Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Gazeteci Yazar Cemal Tuzcuoğulları ile bir söyleşi

Yararlı çalışmalarından dolayı Sn C.Tuzcuoğlunu tanıttığınız için de sizi kutlarım. Kitabını alıp okuyacağım.selamlar.

17 Ekim 2012 03:18
Başsız vücudu Meclis’in önünde ayağından asılan Topal Osman’ın gerçek hikâyesi (6)

Yine anlamadım .Madem Topal Osman Atatürkle birlikte Milli Mücadelede yer aldı da neden Atatürk onu öldürtmek istesin.Bu işlerde entrika kokuları zaten baştaki ayrıcalıklardan geliyor. Yazılı basın ile ayrıcalıklı siyaset. İyi ki o zaman görsellik ve medya revaçta değildi.Bu çuval geçirme modalarının kaynağı nerelerden geliyormuş.

11 Ekim 2012 12:32
İsmet İnönü (ilk kez) anlatıyor; Atatürkle ihtilafımızın nedenleri (5)

Selamlar. Yazılarınızı her zaman büyük bir ilgiyle okuduktan sonra bir tür düşünce karmaşası yaşıyorum. Siyaseti pek benimsememekle beraber yaşantımızın ve tarihimizin gidişatındaki gerçekliklerin siyasi ve ekonomik menfaatlere dayalı olması dışında şahsi sorunların da olduğunu düşünüyorum.Yazınızda içgüdüsel olarak kişisel zaaf ya da özel hayat adı her ne ise bu tarz şeyleri siyasi amaçlı kullanmak ve aba altından sopa göstermek , ittihattan ayrılmak Demokrasi adı altında çeşitliliği ayrı gayrılık ve muhalefet olarak kösteklemek yanında hem seçimle demokrasiyi savunmak sonra da Milli Şef gibi bir ünvanla kendini ilan etmek bana biraz hırs çağrıştırdı.Keşke imzalanan antlaşmaların ardındaki gerçeklikleri daha iyi anlayabilsek ve kimlerin elinde hangi ipler olduğunu hakikatiyle bilebilseydik.Hep şaşkın kalmaya devam edeceğim galiba.

11 Ekim 2012 12:18
Deniz Kabuklarının Dünyası

Selamlar, Bir şeyin temelinde sevgi yatıyorsa o şey bilgisiyle yaşantımızı güzelleştirir. Ölümlü olanı ancak böyle bir sevgiyle ölümsüzleştirebilip Sena sıfatını böyle güzel bir sanatla yansıtabilir insan.Güzel bakan gözün güzel görmesiyle güzellikleri biraraya getirerek sunarken hiç de bencil olmadan herkese sunmanızın bedeli de güzel olmalı elbet.Mutluluk dalgalarınızın dinmediği deniz ve yosun kokulu yaşantılar dilerim.

07 Ekim 2012 05:46
Kristal kafatasları

En kaliteli elmas ın insan kemiğinin yanmasıyla elde edilen kömürden yapıldığını düşündükçe Kimya ile Simya birarada olunca şaşırmadım. Kimbilir düşüncede yaratılan kırık kalplerde belki kristaldendi, ama göz ve kulak kristallerini de biliyorum. Hatta kulak kristallerinin en küçük bir oynamasında tüm beyin merkezlerini etkilediğini de düşünürsek, kristal kadehlerle kutsal kaseleri bir daha incelemek gerekiyor. Elinize sağlık ilginç yazılarınızla hayal dünyamı genişletip ses getiriryorsunuz. Selam ve saygılarımla.

07 Ekim 2012 05:37
Yazmaların sonu

Neden böyle bir derleme gereğini duydunuz anlamadım ama gerçekten güzel bir salata olmuş. Bir dahaki sefere de neden geçmişi derlediğinizi yazın. Değişiminizin gelişim içinde devamını dilerim. Selam ve saygılar.

07 Ekim 2012 05:28
Ne istediğini bilmek

Selamlar, Yaratanın varlığını anlamak için ihtiyacımız olan gerçekten iki nedenimiz var. Biri nefes almak ve diğeri vermek. Eğer bunları kendi irademizle yaptığımızı sanıyorsak yanılgıdayız. Allahın varlığını ispata kalkmak ise en büyük yanılgıdır. Şüphesi olan ispat arar.Güzel yazı, elinize sağlık.

07 Ekim 2012 05:22
Hoşçakal Güzel Bebeğim

Aşk acıyla beslenirken, yenisini asla yerine koymak istemez zaten. Çünkü gerçek aşk görüntünün ardına geçince daim olanı bildirir yani yani aşka aşık olunanı. Bu nedenle sevgisiz yaşanmaz. Aşk tecellide biter, aşık ya da maşuk gider sadece ama aşk ve onun sevgisi bitmez. Çok sevdiğim bir kuşum vardı onu kaybetmek bendeki kuş sevgisini bitirmedi. Yüreğiniz soğumasın efendim.

05 Ekim 2012 17:38
Şam-Akçakale-Antalya hattı

Bu tarz operasyonları, savaş naralarıyla galeyana getirmek yerine akıllı çözümler üreterek sessiz ve derinden gitmek üzereyken bir de bir asker gözüyle sizin pencerenizden bakmak istedim. Bizler yataklarımızda mışıl mışıl uyurken sınırlarımızın bekçilerini hiç bir zaman unutmamalı ve daim duacı ve yardımcıları olmalıyızderim. Aydınlatan özlü sözlü paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

05 Ekim 2012 17:25
Sen

Selamlar, Dolaştığım canlar pazarında siz gibi bir ayna görmedim.Kişinin karşısındakini kendi gibi bilmesi olağandır ama baktığı aynada erdemleri bu kadar ustalıkla taşıdığı halde "BEN" demeden yansıtan okuduğum ve ibret aldığım yüksek ahlaklı güzel insan. Mürtekkebiniz kurumasın.Ellerinize sağlık. Saygılarımla

05 Ekim 2012 00:22
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 136
Ort. okunma sayısı
: 848
Kayıt tarihi
: 17.10.07
 
 

Edebiyet fakültesi  mezunuyum. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek çeşitli kurslardan da el sanatları ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster