Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ramazan Geldi, İrtica Hortladı!

Siz de bırakın bizim içkimizle sigaramızla uğraşmayı da, ibadetinize bakın.

01 Eylül 2008 16:54
Eğer bir gün gelirde… beni burada bulamazsan…

O filmin başrolünde Selda Alkor değil, Hülya Koçyiğit vardı. İlk versiyonunu bilmiyorum ama Kartal' ın karşısında Hülya vardı.

18 Ağustos 2008 17:18
Ergen'e Kon Histerisi (Derin Ensest)

Ergenekon, yobazların tecavüzüne uğrayan toplum kesimlerinin, eski alışkanlıklarla, yüzünü askere dönmesi, ve vicdan sahibi birilerinin buna cevap vermeye çalışmasıdır. Askeri çözümleri reddediyoruz, tamam da, irticaya karşı bir şekilde mücadele etme ihtiyacı hissetmiyor muyuz?

09 Temmuz 2008 16:43
Ergen'e Kon Histerisi (Derin Ensest)

Yobaz, içgüdüleriyle baş edemeyince, toplumdan yasakları derinleştirip yaygınlaştırarak, kendisine yardımcı olmasını isteyen adamdır. Kendi ensestine engel olmak için, tplumu sakatlayandır. " İtme " yi başaramayıp, ömür boyu " Bastırmak " zorunda kalan adamı, başörtüsünden peçeye geçmek de tatmin etmeyecek, kadını hayatın her alanından silmeye kadar gidecektir. BUNU YAPARKEN DE, EN BÜYÜK DESTEĞİ, ELEKTRA KARMAŞASINI " BABA " YI ( ASKER ) AŞIP, ABİYE ( MAĞDUR DİNCİLER ) BAĞLANARAK DÜĞÜMLEYEN KADINLARDAN ALACAKTIR.

09 Temmuz 2008 16:37
Ergen'e Kon Histerisi (Derin Ensest)

Başak Hanım, bir gün sevgilinizle parkta otururken karşınıza bir bekçi dikilecek ve sevgilinize " İndir kolunu, burası aile yeri! " diyecek. O zaman bu yazıyı yeniden okuyacak, belki de sileceksiniz. Aydınların " Asker allerjisi " birilerinin nasıl da işine geliyor, farkında değil misiniz?

09 Temmuz 2008 16:25
Bu adam benim babam (2)

Herkes babamın başında dua ederken, ben serumunu kontrol ediyordum. İnanmıyordum öleceğine. Sonrasında hep sihirli bir iksir hayal ettim. Dudağına damlatacağım ve babam zımba gibi kalkacak yatağından. Biz artık eskisi gibi gülemeyeceğiz, hiç bir zaman. Gülüşümüz, babamızla gitti. Babayım şimdi. Babalarımız gibi " iyi insan " olabilirsek ne mutlu. Sizin babanız da benimkine benziyor. Eminim bir kötü söz bile söylemeden size, ömrünü tamamladı. Ne zaman sorsanız, sizi üzmemek için " iyiyim " derdi. Bir gün bile kendilerini düşünmeden, ailelerine, yavrularına adadıkları hayattan sessiz sedasız göçüp gittiler. Sıradan insanlar değillerdi. Sonsuz şefkat dolu yürekleri, kocaman elleriyle, bizim kahramanımızdı onlar. Namaz kılarken boynuna atlayan çocuklarını öpen gerçek anadolu müslümanlarıydılar. Keşke, ölümün beni babama kavuşturacağına inanabilseydim.

01 Temmuz 2008 16:57
Sen hep "mutlukal", gerisi önemli değil

" Cismi ile mütenasip " dediniz de, merak ettim. Babanız sizin için " cins-i latif bir nazende " der miydi?

30 Haziran 2008 19:16
Oyuncu Bahri Beyat vefat etti

Bahri Beyat olmasaydı, Nejat Uygur olmayacaktı. Pişekardı. Tıpkı, Dümbüllü' nün Tevfik İnce' si gibi. Pişekarlar, ' Kavuklu ' ların gölgesinde solan hüzün çiçekleridir.

30 Haziran 2008 17:18
Ne mutlu Türküm diyene

Elinize sağlık.

30 Haziran 2008 17:09
Sen hep "mutlukal", gerisi önemli değil

Hoşgeldiniz. madamex' in yazılarını üye olmadan önce okuyordum. Sevgi dolu bir insandı. Her zaman nazikti. Ve yazıları çok güzeldi. Çok ama çok üzüldüm. Nasıl bir insan olduğunu hep merak etmişimdir. Biraz tarif edebilirseniz çok sevinirim. Yaşı, boyu, gözleri, özellikle konuşması..Yazılarındaki gibi zarif bir insan mıydı?

30 Haziran 2008 12:39
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 304
Kayıt tarihi
: 05.06.08
 
 

96 yılında İ.Ü. Ed. Fak. Psikoloji bölümünden mezun oldum. Bir devlet hastanesinde çalışıyorum. Bili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster