Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Çok yaşa sen Sezen Aksu

politik söylemleri o kadar da önemli değil. Önemli olsaydı O'na çoktan küsmüştüm. Gerçi, bu dağa küsen taşvan örneği gibi olurdu. O'nun en önemli yanı sözleri,besteleri, felsefesi, kısacası yaşadığı ve bizlere yaşattığı her duygu... Yaşamımda ilk kez farkına vardığım bir sanatçı kendisi. O'nu bilinçsiz olarak 8-9 dokuz yaşlarımda, yarı bilinçli olarak 12-16 yaşlarımda ve tam bilinçli olarak da 16 ve şu ana kadar dinledim ve dinliyorum da. O'nu dinlemek demek sadece şarkılarını ve sözlerini dinlemek değil, özümsemek ve yaşama uygulamak demek. Beni ailem yetiştirdi ama duyguyu, aşkı, şiiri de öğreten Sezen Aksu'dur. Bir nasıl bu kadar geniş bir yelpazeye sahip olabilir? Bunu anlayabilmek pek de mümkün değil.Belki de onun için Sezen Abla'yı seviyoruz, benliğimize katıyoruz.

24 Mayıs 2011 11:14
Simav depreminin düşündürdükleri

ve diğer deprem bölgelerinin de çılgın deprem projelerine ihtiyacı var ama onlarından iktidara devam edebilmeleri için İstanbul'u üçe bölmeye ve bilmem kimlere rant sağlamaya ihtiyaçları var.

21 Mayıs 2011 14:17
Evlilik programları

artık bu evlilik poğramları zaten kalitesizdi ya bu sene iyice zıvanadan çıktılar. Ne yalan söyleyeyim yemek yeme saatime denk geldiği için o saatte(18.30.19.00) biraz bakıyorum Gerçekten bir adama talip olarak gelen bayan hemen mikrofonu kapıp şarkı söylemeye başlıyor. Ses de tavukları civcivden mahrum edecek cinsten. Umudu albüm teklifi almak... Sözde değerlendirme yapan jüri de zaten sanki şarkıcı camiasından... şarkılar, türküler... Galiba şöhret olmanın yolu artık oradan geçiyor. Hiç olmazsa yeteneklileri çıkarsalar bari. Selamlar.

20 Mayıs 2011 10:01
Sınav sonuçları

Hani, herkesin puanı adilce hesaplanmıştı? Hani, şifre mifre yoktu? Hani, teknoloji son kertesine kadar kullanıyor ve en doğru ve hakça sonuçlar alınıyordu? Neden o zaman her dilekçe verenin puanları hesaplanıyor? Şu anda ÖSYM'nin sitesine ulaşılaşılamıyor. Sanırım aşırı yoğunluk var ya da yeni düzenlemeler yapılıyor. Anlamadım yani.

03 Mayıs 2011 09:13
Sanat Hazineleri (Gize Sfenksi)

evet bazen cahillik edebiliyoruz. Doğrusu Gize...

20 Nisan 2011 15:00
Yasakların albenisi vardır

ikiisnde değil de öğlen akşam sabah gösterilirse içkinin ve uyuşturucunun zararları televizyonda belki daha da azalır içki ve uyuşturucu kullanımı. Bence herşeyin başı eğitim ve elbette doğru ve güvenilir örnek olmak. Zaten herhengi bir şeyi yasakladığınızda o konuya dikkat çekiyorsunuz demektir. Bana göre kötü yönleri gösterilirse çok daha yararlı olur.

31 Ocak 2011 16:56
Canan Başkaya/ gül ek yüreğine

Gösteriş merakı olmayan sesi de kaliteli bir sanatçı. Ben de dinliyorum kendisini. Kendini sanatçı sayıp(sanıp) ortalarda kötü sesiyle dolaşan birçok kişiden çok daha iyi yerlere gelmesi gereken bir-iki sanatçıdan bir tanesidir. Nedense en içli ve içten duyguları dile getiren türkülerimiz çok da popüler olamıyor. Bana göre bunun tek nedeni toplumumuzda okuma alışkanlığı ve derin düşünce alışkanlığı olmadığıdır. Çünkü, özellikle de deyişler hep başka başka düşünceleri anlattıklarından gençlerimiz düşünüp anlamak yerine daha kolay tüketilen pop ve benzeri müzik türlerini tercih ediyorlar.

08 Aralık 2010 15:35
Susmak, susabilmek; marifettir !

Susmayı ve neleri anlattığını güzel yazmışsınız. Felsefeyle bağlantısını çözemedim. Şöyle ki, Felsefe daha çok soru sormaya dayalı olduğundan. Ya da bir konunun irdelenmesi ve nedenlerinin araştırılması olarak biliyorum. Burada özür dilemek isterim.Yazınız daha çok makale gibi olmuş. Saygılarımla Öğretmenim.

08 Aralık 2010 14:27
Zehirli sevdadır

O sarışın kız, yaşamak sevincinin ta kendisi. Sonhabar'a zıt düşmez aslında çünkü her mevsim güzeldir ve sonbaharda da bir sürü sarı ton vardır.

08 Aralık 2010 11:05
Baba Dilde Eğitim İstiyorum

Ana dil adı üstünde anamızdan öğrendiğimiz dil. Her milletin de bir ana dili var elbette. Bana göre herkes ana dilinde eğeitim de alabilir. Bunda bir sakınca görmüyorum. Ancak, ana dilde eğitim, yok insan hakları derken Türkiyemizi bölmek, parçalamak ve kolay lokma gibi mideye indirmekse amaç sonuna kadar ben de karşıyım. Bir de ülkede sadece Kürtler mi var? Sizin de belirttiğiniz gibi birçok kökenden insanlar var. Ancak,ateşin daha çok harlanıp her tarafı yakması örneği, dış güçler ve iç düşmanlar(PKK ve yandaşları vs) sürekli Kürtleri galeyana getirmeye çalışıyor. Ki işleri kolaylaşsın. Demokrasi getirenlerin(!) Irak'ta, Afganistan'da ne yaptıkları belli. Türkiyemizi bu halde düşünmek bile beni beni kahrediyor. Allah, bu yurdumuzu her türlü istila ve beladan korusun.

28 Ekim 2010 10:06
Toplam blog
: 309
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 380
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

yok yok yok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster