Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sezen Aksu ölmeden...

O kadar güzel bir konuya değinmişsiniz ki. Sezen Aksu... İsmi yeter zaten. Şimdilerde çok unutuluyor ama öldüğünde "Sezen Aksu şarkıları" dinledikçe hatırlanacak güzel sesi ve "Aaah"lar çekilecek.. Ölmeden değerini bilmek.. İşte bu doğamıza aykırı.. Güzel yazınız için teşekkürler..

16 Temmuz 2008 17:19
Benim adım Tanju, erkek değilim!!!

Çok güzel bir yazı olmuş Tanju Bey ( :P) :) Keşke danışsalarmış size de küçükken, belli mi olur belki cevap verirdiniz başınıza gelecekleri tahmin edip :D

13 Haziran 2008 19:54
Bugün “Beynim” yok…

Bu tür insanların beyinleri gerçekten yok. Aslında o haberi izlediğimde düşündüğüm ilk şeylerden biri Atatürk'e olan saygının nasıl bu kadar eksildiği oldu.. Sebebi de yine şu dönem yaşananlar sanırım. Her olayda "Atatürkçülük, laiklik" isimleri anılıyor ve Atatürk'ün ismi artık her ağızda farklı amaçlar güdülerek anılıyor.. Sonra da farklı tanınıyor işte. Aramızda bu dengesizler oldukça açıkçası ben bu "biz, siz" ayrımının kalkacağına inanmıyorum. İnsanlar "ben beyinsizim, gel benimle uğraş" demeye devam ettikçe ve bu kadar cahil oldukça da bu ülke her zaman iç sorunlarla uğraşacaktır sanırım.. Paylaşımınız için minnettarım.. Tebrikler

11 Haziran 2008 19:00
Örtülü mü? Örtüsüz mü?

Yazının başlığını görünce merak edip okuyayım dedim. Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş, tebrikler.. Değindiğiniz ince ayrıntılara hayran kaldım. Herkesin birşeyler yakalayacağı hoş tespitler :) Kaleminiz hiç durmasın..

10 Haziran 2008 16:52
Kök

Şiiriniz çok güzel gerçekten.. Yüreğinize sağlık.. Duygularınızı çok güzel yansıtmışsınız, kaleminize jayran kalmamak elde değil..

05 Haziran 2008 13:45
Hoşçakal!

Öncelikle güzel yorumunuz sayesinde yazılarınızla tanışma fırsatı verdiniz bana, teşekkürler.. Şiirinize hayran kaldım, kaleminiz kuvvetli.. İnsanın iç benliğiyle olan çatışmasını çok iyi yansıtmışsınız.. Tebrikler.. ( Ve edebiyatla fazla ilgili değilim gerçekten :) Yine de güzel yorumunuz için çok teşekkürler)

04 Haziran 2008 20:22
Albert Camus

Alber Camus'un Yabancı'sı üzerine inceleme yapacak biri olarak edindiğim ön bilgiler ve blogunda yazdığın bu konu çok yararlı olacak :) Alber Camus dendiğinde akla gelen "mantıksal cinayet" olayına takıldım biraz.. Kitap şu an tam yanımda duruyor, ve okumak için tam zamanı sanırım.. Yazı için çok teşekkürler.. Sanırım okuduktan sonra bu sayfaya tekrar döneceğim ;)

27 Nisan 2008 11:31
1 Mayıs 1977 katliamı üzerine

1 Mayıs 1977.. Unutulmayacak gün, o günden beri Taksim'de yapılmadı 1 Mayıs bayramları, ama bu sene tekrar aynı yere gelmek istedi sendikalar.. Neden? Oradaki esnafın gördüğü zarar ödendi mi devlet tarafından.. Ödenmedi.. Neden? Kim ödedi peki ölenlerin bedelini.. Ödenebilir miydi, hayır.. Neden..? Bence 1 Mayıs diye abartılan şu şey hiç olmamalı.. Tamamen kendi yorumumdur. Haklarını savunmak, bir şeyler bulmak istiyorlarsa başka yolları da var, orada yürüyüş yapmak, bir gün boyunca bütün her şeyi birbirine katmak çözüm değil. Yörsan'ın, örneğin, bir binaya astığı afiş beni bütün bu 1 Mayıs kutlamalarından daha çok etkiledi, haklarını savunsunlar heyt be yürüyün dedirtti.. Kendi fikrimdir ama, eğer eksik görülen bir şeyleri varsa işçilerin, bunlar yürüyüşlerle halledilelecek sorunlar değildir.. Ben işçi olsam, yürümek yerine konuşmayı seçerdim.. Yazın için çok teşekkürler, gerekli bir paylaşım olmuş ;) iyi günler..

27 Nisan 2008 10:32
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 540
Kayıt tarihi
: 30.03.08
 
 

Müzisyenim. Gebze'de TEV İnanç Türkeş Lisesi'nde okuyorum. Arada bir bir şeyler yazmak hoşuma gidiyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster