Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dizilerdeki gerçek dışı olaylara dair saptamalar

O genel olarak duyduğumuz kahkaha efektinin 1950'lerde kaydedildiği gerçeğini de göz ardı edemeyiz :D

09 Aralık 2012 17:29
Türk halkının büyük çoğunluğu insan değil!

Evet ağlamak insan olduğumuzun göstergesidir. Ama her ota ... ağlamak da psikolojik bozukluk anlamına gelir. Psikolog değilim ama bunu bilmek için de psikolog olmam gerekmiyor. Bir katil düşünün... Hiç günahı olmayan bir çocuğu öldürmüş. O katilin ölmesine kim ne kadar üzülebilir ki? Geçelim. Sayın! Recep Güven'in evladını öldürmüş olsalardı da ağlayabilir miydi çocuğunun katiline bunu sormak gerek... Maşa olmaktan kurtulmaları gerek. Allah akıl vermiş, fikir vermiş, kullanın demiş. Kullanamıyorlarsa bana ne!

09 Aralık 2012 17:25
Dede dediğin böyle olur

Evet... Belki sinirli, asabi, kırıcı, kimseyi dinlemez birisiydi... Ama çok da iyiydi dedem. Çok kızardık evet... Bazen kaçardık da... Hatıralarını (daha doğrusu yaptıklarını) anlata anlata bitiremezdik biz. Şimdi hala anlatmaya devam edeceğiz. Tek farkı bu kez gözümüzde yaşlarla... 06.12.2012 tarihinde kaybettik kendisinin her fırsatta söylediği "emekli Tekel Müdürü"nü... Keşke gitmemiş olsaydı yine herkese "o küçücük aklınla" diye başlayıp "sen kimsin ki" diye devam etseydi. Hani Şule doğduktan sonra pabucum dama atılmıştı ya; memnundum ben pabucumun damda olmasından. Şule şimdi kiminle tokalaşacak? :(((

09 Aralık 2012 17:17
Atatürk ve ilkeleri

Cumhuriyetin sıkı savunucularından olduğumu düşünüyorum. Ama... Son olaylara uzaktan ve tarafsız bakında azınlıkta olmamamıza rağmen, Cumhuriyet düşmanlarının ne kadar cüretkar olduğunu da görebiliyorum. Bu güne kadar başörtüsü sorunu yoktu. (türban?) Şimdi kocaman bir sorun oldu çıktı. Ve karşımızdaki cüretkarlar, fiili saldırılara da başladılar. O yüzden korkuyorum, acaba ilelebet sürdürebilecek miyiz diye? Saygılarımla..

15 Şubat 2008 09:12
Elden giden nedir? Laiklik midir?

Çok fazla siyasetle ilgili biri değilimdir. Hoş yaşım itibarı sizin kadar da tecrübeli asla olamam. Ama büüklerimizin genç nesil olarak adlandırdığı kesimden biri olarak şahsi fikrimi söylemeden duramayacağım. Başörtüsü, türban, saç, sakal, mayo, bikini... Ülkemizi sevmediğimiz sürece, ülkemiz için birşeyler yapmadığımız sürece ileriye gitmeyi beklemiyorum. Yukarıdakilerden kimsenin de Türkiye'yi sevdiğine inanmıyorum. Belki çok umutsuzum bu konuda ama sonumuz hayrola..

11 Şubat 2008 23:53
Hay Allah senin

Bizi hep üzen, kıran insanlara ne zaman dedik ki Hay Allah iyiliğini versin diye? Bırakın onu bizi seven, sevindiren, mutlu eden insanlara ne zaman dedik. Ne zaman sevdiğimizi söyledik ki karşımızdakine içtenlikle?

11 Şubat 2008 23:45
Önce 'yazma' dendi, şimdi 'sus' geldi

Geçinip gidiyoruz atam, Ne sen sor, ne ben söyleyeyim. Utançtan 'Sen kalk ben yatam' diyemiyoruz Çünkü ilkelerin katledildi Atam. Sen rahat uyu Ne yapalım; bize 'sus' geldi... Ne zamana kadar? bu suskunluk elbet bitecek birgün. Umarım çok geç olmadan!..

11 Şubat 2008 23:14
Al sana mahalle baskısı, şehir, ülke baskısı!

Kimse kusura bakmasın ben artık yer vermiyorum. Cunku benim yer verdigim basi kapali diye kendinden kücük bir bayana yer veriyor. Bu ne demek oluyor? Başı açıklar her yola gelir de başı kapalılar mı çok namuslu? Kötü kötü konuşturuyorlar beni ya...

11 Şubat 2008 00:04
Korku ve hüzün

Hep aynı şeyi diyorum. İnsanlığın en büyük ayıbı bakmaları. Yani görmeye çalışmamaları..

10 Şubat 2008 20:56
Bıkmayalım.. Samimi olalım...

Zaten amaç bıktırıp da "Aman ne haliniz varsa görün" dedirtmek gibi geliyor artık bana. Bıkmayalım, susmayalım, yoksa gidiyor Türkiye..

10 Şubat 2008 20:40
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 376
Kayıt tarihi
: 07.02.08
 
 

1978 İstanbul doğumluyum. Liseden mezun olup, direk iş hayatına atıldım. Şimdi matbaacı ve bir anne ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster