Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Hukukçuyum... Hukukun üstünlüğünün ve hukukçunun saygınlığının ülkemde gelişmesini ve kalıcı olmasını çok önemsemekteyim.  Ülkemin yakın geçmişte yaşamış olduğu ekonomik çöküntülerin, siyasi çalkantıların ve sosyal sorunların ana kaynağının bu olduğuna inanmaktayım. Kişisel olarak da bilmediğim bir sürü şeyleri öğrenmede e..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 

Bu blog yazarının şu anda bir blog önerisi bulunmamaktadır.

 
"Paralel Yapı", su yüzüne çıkmış "derin devlet"tir

Hâlâ inanmayanların düne kadar "F tipi yapı bürokrasiyi ele geçirmeye çalışıyor" dediklerini unutmamak gerekiyor. Onun için ortada bir samimiyetsizlik ve iki yüzlülük sorunu var. Yoksa artık mızrak çuvala sığmıyor. Her şey gün gibi açıkta. Selamlar...

15 Eylül 2014 18:16
Gizli Suriye toplantısı YouTube'a düştü; Kılıçdaroğlu deşifre oldu!

Youtube sehven Youtoub olarak yazılmıştır. Düzeltir, özür dilerim. Saygılarımla...

02 Nisan 2014 10:05
Bari barolar birliği ve avukatlar siyaset yapmasın, dürüst ve gerçekçi olsunlar!

Merhaba Mustafa bey, ana düşünce olarak yazınıza tümüyle katılıyorum. Barolar tabii ki bir STK olarak cereyan eden olaylar karşısında görüşlerini açıklayabilirler ama politize olamazlar; günlük siyasete alet olarak bir siyasi partinin sözcüsü gibi onun demagojik söylemlerine hukuk kalıbı giydirme çabasına giremezler. Burada tabii ki hukukun istismarı söz konusudur. Hukuku yozlaştıran, güvensiz kılan da işte bu tür davranışlardır. Vereceğim örnek sanırım sizin bu yazınızı da destekleyecektir: Eskişehir-Ankara hızlı treninde TBB Başkanı Feyzioğlu ile bir kadın arasında tartışma yaşanmıştı. Kadın Feyzioğlu'na, "O zaman bu hızlı trene binmeyin" dediğinde o da cevaben "O zaman Cumhuriyet'i de biz kurduk" demişti. Cumhuriyet'i TBB kurmadığına göre Feyzioğlu CHP'yi kastetmiş olmalıydı. Bu bir bilinç altının yansımasıydı. Demek ki söz konusu olan evrensel hukuk değil onların hukuku! Çünkü Cumhuriyet'i kendilerinin sanıyorlar. Umarım barolar gerçekten hukuku düşünen kişilerin eline geçer.

26 Mart 2014 15:53
 
Toplam blog
: 411
Toplam yorum
: 1292
Toplam mesaj
: 70
Ort. okunma sayısı
: 1205
Kayıt tarihi
: 03.08.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster