Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sevginin bittiği yerde başlar şid-det!

Her cümlesi insana ders veren bir yazı. Daha fazla okur yazara ulaşması dileği ile.

25 Ağustos 2015 20:39
Kibir

Cevap vereyim derken yorumunuzu onayladım Hanife hanım. Lakin, yazdığınız yoruma ve kibir konusunda kaleme aldığınız makalenize aynen katılıyorum. selam ve saygılar.

04 Eylül 2014 21:06
Ve hayat sessizce aktı gitti!

Hayata dair kaleme alınmış düşündürücü bilge satırlar. İnsan okudukça, yazdıkça ufkunu genişletiyor. Dağarcığında birikimler dile geliyor. İnsan ve nehir. İkisi de akıp gidiyor. Kalemine sağlık. Üzerinde kafa yorulacak, yazılar yazılacak bir derin konu bu yazdıkların. Selam ve saygılar.

04 Eylül 2014 21:03
Bir ailen olmalı

Sevgili kardeşim Ünal. Bu yazıyı okuyunca rahatsızlığını öğrendim. Allah'tan acil şifalar diliyorum. Kendine iyi bakmalısın. Doktorların verdiği ilaçları sakın ola ki ihmal etmeyesin. Bir kaç gün sonra Ankara'ya geleceğim. Aklına "kanser" filan getirip insanın moralini alt üst etmenin alemi yok. "İnsanın bir ailesi olmalı" evet. Dediğin doğru. Lakin, seni anlamayan, anlamaktan uzak biri ile de yaşanmaz ki. Moralini bozma sakın. İyileşeceksin kardeşim. Gönlünü ferah tutmalısın. Liseden bu yana görüştüğümüz arkadaş sayısı bir elin parmakları kadar değil inan. Geçmiş olsun diyorum. Sağlığına bir an evvel kavuşman dileğiyle gözlerinden öpüyorum değerli kardeşim.

01 Temmuz 2014 18:52
Soma'da yanan ateş!

Hanife Hanım yazdıklarınızı yüreğim sızlayarak okudum. Yazdıklarınıza bire bir katılıyorum. Soma'da kara toprağa düşen madencilerimize Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. İşte söylenecekler bence bunlardır. Senin de benim de diğerlerinin de, Başbakanın da, Reisicumhurun da, Muhalefet partilerinin de, sokakta yürüyen , işinin başında ter döken vatandaşın, işçinin de söyleyeceği budur. Yaşamını kaybedenleri elbette geri getiremeyiz. Lakin geride bıraktıkları dul ve yetimlerine sahip çıkabiliriz. Sosyal devlet anlayışını burada toplum olarak görmek isteriz. Maden kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımız arasında Alevi- Sünni ayrımı yapmadan sosyal devlet anlayışı, insanlık anlayışı gereğince geride bıraktıklarına başsağlığı dilemeli, yaralarını sarmalarına yardımcı olmalıyız. Kınık ilçesi Elmadere köyünde (Alevi köyü olduğu söyleniyor) madende çalışan 11 işçinin kazada yaşamını yitirdiğini, lakin hiç bir devlet yetkilisinin adı geçen köye gidip ölenlerin yakınlarına baş sağlığı dilemedikleri ve ilgilenmedikleri haberlerde ve sosyal medyada dile getiriliyor. Sizin de belirttiğiniz gibi Çanakkale Ruhuna sahip çıkmalıyız. Bu vatanı düşman işgalinden kurtaran şehit ve gazilerimiz arasında Türk, Kürt, Alevi, Sünni vatandaşlarımız omuz omuza çarpışmışlardır. Yüz yıllardır bir arada yaşamaktadırlar. Kız alıp kız vermiş akraba olmuşlardır. Bu ayrımcılığın varlığı aydın kesimin, vatan sevdalısı kesimin yüreklerini burkmaktadır. Vatandaşlarımız arasında ayrımcılık iyi bir şey değildir. Doğru da değildir. Acılı vatandaşın yerde tekmelenmesi, tokatlanması yürekleri kanatmıştır. Bu milletin hasletlerini unutmamalıyız. Cenazelerimizde ölenin yakınlarıyla yas tutmalı, acılarına ortak olmalıyız. Allah kimseye acılı ölüm göstermesin. İşveren olarak işçi çalıştıranlar daha fazla kar elde edeceğiz diye kimsenin iş güvenliğini savsaklamasın. Yazacak çok şey var Hanife Hanım. Emeğine sağlık. İnsan yüreği burkularak değerli kal

21 Mayıs 2014 22:18
İnsan için, adalet için

Hanife hanım yorumunuza cevap yazamadan bir hatalı tuş hareketiyle onayladım. Yorumunuza katılıyorum. Bu kadim topraklarda yaşayan insanların birbirleriyle sorunu olmamıştır. İç ve dış işbirlikçi misyonerler ülkeyi karıştırmanın peşinde olmuşlardır senelerdir. Bunun bilinciyle hareket edilmelidir diye düşünüyorum. Emperyalizmin çarklarına fırsat verilmemelidir. Bu topraklarda barış ve huzurun varlığı uyanık olmaktan ve bilinçli olmaktan geçer. Saygılar.

20 Mart 2014 21:04
Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!

Çok güzel bir yazı yazmışsınız. İstiklâl Marşımızın 93. kabul yıl dönümü ile ilgili. Emeğine sağlık.

15 Mart 2014 20:12
Bazen;

Her daim derim. şiir yazmak zordur. Duygu ister. Bu bağlamda yazılarınız kadar şiirleriniz de çok güzel gerçekten. Yazım hayatına devamınız dileğiyle başarılar dilerim. saygıyla.

03 Mart 2014 20:53
Hayat

Şiirleri her zaman sevdim. Uzun yazıların ve makalelerin yapamadığını tek satırla yapar. Yüreğine sağlık.

12 Şubat 2014 16:22
Hayatın içinden satır araları (Batırık)

Anneler her daim haklıdır diye düşünüyorum. Çünkü hiç bir anne hata yapmaz. Yapmamaya çalışır. Güzel bir yazıydı. kalemine sağlık. Saygılar.

12 Şubat 2014 16:20
Toplam blog
: 209
Toplam yorum
: 133
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 903
Kayıt tarihi
: 04.05.08
 
 

Eğitimciyim. Bir insanın çağdaş bir gelecek için, aydınlanma için çok okuması gerektiğine inanıyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster