Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bu adam benim babam (2)

Dünyaya aşığın gözüyle bakmak Bulutun üstünden abayı yakmak Aşk ile gönülden gönüle akmak Dünyadan öteyi görmektir ölüm...

01 Temmuz 2008 19:43
Seks denilen şey ne mene bir şeydir?

Sadece içgüdüdür aslında. Geri kalanı ise beğenilme, en iyisi olma, övgü alma ve dolayısıyla tekrar sevişebilecek ortamın temelini atmak için yapılan ritüellerdir. Hemen karşı çıkmadan bir düşünün yazdıklarımı.

17 Mayıs 2008 01:02
Kadınlar porno izler, cd kan ağlar... mı?

Sayın Yakamoza bir katkı; erkeklerin izleme seansını anlatan bir kadına ilk defa rastlıyorum.

17 Mayıs 2008 00:15
Prensesim ve ben

Sevgili Nerissa, insanı ümitlendiriyorsunuz; sizi okudukça hala hayat -zevkle- yaşamaya değer gibi geliyor. Bakışlarımızı ve hayatımızı tek noktaya odaklamayıp bakmamız gereken bir sürü şey olduğunu hatırlatıyorsunuz. Babanız ve kızınız için yazdığınız bu iki yazı için sonsuz teşekkürler.

16 Mayıs 2008 13:57
Bu adam benim babam

Söyleyecek birşey bulamıyorum, yüreğine sağlık. Ve birde geçmiş olsun.

15 Mayıs 2008 12:02
Fısıltılar...

O kadar güzel o kadar güçlü yazmışsınız ki, yorum olarak ne yazsam fısıltı ne yazsam yalan kalacak. Yüreğinize sağlık.

11 Nisan 2008 19:07
Günün geceye, gerçeğin yalana karıştığı an...

Öncelikle çok güzel bir yazı, elinize, yüreğinize sağlık. Bazı zamanlar gördüklerimiz daha doğrusu gördüklerimizden çıkarımlarımız bizim görmek istediklerimiz, o anki ruh halimizden kaynaklanan yanılsamalar da olabiliyor. Aslında olayları gördüğümüz an değil beyin süzgecimizden geçirdikten sonra yorumlayıp değerlendirmemiz gerekiyor.

11 Nisan 2008 14:16
Hiç farkında değilim

Çok güzel bir yazı idi, teşekkürler. Yazı ilerlerken artan duygu yoğunluğu o kadar belli ki. Önemli olan insanın kendisi olmasıdır. Hayat bazen insanı kendi seçimi dışında başka roller oynamaya zorluyor belki ama "su yolunu bulur" diye bir atasözümüz vardır. O an için gerekli olan rolü sadece gerektiği kadar, gerçek sizi unutturmaycak kadar oynamakta problem yok bence. Bu rol gerçek sizin yerini almadığı sürece.

11 Nisan 2008 11:58
Koşulsuz sevmek

Çok güzel bir yazı, teşekkürler. Evet seyretmeyi bırakıp hayatın içinde olmak lazım. Çoğu zaman sadece geçmişi değil şu anı bile oynarken insanlar, biz sadece izleyici koltuklarında oturup konunun kritiğini yapıyoruz yalnızca.

11 Nisan 2008 11:25
Penceremin ışığı

Yazılarınız gerçekten çok güzel ve etkileyici. İnsanların gözünün önünde olduğu halde göremediği şeyleri görüyor ve gösteriyorsunuz. Dikkatimi çeken diğer konu ise yazım tekniğiniz oldu; kısa ama etkili (konsantre) cümleler. Biz vizörden baktığımızda sadece görmek istediğimiz objeye odaklanıp onu görürken, siz daha düşük f'li objektifiniz ile obtüratörün açılıp kapanma süresinde daha fazla ayrıntıyı kaydedebiliyorsunuz. Ve bu kayıtları bir uzun bir film yerine bir fotoğraf kağıdına sığdırıp kısa ama etkili bir cümle ile iletebiliyorsunuz.

11 Nisan 2008 11:00
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1896
Kayıt tarihi
: 05.04.08
 
 

Ben kim miyim? Kendimi nasıl ifade edebilirim ki... Kimdir : Sanırım hiçkimse, belki bir dünyalı, bü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster