…

Afrin’de televizyon, cep telefonu, internet, bilgisayar falan yok arkadaşlar.

Özgen Caner ÖZ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

1983 doğumlu. İlkokulu öğretmeni, idareci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster