Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Resmi tarihin terse yatırdığı aleviler

Dersim'deki olayların bastırılması emrini Mustafa Kemal neden vermiştir? Dersimde ne yapıldı da böyle bir eylemde bulunuldu? Lütfen bunları açıklarmısınız?

18 Kasım 2009 21:14
Türkiye Türklerin değil

Çok güzel özetlemişsiniz ve tespitleriniz hedefi onikiden vuruyor. Bu ülkede 25 yıldır teröre onbinlerce şehit verdik. Ne içindi bütün bunlar? Dış güçler adım adım emellerine ulaşıyorlar. PKKyı kolladılar. Ülkenin en büyük belası haline getirdiler. İçerideki sayıları epey tutan köşe yazarlarının demokrasi, insan hakları şirinliğiylede geldik bu günlere. Anayasadaki ayrımcılık ortadan kalksın deniyor, anadilde eğitim deniyor, Türk deme Türkiyeli veya şimdi moda olan Türkiye vatandaşı diyelim deniyor. Tüm bu süreç ülkeyi felakete sürüklüyor. Kurtuluş yolu Mustafa Kemali anlamak, onun gibi düşünebilmekte ve görebilmekte... Saygılarımla...

17 Kasım 2009 22:38
Sevgi tutsakları...

Gerçekten insanlar sevdikleri zaman birbirlerini değiştirmeye kalkışmazlar, sahiplenmezler. Olduğu gibi bırakırlar. Öyle sevmediler mi birbirlerini. Sevgi varsa uzak-yakın kavramları anlamını yitirir. Zaten hep yanındadır. Yüreğinde...

06 Ekim 2007 14:12
Secret var mı?

Elinize sağlık... Nasıl düşünüyorsak öyle yaşıyoruz. Hayatımıza kattığımız güzellikler, tüm olumlu gelişmeler ve tabiki olumsuzluklar düşüncelerimizin ürünü. Bunu bilmeli ve öyle düşünmeliyiz. Ancak bunu gerçekleştirmek bilincimizin gelişmesiyle olacaktır. Duruşumuzu değiştireceğiz. Yüzümüzü olumlu duygu ve eylemlere döndüreceğiz. Bir ışık gibi parlamaya devam edin. Sevgiler.  

23 Eylül 2007 11:44
Muhalefet'in muhalifi Sarıgül

Çok güzel ifade etmişsiniz tabloyu kutlarım. CHP nin güçlenememesinin sebepleri ortada ve bunun karşısında o kadar imkan ve gücünü ortaya koyup liderliğe soyunan birisi var.Ama toplum destek vermiyor. Çünkü hisleri Sarıgülle olmaz diyor. Chp içinde hiç azımsanmayacak bir kesim var Sarıgüle karşı yine Baykal diyecek. Ne zaman tüm solu kucaklayacak bir LİDER çıkacak İşte o zaman karşısında hiç bir güç duramayacak.  

15 Eylül 2007 18:12
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1600
Kayıt tarihi
: 09.09.07
 
 

1972'de İstanbul'da doğdum. Hacettepe Üniversitesi İşletme mezunuyum. 10 yıldır Satış-Pazarlama sekt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster