Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sokak hayvanları

Bir kere üzerinde yaşadığımız bu doğanın asıl sahiplerinin hayvanlar olduğunu bilerek yaşamak ve onların sınırlarına saygı duymak zorunda olduğumuzu bilmek zorundayız. Belediyeler her altı ayda bir kaldırım yenilerken bütçe var, sokaktaki dostlarımızı kısırlaştırmaya gelince bütçe yok. Bu, sistemin nasıl döndüğünün en güzel kanıtı aslında. Bu ülkede hayvanlara yapılan işkenceler kusur yerine cezaya dönmeden bir çözüm bulmamız olanaksız.

01 Ağustos 2010 12:04
Öksüz yavrunun annesi

Vahap, şimdi uykuların en güzelinde...

28 Ağustos 2009 18:56
Facebook'ta Grup Açarak Ne İsrail Boykot Edilir,Ne De Filistin'e Yardım (Gitmeden Evvel)

İsrail ordusu yakıp, yıkarak Gazze'den geçiyor. Geride, politika kurbanı cansız bedenler bırakarak; Üçte biri çocuk... İşte en çok bu acıtıyor canı.

08 Ocak 2009 19:17
Petoş'uma

Şerife Hanım, yazınız beni çok etkiledi. Köpeği olmayan bu duyguyu hissedemez sanırım. Yazınızı okurken benim de Tatlişim kucağımda uyuyordu. Ağlamaklı olduğumu hissetti, teselli etmek için ayaklandı. Petoş, çok şanslıymış sizin gibi bir aileye sahip olduğu için. Yaşamını mutlu geçirdiğini ve mutlu bir uykuya daldığını düşünüyorum. Sizlere sabır diliyorum ve biliyorum ki Petoş'un küçücük yüreği, siz onu andıkça atmaya devam edecek. Sonsuz sevgiler...

25 Eylül 2008 16:29
Kâzım Kanat'landı...

"Ben kanseri çok yendim. ama artık galibiyet almaktan yoruldum." demişti. Cumhuriyete sahip çıkan tavrınla bizler seni çok sevdik...

24 Eylül 2008 15:24
Bursa' nın esrarengiz dağ yolu

Birkaç defa köyün yukarılarında kamp yapan biri olarak köyün fazla esrarengiz olduğunu söylemem de yarar var. Ben oraya yürüyerek çıkıyorum, yol üzerindeki mağarada dinleniyorum. Eşsiz manzarası ve karanlık ormanın kokusu yorgunluğumu unutturuyor.

26 Mart 2008 22:02
ATC ve pilotlar

Hava trafik kontrolörlerinin işi dikkat isteyen stresli bir iş bundan dolayı sanıyorum zaman zaman ya fazla ciddi ya da fazla espirili oluyorlar. Ancak gökyüzü laubaliliğe gelmez, yönlendirme esnasında da bu tür benzetmelerin, kısaltmaların yahut gereksiz söylemlerin pilot ve kule diyalogları içerisinde olmaması gerektiğini düşünüyorum.

05 Şubat 2008 14:54
Balkonda saksı tarımı; hobiden zarurete

Köyde büyümenin verdiği tecrübe ile hap kadar mutfak balkonunda domates, biber, salatalık gibi sebzeleri yetiştirdim, kahvaltı sofralarımı sağlıklı kılan bu sebzeler lokmaya dönüşürken adeta konuşuyorlardı benimle. Üretmenin, bir şeyler başarmanın değerini yitirdiği şu günlerdeki tarımsal çabalarınızı takdirle karşılıyorum. Karpuza gelince, marmara ikliminde ben de yetiştirmeyi denedim kelek çıktı (:

05 Şubat 2008 13:43
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 10.01.08
 
 

Atatürk'ün; kurduğu Cumhuriyete, komutanlığını yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, halkına bellet..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster