Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Tavşana kaçma tazıya tutma

Bu cümleye içtenlikle katılıyorum. Görünen ve icra edilen eylemlerden ortaya çıkan sonuç ne askeriye nede bürokratlar bu işi çözüme götüremeyecekler.Ta ki ne zaman halk hesap sora.

05 Kasım 2007 18:05
Tempo!!

Hayattan hep daha fazlasını bekliyor olmak bizi bu duruma düşürdü. Bizi mutlu edecek kadarıyla yetinmek varken hep daha fazlası olsun istedik. Sonra isteklerimizin ardı arkası kesilmedi. Hayatı yavaşlatmak hepimizin özlemi.Aslında bu elimizde. Lakin biz fedakar olmayı,yeteri kadarıyla yetinmeyi ve mutlu olmayı öğrenirsek.

05 Kasım 2007 18:03
Marş söylerken dik durmak.

Efendim zaten deformasyon sizin"sağlam duruyor dediğiniz kökler"imize sırt çevirmemizle başlamadımı.Adı yada sağlayacağı fayda ne olursa olsun özümüzü unutmamalıyız. Bizi biz yapan,tarihimizi anlı şanlı kılan özümüze ait değerler değilmiydi. Ne olduda bu gün maziye ait manevi ne değer varsa tu-kaka olmaya başladı anlamıyorum.Acaba muasır medeniyet olmakla avrupalı olmak arasında anlama güçlüğümü yaşıyoruz...

03 Kasım 2007 11:40
Snake restaurant

Koyun kesmek dinimizin bir vecibesi olup, bunun hayvanların katli olarak adlandırılması biz müslümanları üzer. Bir hayvansever olmanızı anlayışla karşılıyorum ama sizden dini bir vecibe ile ilgili fikrinizi beyan ederken daha dikkatli olmanızı rica ediyorum.Teşekkürler.

02 Kasım 2007 10:29
Çok pişmanım

malumunuz kısa süre önce icatlara ilişkin bir çok yarışma proğramı düzenlendi ve bayan katılımcıların azlığından şikayet edildi. Oysa hakiki mucitler türk mutfağında kimsenin haberi. Bir sürahinin içine limonları sık.(Çekirdeklere dikkat) Yeteri kadar şeker ekle.Üzerine suyu bas.Karıştır karıştır. Alsana limonata tarifine bambaşka bir yaklaşım açısı getirilmiş. Tek kelimeyle kutluyorum. Bir erkekten bunu beklemek imkansız. Mesela ben limonata yapmak için 5 dakikadan fazla asla zaman harcamam. Bu azimkar türk kadını yok mu. Helal olsun doğrusu :))

30 Ekim 2007 18:10
Türkiye harita üzerinde nerede?

Düşünün dünya platformunda kendimizi ifade edecek ve küresel bir popülarite kazanacak ne gibi icraatlarmız oldu.Bir iki sanal başarıyı saymazsak hemen hemen hiç.Son yüz yılda tarihe önemli bir miras bırakabildik mi sizce.Bence hiç üzülmeyin.Bünyesini ataletin teslim aldığı bir toplumun dünya tarafından tanınmaması gayet doğal.Zaten kültür denince magazin proğramlarının söz sahibi olduğu bir toplum haline geldik.Üzmeyin kendinizi.Şimdi bir Irak imtihanı var.Bakalım ne olacak.Biz bu aralar sadece buna konsantreyiz toplum olarak.Amaan düşündükçe canım sıkılıyor.Terörü aşalım işte o zaman belki daha popüler bir toplum olacağız.Son dakika haberi.Türk kızı marketlerine giren hırsızları baltayla defetti(A.B.D'de günün kahramanı seçildi. :)) Bu kadar olur.

25 Ekim 2007 19:04
Give me a reason to love you

Genelde flörtten evliliğe taşınan ilişkilerde "heyecan kalmadı bu ilişkide"bahanesine sığınılarak ayrılığa uzanan yolculuğun ilk adımıdır anlattıklarınız.Ve cümle şu şekilde değişir"give me a reason to kill you" :))

25 Ekim 2007 18:32
Oyunuz hayır olsun!

Gülcan hanım tespitlerinize katılmamak elde değil.Ancak sizce birilerine yada bi şeylere hayır demek için geç kalınmamışmıdır. :))

20 Ekim 2007 18:22
Öcü türban

Samimi ve bi o kadar da objektif yazınızı ibretle okudum.Ne zamandır değinmeyi düşündüğüm bir konuyu harikulade bir biçimde ele almışsınız.Görünen o ki bana da ekleyecek pek bi şey bırakmamışınız.Yüreğinize sağlık.Teşekkürler...

18 Ekim 2007 16:59
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 379
Kayıt tarihi
: 03.10.07
 
 

1981 yılında Konya'da dünyaya geldim. Şu an mağazacılık işiyle uğraşıyorum. Evli ve bir çocuk bab..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster