Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
AKP istifa etmelidir

Değerli Girgin Bey; tırnak içerisine aldığınız sözlerimin aynen arkasında olduğumu bilmenizi isterim. Yorumunuzda kendinizce söylediğiniz sözlere (Deniz Feneri vb.) her ne kadar doğru olsa da, söyleyiş tarzınıza asla katılmadığımı bilmenizi isterim. Bu sizi bağlar. “Prensibim belli, siyasetçi değilim, futbol takımı gibi tuttuğum takım yoktur, dönemsel yıllara göre doğaçlama oy veririm”. Diyorsunuz bu belli oluyor zaten. Siyasetin içerisinde olmak istemeseniz de bakın, yaptığınız siyasettir. Bunun için ille de bir partiye üye olmanız gerekmiyor. Siyaset günlük hayatın her anında vardır. Bir futbol takımı gibi partili olunmaz. Öyle olursa şahsiyetiniz silinir ve sadece biat eden bir kul olursunuz. “MB ta veya başka yerlerde kin ve nefretini kusan partizanlar” dan (sizin sözünüz) değilim. Mensubu olduğum partiyi de eleştirecek kadar yürekliyim. Saygılarımla.

26 Ekim 2011 12:30
Birleşmiş Milletlerin Mavi Marmara Raporu Bir Paçavra Gibi. Taleplerimiz Neydi, İçerik Ne?

BM. lerin bu raporuna şaşmamak gerekir. İsrail Gazze’ye karadan girip orantısız güç kullanarak kenti abluka altına aldığı, misket bombaları ile gıda, yakıt depolarını, okulları, hastaneleri, hatta BM. lere ait binaları dahi yok ederken, binlerce masum insanın ölmelerine neden olurken BM. ler neredeydiler acaba? Uluslar arası sularda Somali korsanları gibi yol kesip insanları öldürmelerine, tehditlerine neden sessiz kaldılar acaba? Biraz düşünürsek yazdıklarımın içeriği ayan beyan ortaya çıkmaktadır. Ha, Türkiye şunu yapabilirdi, İsrail’in bu terörist durumunu gemiyi yola çıkartmadan çok önceleri uluslar arası tartışmaya açabilirdi en azından. Ama hangi uluslara diye de düşünmek gerek değil mi? Yıllardır devam eden Ermeni Kıyımı iddialarını düşünün. Kısaca onlar her zaman bizim düşmanlarımızdır. Ayıdan post, düşmandan dost olmaz diyelim.Amaç BOP projesini adım adım uygulamaktır.Saygılar

03 Eylül 2011 13:48
Seç- Sis ve AKP nin 3. Zaferi!

Mantıken hesabınız doğrudur. Ben de bu yoldan gittim. Yazdığınız gibi olsa ve yığılmalar olmadan seçimin yapılacağını baz alsak 4554 seçmen sayısı için 2 sandık daha fazla konurdu yani 4554/ 18 =253 her sandıkta eşit seçmen sayısı olurdu değil mi. Neden 283-284-285-287 acaba? AYRICA BİRÇOK OKULDA BU DENGESİZLİK VARDI.Beni güldürmeyin allahaşkına. Hayatta olmayan insanların seçmen yazıldığı, mükerrer oylar ve fazladan 20 milyon oy nasıl bölüştürüldü. YSK ya kaç boş iade edildi biliyor musunuz? Ben doğruları yazarım sizin gibiler de istedikleri gibi anlarlar. Bir şey daha var ki, benim görev aldığım okulda torbaların hepsi hazır değilken TV lerden AKP nin seçimi kazandığı ilan ediliyordu. NE SİHİRDİR ne KERAMET SEÇ-SİS dedir marifet.

18 Haziran 2011 21:37
Bu da bir ananın, babanın evladı demeden vurduğun gençlerin içinde senin kardeşlerin var

Yüreğinize,kaleminize sağlık.Teşekkürler ve saygılar.

11 Aralık 2010 11:05
Sopayı hak edenler!...

yüreğinize sağlık. Gerçekleri ne kadar yazsak ta maalesef bazılarının işlerine gelmediği için dayağa mazeret uydurup kendilerini haklı göstermeye çalışıyorlar.Oysaki dayağa mazeret asla olmaz ve olmamalıdır.Devlet eliyle atılan dayak kişileri ötekileştirmek ve devlete düşman düşmekten öte gidemez.Saygılarımla.

10 Aralık 2010 12:27
Siyasetin şanslı çocukları

Nefis bir yazı,seni kutlarım.Bal tutan parmağını yalar misali mi desem,hanedanlık mı desem bu konuda söylenecek çok şey var aslında.Sadece bu memlekette namussuzlar kadar namusluların da olduğu gerçeğinden yola çıkarak Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde iktidara gelecek CHP de bundan böyle halkın sözünün geçeceğine ve her şey halk için yapılacağına inananlardanım.Bekleyeceğiz ve göreceğiz.Bürokrasiden gelen bir halk adamı olarak onun daima halkının yanında olacağına inanalım. Tekrar kalemine ,yüreğine sağlık sevgili arkadaşım. Sevgi ve saygılar.

28 Kasım 2010 13:12
İşte Ergenekon gerçeği…

Tek kelime ile yüreğinize sağlık.Başka söze gerek var mı. Saygılarımla.

28 Kasım 2010 13:02
Vekillerini de al git…

Yazın için seni kutlarım.Çok güzel. Sanırım gençlik siyaseti yakından takibe başladı. Bu çok mutlu bir olay bizler için.Unutmayalım ki o büyük deha Atatürk Türkiye Cumhuriyetini sizlere emanet etmişti.Demek ki Atamız o tarihlerde dahi genç nesle sonsuz güvenmişti.Bizlere de sizin gibi gençlerle gurur duymak kalıyor.Ne mutlu ki sizler varsınız. Sonsuz sevgilerimle.

28 Kasım 2010 12:59
Varlığın Türk varlığına niye armağan olsun

Yüreğinize,kaleminize sağlık. Nefis bir analiz.Kendi adıma çok teşekkür ederim.Saygılarımla.

27 Kasım 2010 13:58
İleri demokrasi ve Kayseri'de içki yasağı...

Çok güzel bir konuya değinerek ne kadar çok özgürleştiğimiz ve demokratikleştiğimizi anlatmışsınız. İçki içmeyen ve de sevmeyen birisi olarak bu yapılanlara sevinemiyorum.Bu düşünceler ile acaba Türkiye nereye gidiyor diye herkesin kendi kendine sorgulaması gerekir. Böyle yasaklar dediğiniz gibi arzuyu kamçıladığı gibi içki içmeleri sokaklara taşır ancak.Zaten güvenli olmayan sokaklarımızda,parklarımızda ellerinde şişeleri içki içenler çoğalacak mı acaba.Böyle bir durumda içicileri ne gibi cezalar bekleyecek acaba?Falakaya mı dönülecek dersiniz. Saygılarımla..

26 Kasım 2010 11:46
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 766
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 30.04.08
 
 

İstanbul Kadıköy doğumluyum. Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, önya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster