Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Tencere ve Kapak

Şimdi ben edebiyat ve felsefe diyeceğim ama size ters düşecek...Yapacak bir şey yok, öyle işte!

24 Mayıs 2018 17:52
Sen ve İçindeki...

Umut her zaman vardır. Olmadığında bile...Hele böyle anlatıldığında sol yanımız kırgın,kırık,kanıyor olsa da ne gam, acının içinde yeşeren umuda "Merhaba" diyesi geliyor insanın. Teşekkürler, selamlar.

15 Mayıs 2018 10:32
Ey Mucizem

Bizleri mucizelerin var olduğuna inandıran ve varlığıyla hayatımızda mucizeler gerçekleştiren sevgiliye aşk olsun! Teşekkürler bu güzel blog için.

14 Mayıs 2018 19:13
Edebiyat Hayata Karşı Bir Savunma mıdır?

Sayın Matilla'nın gönderdiği yorum yayınlandıktan bir süre sonra yanlışlıkla silindiğinden verdiğim yanıtı aklımda kaldığı kadarıyla yeniden yazıyorum. Kendisinden tekrar özür dilerim. "Siz felsefeciler her şeye akıl ve mantık yoluyla bakıyorsunuz. Yanlış değil tabii, ama başka yolların da olduğunu unutmayın.Edebiyatın yaşamın gerçeklerini çarpıttığını söylemişsiniz; isterseniz buna, "yaşamın gerçeklerini estetize ediyor" diyelim. Edebiyat hayatın bize yetmediği yerde devreye girer. "Adam" etmese de "iyi" eder.Hem ruhumuzu, hem yüreğimizi. Bu da az şey mi? Teşekkürlerimle."

20 Nisan 2018 13:09
Alaz Alaz Alazın Çiçekleri Hoş Geldin 54 Yaşım

Okumakta biraz geç kaldım... Ne güzel anlatmışsın yaşını. Ben o güzel yaşı gerilerde bırakalı hayli oldu. Yaşamak söz konusu olduğunda tüm yaşlar güzeldir. Sağlıklı, mutlu,huzurlu,şiirle ve aşkla yaşa güzel kadın.

16 Mart 2018 10:45
Soru-yorum

Gece ne kadar uzun olursa olsun, şafak mutlaka söker. Sabır! Esenlikle...

07 Ağustos 2017 16:44
Edebiyat ve Sosyal Medya

"Yaraya tuz basmak" diye bir deyim vardır ya, yazınızı okuyunca aynı şeyi hissettim. Öyle çok başıma geldi ki! En son olay hepsinin üzerine tüy dikti. İnsan kendi yazısının, kendine ait olduğuna dair ispata zorlanır mı? Ben bunu da yaşadım. Sevgiyle kalın.

03 Ağustos 2017 16:31
Karşı Pencere

Gündelik hayata naif dokunuşlar... Gözlemleriniz ve anlatımınız müthiş. Sevgiyle kalın.

25 Temmuz 2017 16:46
Giderken

Bir de kalarak gidenler vardır ki en kötüsü de budur sanırım. Sizi terk etmezler ama acımasız bir aldırmazlık, hoyrat bir boş veriş, can yakan bir görmezden gelmeyle sürdürürler ilişkiyi. Kendilerini bir lütuf gibi sunar, verdikleriyle yetinmenizi isterler... Ve sonunda siz gitmeye karar verirsiniz!

04 Temmuz 2017 22:15
Edebiyat, iyi ki varsın

insana düşüncelerinin gerçekleştiğini görmesi kadar mutluluk veren başka bir şey olabilir mi? Yazarı olduğum dergiye önümüzdeki sayı için Ayla Kutlu hakkında yazı hazırlarken, ona neden bir "Onur Ödülü" verilmediğini geçirdim aklımdan. Ve şimdi verdiğiniz bu haberle sevincimi sizle paylaşmak istedim. Teşekkürler...

16 Haziran 2017 13:04
Toplam blog
: 197
Toplam yorum
: 1752
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2081
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

Burada yazarken kim olduğumuzun, ne olduğumuzun bir önemi olmadığını düşünüyorum. Önemli olan yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster