Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
15408
 

Dünyanın en güzel sesi

Dünyanın en güzel sesi
 

Biliyorum. İtiraz edenleriniz olacak. Ama bu benim görüşüm. O dünyanın en güzel sesi. Bu yazıyı yazarken bile onu dinliyorum. Şarkısının adı, Experience. Kendisini bilenler fotoğrafından tanımışlardır. Bilmeyenler sabretmeli... Bir ipucu vereyim dünyanın gelmiş geçmiş en büyük popstarı olarak kabul edilen Michael Jackson'un aşık olduğiu kadın o. Adına şarkı yaptığı kadın. O benim ilk gençliğimin, ilk aşkımın, ilk öpücük hayalimin şarkıcısı.

Evet o... Diana Ross. Bana göre dünyanın en güzel sesi. İtirazı olanlar lüften önce You Tube'a girip Diana Ross'dan Experience'i dinlesinler sonra itiraz haklarını kullansınlar.

Bazı insanlar dünyaya şarkı söylemek için gelirler. Çene yapılarını bile ona göre ayarlamıştır yaradan. Onların çene yapıları en güzel sesli kuşların çene yapısıyla benzerlikler içerir. Kimdir o sesler? Bana göre John Lennon, Freddy Mercury, Barbara Straisand, Bette Midlar... Bu isimleri çoğaltmak mümkün ama inanın sayıları fazla değil.

Diana Ross da onlardan biri. Ve ben onu dünyanın en güzel sesi ilan ediyorum. Şarkılarıyla yorumlarıyla bana aşk duygusunu yaşatan diğer favorilerim beni bağışlasınlar.

Bizim müziğe gönül verdiğimiz yıllarda bugünkü gibi yüzlerce televizyon kanalı yoktu. Dolayısıyla genelde radyo dinlerdik. Ve yine benim kuşağım iyi bilir ki sanatçıları önce sesiyle tanırdık, sesiyle severdik. Sonra dergilerde falan sanatçının fotoğrafını görürdük. Ya da kaset kapaklarında. O zamanlar CD'de yoktu.

Diana Ross'u da ben böyle sevmiştim. Sesiyle büyülemişti beni. Belki ilk öptüğüm, ilk aşık olduğum kadındı Diana Ross. Elbette imge dünyamda.

Müzik çok şey anlatıyor bize. Dillerin, dinlerin hatta ülkelerin önemli olmadığını. Hepimizin sonuçta insan olduğumuz gerçeğini anlatıyor. Ve dünyanın neresinde olursak olalım aynı duygularla aşık olup sevdiğimizi anlatıyor. Ve ben ne zaman güzel bir şarkı dinlesem dünya için umutlanıyorum.

Güzelliklerin çirkinlikleri yeneceğine inanıyorum. Bugünlerde aşık olmak moda ya. İşte benden size bir itiraf ben bu yazıya konu olan kadına aşığım. Hem de çoook.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Müzik ruhun gıdasıdır hiç ayırt etmem.. ben kalender meşrepim hepsini(kulağıma hoş gelen) dinlerim Edit Piap' bayılırım sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 09.05.2007 12:54
Cevap :
Sevgiler be Meralciğim  10.05.2007 2:02
 

Güzellik biraz göreceli, mesela ben Barbara Strasiand 'ı çirkin bulmam bence mükemmeldir hele şarkı söylerken bayılırım ona...( yakından göremedim tv ). Ses güzelliği özellikle kadınlarda onlara ayrı bir hava katıyor... SAKIN İNAT ETME... YENİDEN YORUM YAPTIRMA BANA...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 08.05.2007 19:11
Cevap :
Aslında biz aynı şeyi düşünüyoruz. Serap sevgilerimle...  08.05.2007 19:30
 

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, çoğu güzel sesli kadının kendiside çok güzel.. İstinalar olabilir tabi. Diana Ross gerçekten mükemel bir kadın. ben celin dion' un sesinide favorilerim arasında gösterebilirim..Müzik dolu hoş günler dilerim...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 08.05.2007 12:59
Cevap :
Serapçığım ben biraz tersini de düşünüyorum. Mesela Bette Midler... Barbara Straisand... Elbette çirkin kadın yoktur ama ses işte... Edit Piaf mesela. Ses başka bir şey. Sevgiler...  08.05.2007 13:02
 

şiir gibi beni de alıp götürür bazen dinlenceye, bazen hüzüne... sevgiler

Ruksan İLDAN 
 08.05.2007 12:35
Cevap :
Evet. Sevgiyle...  08.05.2007 12:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 178
Toplam yorum
: 1562
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2358
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster