Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şizofren mi cinci mi?

Merhabalar. İnsan beyninin bizim henüz bilmediğimiz bir çok geliştirilebilir özelliği olduğuna inanıyorum. Ancak şizofreniklerin ortak özelliği sosyal yeteneklerinin sınırlı olmasıdır. Yani bu kişiler bir şeyler gördüklerini sansalar bile bundan para kazanmaya çalışmazlar. Bu nedenle medyum, falcı diye tabir edilen kişiler insanların duygularını sömüren dolandırıcılardır. Şunu da eklemek isterim ki; psikotik bozukluğu olan biriyle uzun süre birlikte olanlarda, paylaşılmış psikotik bozukluk olarak tanımlanan bir durum oluşabilir. Yine de eğlence amacıyla; 'Fala inanma, falsız da kalma' diyebilirim sizin için. Saygılarımla.

09 Aralık 2006 10:56
Dün benim doğumgünümdü...

Merhaba. Blog habercim ile yazılarınızı takip ediyorum. Her zaman, her gün aynı duygulu hayatın sizinle olmasını, yüzünüzün mutlulukdan gülmeye sabitlenmesini diliyorum.

04 Aralık 2006 15:26
"You did not talk about Fight Club!"

Yorumunuzu okur okumaz, yazılış zamanına baktım. Tahmin ettiğim gibi, film biter bitmez sabırsızca ve derin bir etkiyle yazılmış, çok güzel bir yorum. Sıradan bir hayatın,umutsuz ve akışkan günlerine böylesi dinamik bir film yorumu. Ellerinize sağlık. Tarzınız özgün. Teşekkürler.

21 Kasım 2006 17:38
Zamanın neresindeyiz?

Carpe diem. Yarının bir önemi yok, dünün de. Günü yaşamak aslolan. Can Dündar'ın dediği gibi: Aslolan mutlulukdur. Zaman içinde onu aramak saçmadır. Mutluluk bir amaç değildir. O görmesini bilenin yanıbaşındadır. Carpe diem. Düşünen kafa işe yarar. Aklı düşündüren de sorulardır. Aklıma soru düşüren zihne teşekkürler.

25 Temmuz 2006 16:35
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 714
Kayıt tarihi
: 25.07.06
 
 

Davetsiz bir misafir gibi girer ve hayatınızı değiştirir sanat. Bir kere verirseniz elinizi şiirin b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster