Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ölü Yazarlar Toplantısı! Saat 01:00

Dünyada kaç milyar insan varsa, o kadar da aşkın tarifi vardır. Zira herkes kendine göre yaşar aşkı.Kendi potansiyeli kadar tadar.Öyle ya da böyle önemli olan o duyguyu en kuytularına kadar hissedip yaşayabilmektir. Gerisi hikayedir...

18 Eylül 2018 11:03
Bugün Günlerden Güzellik

Sevgili Sultan hanım, güzellikler paylaşmak içindir. Bu bağlamda fotoğraflarınızı istediğiniz sıklıkla değiştirebilirsiniz. Sizi takip eden tüm arkadaşların da aynı fikirde olduklarından eminim :)) Sevgi ve güzellikle...

13 Eylül 2018 22:52
Bir Hain Bıçak Gibi Kalbimdesin

Bana aynı özelliklere sahip babamı hatırlattınız... Teşekkür ve sevgiyle.

03 Ağustos 2018 13:29
İnsan Sevmek Ne Marifettir Ne de Erdem

Sanırım benim bu konudaki fikirlerim biraz aykırı, ama ben sizin eleştiriye açık olduğunuzu biliyorum. Hayır sayın Matilla, herkes insan sevmez. Bazen yetişme tarzı, bazen yaşadıkları, bazen de menfaatleri,çıkarları icabıdır bu sevgisizlik. Keşke dediğiniz gibi sevebilselerdi... Herkesin herkesi sevdiği, saydığı bir dünya ütopyadır zaten. Yanlış anlamadıysam, herkesin kendi gönlünce insan sevmesini doğru bulmuyorsunuz. İyi de insan sevmeyi bir ölçüye, bir kurala bağlayamazsınız ki! Bilimsel, objektif,kurallara bağlı sevgi mi olur Allahaşkına? Hukukun üstünlüğüne, insan haklarına...vs. saygı duyulmalı elbet, ama sosyolojik, hukuksal değerlere dayandırarak temellendiremezsiniz sevgiyi. Sevgi dolu bir insan bunlara zaten saygılıdır. Bunlar olmazsa olmazıdır. Bence asıl marifet ve erdem, yarınlara yüreği sevgi dolu çocuklar yetiştirmektir. Selam ve sevgiyle.

24 Temmuz 2018 13:57
Ay Çiçekleri

Bu kez yorum yerine aklıma takılan bir soru sormak istiyorum: Yüzlerini güneşe döndükleri halde neden ay çiçeği diye adlandırılmışlar? Üzerine şiir yazdığınıza göre bir yanıtınız olmalı...

03 Temmuz 2018 17:30
Türkiye Kuzguncuk Olsun!

Biraz gecikmeli olarak okudum ama olsun, bir İstanbul sevdalısı olarak, bu güzel semti, bu kadar güzel anlatan bir yazıyı atlamam mümkün değildi. Belki bir gün ben de Beykoz üzerine bir blog yazarım.Ama sizin gibi anlatabilir miyim, bilemiyorum. Teşekkürler.

03 Temmuz 2018 15:17
Yeni Nesil Çocukların Mutlaka Okuması Gereken Çocuk Kitapları

Listenize ben de birkaç isim eklemek istiyorum izninizle: J.M.Vasconcelos/ Şeker Portakalı, Richard Bach/ Martı, A.Saint-Exupery/Küçük Prens. Sevgilerimle.

30 Mayıs 2018 12:04
Sen ve İçindeki...

Umut her zaman vardır. Olmadığında bile...Hele böyle anlatıldığında sol yanımız kırgın,kırık,kanıyor olsa da ne gam, acının içinde yeşeren umuda "Merhaba" diyesi geliyor insanın. Teşekkürler, selamlar.

15 Mayıs 2018 10:32
Ey Mucizem

Bizleri mucizelerin var olduğuna inandıran ve varlığıyla hayatımızda mucizeler gerçekleştiren sevgiliye aşk olsun! Teşekkürler bu güzel blog için.

14 Mayıs 2018 19:13
Edebiyat Hayata Karşı Bir Savunma mıdır?

Sayın Matilla'nın gönderdiği yorum yayınlandıktan bir süre sonra yanlışlıkla silindiğinden verdiğim yanıtı aklımda kaldığı kadarıyla yeniden yazıyorum. Kendisinden tekrar özür dilerim. "Siz felsefeciler her şeye akıl ve mantık yoluyla bakıyorsunuz. Yanlış değil tabii, ama başka yolların da olduğunu unutmayın.Edebiyatın yaşamın gerçeklerini çarpıttığını söylemişsiniz; isterseniz buna, "yaşamın gerçeklerini estetize ediyor" diyelim. Edebiyat hayatın bize yetmediği yerde devreye girer. "Adam" etmese de "iyi" eder.Hem ruhumuzu, hem yüreğimizi. Bu da az şey mi? Teşekkürlerimle."

20 Nisan 2018 13:09
Toplam blog
: 214
Toplam yorum
: 1802
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2076
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

Burada yazarken kim olduğumuzun, ne olduğumuzun bir önemi olmadığını düşünüyorum. Önemli olan yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster