Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
1915 olayları soykırım mı?

Devlet yönetenler maalesef tarih bilgisi ve genel kültürden yoksun oldukları için bu davaya yaklaşmayı bilmiyorlar. Bakın, herkesin gözü önünde Almanlar 6,5 milyon insanı yoketti. Ama bugün kimse almanlara laf etmiyor, neden? Çünkü almanlar bütün suçu yıktıkları Nazi kavramına sığınıyorlar. Yahudileri kim kesti? Naziler. Böylece kendileriyle Naziler arasına mesafe koydular. Ama biz ne yapıyoruz? Elimizdeki en büyük kozu kullanmıyoruz. Nedir o koz? Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devletini yıkan ve onların tüm kararlarının aksini hayata geçiren bir devlettir. Ama biz bunu akıl edemediğimiz veya işimize gelmediği için akıl etmediğimiz için ermenileri kim kesti? Türkler palavrasını sahiplenip, reaksiyon gösteriyoruz. 600 sene hiçbir şey üretmeden sadece diğer ülkeleri vergilendirme ve fetihlerle varolmuş bir devletin tehcir kararı ve o tehcirin sonuçları Türkiye Cumhuriyetini bağlamaz diyebilecek devlet adamı maalesef yok! Hele de şimdi yeniden Osmanlı'yı canlandırma derdiyle bu biraz zor!

26 Aralık 2011 17:00
Tarkan’ ı öldürelim!

Tarkan bunun satışını yapmıyor; kendisi tutulmuş bir illete, büyük sanatçıdır, o nedenle durumu anlayışla karşılamalıyız diyemezsiniz, açıkça veya mealen. Çünkü, farkına vararak veya varmayarak gençler onu örnek alır. Tarkan kokain çekiyorsa o kadar da kötü birşey olamaz diye düşünürler veya kokaini pazarlayanlar bunu iddia edebilir. Tarkan'ın bu yaptığı sadece kendisine değil, kendisi için ayılıp bayılan gençlere de zarar verecektir. Sorumsuzluğun bedeli neyse ödemeli ve o şekliyle örnek teşkil etmelidir: kokain çekmek suçtur ve bedeli ağırdır, Tarkan olsan bile!

28 Şubat 2010 23:50
Cahit Berk'i Tanır mıydınız?

Ne mutlu bu zatı tanımış olan mesai arkadaşlarına! İşte bu ülke bu insanlar tarafından kuruldu, bu insanlar tarafından bugüne getirildi. Heyhat, iyi ki onlar da birer birer kanatlanıp uçuyorlar; yoksa bugünleri yaşamayı kendilerine en büyük hakaret sayarlardı herhalde. Nurlar içinde yatsın! İbrahim H ÇAĞLAYAN

04 Ocak 2010 21:08
Kirli ilişkiler imparatorluğu

Ergenekon'a bulaşmış subayların intiharından bahsediyorsunuz. Mahkeme ne zaman bitti de böyle bir yargıya ulaştınız. Ama cehaletin gözü kör olsun! Yargıç da sizsiniz, jüri de, cellat da! Unutma! İftiraya ortak olduğun o Ordu senin canını da kurtarmak için kendi canını vermeye hazır olan Ordudur. Mahkeme kararı olmadan kimse karar veremez.

03 Ocak 2010 10:17
Kurumuna sahip çıkmak.

Eğer Genelkurmay başkanı Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı asimetrik psikolojik savaşın varlığını tesbit ve ilan ediyorsa, o zaman bir komutan bir düşman hücumu karşısında ne yaparsa onu yapmalıdır. Seçenekler sadece iki tanedir: ya hücum edeceksin, ya da savunmaya geçeceksin. Ama görevi TC Anayasasını, laik Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini korumak ve kollamak olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ümid etmek şeklinde bir üçüncü seçeneği yoktur. Sadece dört aylık izci kampı gibi bir askerlik görevi yapmış olan bu fakir bunu idrak edip anlayabiliyorsa kurmaylarımızın, kaderin elinde rüzgara tutulmuş bir yaprak gibi savrulan TSK görünümü vermelerini seyretmek hüzün verici.

27 Aralık 2009 10:03
Mevhibe İnönü

Bu güzel blogunuz için teşekkürler. Mevhibe hanımın elini öpme şerefine ermiş bir kişi olarak söyleyeyim: İnönü ailesi ulusumuzun asalet timsalidir. Mevhibe hanım, şatafatlı ama üzerinden akan elbiselerle hiç görülmedi, hazır fırsat eldeyken kocamın her ziyaretine ben de yapışayım demedi, sesindeki o zarafet asla kaybolmadı. Ne de olsa asalet başka bir şey sonradan görme olup şaşırmak başka bir şey!

12 Aralık 2009 15:05
Uyan ey halkım

Sürekli posta kutuma, "Uyanalım!... Memleket elden gidiyor!" diye serzenişte bulunan talepkar mesajlar düşüyor. İyi güzel uyanalım da kardeşim herkes birbirine uyan diyerek uyanma sağlanmaz. "Ben uyandım ve bu gidişi durdurmak için şunu yapıyorum" diyen bir mesaj okumak istiyorum. Bununla kardeşim önce sen sokağa in demiyorum; uyandırılması gereken esas merci ana muhalefettir. Orayı baskı altına alıp, DB'nin söylev vermenin ötesinde eylem yapmasını sağlamamıza engel olan nedir? Herkes tamamen kanunlara uygun ve sadece demokratik anayasal haklara dayalı eylemi kastettiğine göre, sürekli birbirimize uyan demek yerine çare üretmeye yönelmeliyiz.

08 Ocak 2009 13:26
Can Dündar'dan sonra Baykal da bir yaşına daha girdi..!

yayınladığınız okuyucu mesajlarına baktım, hepsi sizin gibi düşünen insanlar. İşte çarşafı bir kıyafet zanneden sizinki gibi kafaların en büyük özelliği: tahammülsüzlük. Çünkü tahammül demokrasinin olmazsa olmazıdır. Ama, malını sakladığı kasaya koyar gibi kadını çarşafa sokan zihniyetin kendi düşüncesinden başka hiçbir düşünceye tahammülü yoktur. Bugünkü Milliyet Anadolu'nun nasıl bu tahammülsüz kafa ile mahalle baskısına alındığını yazıyor. Okumanızı önermem; çünkü, size pek tesir edeceğini düşünmem!

19 Aralık 2008 17:44
Ermeni tehciri…

... ancak, bu yine Türk'ün Türk'e propagandası! Bu yazınızı ingilizce yazarak, yurtdışındaki basın, akademi gibi merkezlere göndermeniz çok daha yararlı olur. Aksi takdirde kendimiz söyleyip kendimiz dinlemeye devam ederiz. Ancak, ingilizcem yok derseniz, o zaman bugün neden derdimizi anlatamıyoruz sorusunun cevabı ortaya çıkar. Birilerinin bizi anlamasını istiyorsak, onların da böyle bir talebi yoksa, o zaman onların anlayacağı dilde hitap etmek bize düşen görevdir. Ulus olarak sızlanmayı bırakıp hızla bilgi ve kültürümüzü geliştirmek ihtiyacındayız. Elinize sağlık, son derece güzel ve eğitici yazınız için.

17 Aralık 2008 09:13
Nargilenin markucu

Sigara içmeyen birisi olarak bile bu hoş anınızı zevkle okudum. Ama nargilenin dudakla temas ettiği noktadaki nesnenin adını ben "marpuc" olarak biliyorum, "markuc" olduğunu zannetmiyorum. Ama simdi bilgimden endişe ettim, sözlüğe bakacağım. Öyle ya, yirmi senedir nargile içenden daha iyi bilecek değilim ya. İngilizcesi Morocco olan ülkenin türkçe adı Fas. Bildiğim hiçbir dilde Fas denmediği için bu ismin nereden geldiğini bilemiyorum; kendileri Magrib diyorlar. Bayanların güzelliğinin nargileyle daha bir farkedilmesi de ilginç. Hayattan böylesine zevk alabilmenizi kutlarım.

08 Mart 2007 18:32
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 3717
Kayıt tarihi
: 29.06.06
 
 

1953 Trabzon doğumluyum. TED Ankara Koleji (1971), ODTÜ Makina Müh (1976) lisans, University of New ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster