Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Olacak o kadar, ama kültür ve sanat bunun neresinde!

Eyvallah hocam... Bu arada Abdüllatif Şener'in C.başkanı adaylığı iyice işlenmeye başladı. Bu konuda ciddi bazı verilere sahipseniz paylaşır mısınız? Oyun içinde oyun olduğunu hissediyorum kendimce. Baki selam.

03 Eylül 2012 14:35
İlim ile irfan

Değerli bir hitaptı. 1. İlim-irfan 2. Fikir-felsefe ve 3. Güzel sanatlar. Türk-islâm medeniyeti bunlar üzerinde yükselmişti ve bunlar unutulunca da dizleri üzerine çöktü elbette. Son dönemde irfansız ilim pozitivist ve sözde akılcı nidalarla insanı kabuklaştırdı. Sayın hocam, bu anlamda bir kaç yazı yazmanızı istirham edeceğim. Hem o yazılar elden el dolaştırılıp bnlerce gence ışık olabilir. Medeniyet mimarı gençlere. Bu vesile ile geceniz hayırlı olsun. Dua isterim. Baki selam.

28 Haziran 2011 14:36
12 Haziran seçimleri güneş mi doğuracak, yoksa yıllardır gölgelenen güneşimizi mi batıracak?..

Üretken ve gayretli hayatınız sağlıkla uzun olsun inşaAllah. Sevgili hocam, bir de bugünkü ergenekonun ulusalcı tarafının 1971 sürümünü yazmalısınız bence, bir tarihçi olarak. O zaman başarılı bir şekilde ordudan ve bürokrasiden -kısmen- temizlenebilen bir kısım sözde devrimcinin bugün başka şartlarda yaşayanlarından bahsederek. Kılıçdaroğlu da onlardan biri. Saygılar, hürmetler sevgili hocam.

27 Şubat 2011 11:08
Bu bir “olacak o kadar” reklâmı değildir…

Eylenmeyelim Rıca Hocam... Kervan yolda düzülüyor, çekiştiren sürüden kopar. Dönüşü yok, vesselam. Nükteli (ÖĞRETİRKEN DÜŞÜNDÜREN EĞLENCELİ) bloğunuz için teşekkür ederim. İnşallah hizmete vesile olacaktır. Hayırlı emekler zayi olmaz. Sağolunuz.

23 Ocak 2011 13:26
Devlet Bahçeli’nin bir (1) sorusu üzerine…

Bahçeli Gazi Ünv. öğretim üyelerindendir. Bahsettiği olay da Gazi Ünv. İletişim Fakültesi'nde geçmiştir. İlk derste hoca önce kocaman bir 1 yazıyor tahtaya. Bu diyor, sizsiniz, karakteriniz, kişiliğiniz, adamlığınız.. Sonra her sıfırla 10 kat değerlenirsiniz diyor. Aileniz, arkadaşlarınız, dostlarınız, bilginiz vs. Sonra 1'i siliyor ve soruyor: Ne kaldı? Cevabı beklemeden çekip gidiyor. Bahçeli böyle komik duruma düşeceğine o 1 üzerine çalışmalı ve ülkücü duruşu temsil edemediğini görüp gitmelidir. Saygıyla hocam.

13 Kasım 2010 11:53
Günümüz "bir kısım bedevî"leri

...Hoca Ahmet Yesevi ve gelenek ve emanet ve tasavvuf...

24 Ekim 2010 10:21
12 Eylül referandumuna farklı bir bakış

Hoş bir blog olmuş yine. Açılmadan iade mektuplar gibi hayata dair ufacık şeyleri bile duyumsayamadan ve diyoruz ki insanlığa entelektüel açıyla geçiş yapamadan göçüp gitmek acıdır elbette. Burda eleştirilen cehalet değil ahmaklıktır. Çünkü cahil, bilmediğini bilir ve öğretilmeye hazırdır. Ama ahmak bildiğinde ısrar eden bilmeyendir. Öğrenemez ve öğretilemez. Ahmakları rehber olarak seçenlerin hazin sonları için üzülecek zaman da yok diğer taraftan. Uyandırılan cahillerler genişleyecek kervanın yürümesi gerekiyor. Daha çok işimiz var. Saygıyla hocam.

07 Eylül 2010 09:35
Elmanın gen haritası ve Darwinistler'in halet-i ruhiyesi

Eyvallah gardaş..Hizmetin makbul olsun. Amin.

03 Eylül 2010 16:40
Yalnızız

Eskiler böyle derdi, ikisi arasındaki dengeyi bulmak lazım elbette. En doğrusu da şu: Halk içinde Hak ile olabilmek. Paylaşıldığında yalnızlık bitmeyecek o zaman ama ne güzel olacak... Gönül deyip bitirelim, acizliğin zirvesinde kul olunarak özgürleşebileceğimiz Hakk..

03 Eylül 2010 09:47
Dayatmaya hayır

Bir de buradan bakalım mı? Benim bloğum: blog.milliyet.com.tr/Kendine_donmeye_mecbursun/Blog/?BlogNo=261116 Sanırım olay biraz daha derin. Sevgiler.

27 Ağustos 2010 14:26
Toplam blog
: 84
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1774
Kayıt tarihi
: 28.04.08
 
 

Elektrik mühendisi, "öğretimci", 2 çocuk babası, aslen Kuzey Kafkasyalı, Türk ve Türk'e dair olan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster