Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Çırpınırdı Karadeniz

Sizinle tanışlığım haberlerde izlediğim kötü bir yalanla başladı. Azerbaycan TV kanallarının birinde "çırpınırdın kara deniz" şarkısının ermenilere ait olduğunu iddaa eden Aktüel dergisi yazarının yazısı hakkında bir haberdi. ben de buna yanıt olarak blog yazısı yazdım ve bu şarkı ve yazım için uygun resim arıyrdum sizin blog yazınızı buldum, daha doğrusu karşıma çıktı. Sadece olarak size teşekkür etmek istedim Saygılarımla

21 Kasım 2008 20:07
Dikkat! Tarihi yalana tepki gösterin

ingilizce bildiğim seviyede büyük yalan diye yazdım Saygılarımla

18 Mart 2008 16:28
Fal baktıran Mustafa Kemal

Yazınız tarihi faktlara dayanırsa gerçekten çok etkileyici, ben de gerçekten eykilendim

18 Mart 2008 16:19
Vaktiyle Amerika'yı haraca bağlamışız

Vaktiyle sözcüğünü çok kullanırız artık. Ben de tüm yazılarımda türkün eski çağlaradki azametini, mertliğini yazmadan edemiyorum. Ama nerde kaldı? Şimdi ahlaksız bir ülkenin çaldıüı havalara oynamak zorundayız. O kadar ki, hatta ekonomi durumumuzu bile ona göre ayarlıyoruz. burda kutsal kitaptan bir kelime geçeceğem: Eger siz adaleti ve hakkı bırakırsanız başınıza en kötüler musallat olur. İşte yaşadığımız çağı ve vaktiyle denen altın kelimeler

18 Mart 2008 16:16
Sokak çoçukları

Ben de Azerbaycanda bir yurtta çalıştım ve onların iç dünyasının daha farklı olduğunu gördüm. Evet burası türkiye! ama böyle hayati meseleleri bırakıp "türban" gibi zamanı ve yeri geçmiş bir mesele ile uğraşıyoruz. O yüzden bu çocuklar daha Allah umuduna bağlı, bilmem ne zamana kadar...

07 Mart 2008 15:55
Empati nedir?

Sizin bu yazınızı okuduktan sonra bu kanaata vardım ki, ben empatisi mükemmel seviyede olan biriyim. Mütevazilikten kenar ola bilir ama samimi söylüyorum. Sizin bütün önerilerinizi ben kendi kişiliğimde görüyorum. Ve ben kendimi aile ortamımdan daha çok kitaplara sarılmama borçlu biliyorum. Bu yazınızdan sonra daha da mutlu olduğumun farkına vardım. Bir daha size teşekkürler.

07 Mart 2008 15:39
Kadın olmak

tubacım sen böyle tutarlı ve güçlü bir yazı yazdıktan sonra ben nerdeyse bu konuda yazmaktan vaz geçmek istiyorum. bütün kadınların demek istediği, haklarını savunacak her türlü dokunuş var satırlarında ve hiç te saçma şeyler yazmamışın. Ben bir kez daha senin gerçek bir kalem ustası olduğuna inandım. seni tebrik ederim. bence sen bu yazını yerel gazetelerin birine de ver. benim yazım ise "kayseri haber" gazetesinde de yayınlanacak. Sana bir daha kocaman uğurlar dilerim. ayrıca sen bu yazınla bir kadın-bayan avukatı gibi de haklı bir savunma yaptın. uğurlar!

06 Mart 2008 09:22
Sanki Anadolu'da Bir Kent Tebriz

Siz Azerbaycanda olmusunuzmu? Olmamısınızsa bu yaz oraya gidiniz. Bakü çok değişmiş, Avrupanın güzelliği ile yarışacak kadar güzel olmuş. Orda sizi Tebrizdeki kadar sıcak karşılarlar. Döndüğünüz zaman bloglarınıza yazacağınız çok konular olacak. Uğurlu yolculuklar. Saygılarımla!

28 Şubat 2008 17:41
Biz

Amerika gibi kalabalık ve gürülütülü bir yerde yaşamanıza rağmen iki kalplik, özel bir munasebet aradığınıza göre, buna ciddi bir sebep vardır. Sizin romantikanız bana çok yakın geldi. Size başarılar dilerim!

28 Şubat 2008 17:20
Hazırlandığım...

Öyle bir güçlü kaleminiz var ki, Yazınızı okuyunca hem güldüm, hem siz eçok hak verdim. bliyormusunuz aslında bu Ab-imiş, BMT imiş bilmem ne imiş bunlardan biz ehayır yok bir kere. Kendi derdimizi kendimiz halletmeye alışmalıyız nihayet. Nerde sapık olaylar olsa hemen onu bizi aşağı düşürürecek durum gibi nitelendiriyorlra. Ama gel ki, bize karşı işgal siyaseti yürütenlere karşı öyle bir savunmasız kalıyorlar ki, onalrı bile mudafaa ediyorlar. Çok zoruma gidiyor. Azerbaycan da haklı olamsına rağmen hep suçalnıyor. Ne zaman bir sonuç çıkaracak bizim resmiler, yetti artık, değilmi?

26 Şubat 2008 19:42
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 90
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 18.02.08
 
 

1978 doğumluyum. Bakü'de doğdum. Ben Kayseri'de yaşayan Azerbaycanlıyım. Kayseri'de yaşıyorum. Be..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster