Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Anneler Günü gelsin istemiyorum!

Sevgili Beran, içinde güzel anılar barındıran, minik sıkıntıları hatırlatan güzel ve bir o kadar hüzünlü yazını okuduğum inan donup kaldım. Hepimiz öyleyiz aslında keşke şunu demeseydim, yapmasaydım yada yerine getirseydim gibi keşkelerimiz oldu. Ama şunu unuttuk bütün o anılar acısı ile tatlısı ile yaşamın ta kendisi idi zaten. Ne hikmetse bir türlü kabullenemiyor insan kaybetmeyi hep yanında olsun istiyor. Mesela Sen anneanne, ben taze dede hala daha çocuklar gibi kıvranıp rahmetli analarımızı arayıp duruyoruz. Adeta kendimizi unutuyoruz. Oysa şu an ata durumunda olan bizleriz yani secerenin en ucunda. İçimizdeki çocuk ölmediğinden olsa gerek her ne kadar lerleyen yaşla tahammüllerimiz artsada bunun karşılığında yaşamımızdan birşeylerde kopup gidiyor belki olmuyoruz bile farkında. Onun için güzel anıları hatırlamaya çalışıyorum kendi adıma pek başardığımı söyleyemesemde. Her anma gününde çaresiz yutkunup kalıyoruz böylece. Bu vesile ile seninde Anneler gününü kutlarım.

08 Mayıs 2011 16:17
Açalım bir kanal, Van Gölü’nden Marmara’ya

Projelere at gözlüğü ile bakıp hemen ön yargı ile yaklaşmamalı. Ancak yukarıda bahsedildiği gibi yoksulluk ve işsizlik bayrağınında bu brojenin önünde dalgalanması gerek. Kendi kendini amorti etmesi ve hatta fazla getiri sağlaması düşünülen bu proje muhtemelen iktidar değişikliğinde engellenebilir. olağan dışı bir proje olmamakla beraber yatırım noktasında ülkenin başka öncelikleri vardır. rezidansların göğe yükseldiği inşaat sektörünün tavana vurduğu ve naylon barakalarda yaşayan yoksulların beraber bulunduğu bu hong kong ortamın da yeni şehirleşme kanal yanına düşünülürse bu çok tehlikeli bir yapılaşma olur ki boğazdan tehlikeli hale gelebilir. hedefler yapılaşma üzerinedir her ne kadar insana hizmet ve iş alanı gibi görünsede geçeci bir süreçtir sadece bireysel rant ve inşaat sektörüne yarar. İnsan odaklı bir proje diyemiyorum bir plandır. Bu proje AKP nin aslında çaresizlik projesidir 10 yıllık bir hedef halkı bugün kü dertlerinden kurtarmaz ayrı tutulmalıdır.

30 Nisan 2011 16:41
BOP eşbaşkanı RTE

Bu resmin altına ne yazarsanız yazın haklı da olsanız nafile işte yayınlamışsınız. Olay bitti. Adamların istediği bu.

18 Nisan 2011 13:48
Milliyet Blog’da değişimin sancıları

Ana sayfanın pastel görünümden kurtulması yazı boyutlarının büyümesi, göze hoş gelebilir. Diğer teknik konularda sanırım MB yönetimi gerekli çalışmayı yapacaktır. Hassas bir konuya temas etmişsiniz. Saygılar

09 Nisan 2011 18:33
Milliyet Blog’da değişimin sancıları

. Tabi bu ayrıca tartışılabilir. Milliyet blog elinden geleni yapıyor tartışma konuları ile köşe açıyor tartışmasını beceremiyoruz paylaşıma katkı sağlayamıyoruz. Buna rağmen editör arkadaşların hukuksal sonuçlar doğurabileceği endişesi ile bazı blogları hakaret içermediği halde yayınlamaktan imtina ediyor. O zaman da nadiren de olsa yazılarımı geri almak durumunda kalıyor ve başka sitede hiçbir sansüre maruz kalmadan yayınlayabiliyorum. Bu denetimin hassas ve sıkı olduğunu mu gösterir yoksa bir korku cumhuriyeti olmamızdan kaynaklanan endişemidir veya bazı yazılarda ipin ucu kaçması mıdır onu bilemem. Buda ayrı tartışılabilir. Her şeye rağmen içinde bulunduğumuz şartlarda yazar sayısı yeterli hatta fazladır. Başka sitelerde fazla gönderi olmadığından günlerce yazılarımın ardı ardına manşette kaldığını aksine bundan rahatsız olduğumu söylemeliyim. MB de durum tersinedir bazı dönemlerle mukayese edilerek istatistiki olarak azalmasına rağmen gönderi az sayılmaz.

09 Nisan 2011 18:31
Milliyet Blog’da değişimin sancıları

MB gemisinin yolcularından biri olarak düşünceme göre Milliyet blog yeterli teferruata sahip ne derece sadeleştirilebilir, eklentileri ve görünümü zenginleştirilebilir bu tartışılabilir. Blog sayısı ve aktif yazar sayısında düşüşten bahsetmişsiniz. Aslında üye sayısı yüz binlerce de olabilir beş veya altı binde veya on, on beş kişinin yazdığı sitede olabilir ki var. Şu an da en kapsamlısı MB gibi görünse de sade güncel eklentilerle göze çarpan siteler de çıkmaya başladı. Fakat aklıma şu soru geliyor Blogcu, blogger, facebook, twitter gibi geçiş linkleri çoğu sitelere eklenmekte msn de bu uygulamaya katılması ile blog dünyasında bir globalleşme yaşanıyor ve zincirin halkaları birbirine ekleniyor. Bazı bilişimciler bu uygulamanın yan etkilerinden bahsetmekteler. Mutlaka bir çok kanaldan ortak paylaşımların gözler önüne serilmesi ve farklı geçiş ortamlarından ulaşılması, beraberinde bazı sakıncaları getirebilir. Şahsen şu an şahsım adına temkinli olduğumu söyleyebilirim. Tabi bu ayrıc

09 Nisan 2011 14:50
Mamuttan Mektup Var!!!

Bu moralde sevgili Mamutta var. ifadelerinden gidişat iyi inşallah sağlığına tez kavuşur. Sabiha hanım sizin aracılığınızla bu mesajı okumakta mutlu oldum. Çok iyi bir paylaşım örneği. İletişim kurma noktasında çekingen davrandığınızı yazmışsınız, anlıyorum ancak bence hiçbir sakınca olmaz. Ünitesini tam bilsem hafta sonu kısa da olsa ziyarete gitmek isterdim.

05 Nisan 2011 02:00
Oh be nihayet :)

Oh be iç açıcı bir yazı okudum:) Artık bu yazının ekine ara ara programları eklersiniz bizde dinleriz.

24 Mart 2011 21:25
Özhan Canaydın'ı anıyoruz...

Bu tip anma yazıları çok değerlidir. Unutmamak adına ahde vefa dolu duyguları ifade etmişsiniz. Aynı duygularla Özhan Canaydın'a rahmet diliyorum. Bütün spor camiasının sevgisini kazanmış fair play insanıydı.

22 Mart 2011 20:24
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 180
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1053
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster