Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Konumuz futbol değil...

İgilenmesi gereken kişilerin umurunda olan bir konu değil, bu konu. Eğer bir gün başları böyle bir olayla sıkışırsa bu sorunla ilgilenir onlar.

05 Kasım 2011 23:56
Şehidimiz var

Pek beğenilecek bir konu değil ama ablam, içimizdeki acıyı ortaya koydun, sağ ol. Bu terörü yapanlar, yapanlara göz yumanlar, göz yumanları görmezden gelenler rahat uyuyormdur acaba.

27 Eylül 2011 00:54
Sanmalar

eeeeeeeee, yok bir şey

09 Nisan 2011 12:56
Sihirli Topaç (2)

Ben, bir engelliyim ve tekerlekli sandalyede yaşayan bir bireyim. Beni sokaklarda gören bazı insanlar garipsiyor ve durumuma üzülüyor. Ben bilgisayar internet kullanıcısıyım, 2003 yılında kitap çıkartmış bir kişiyim, internette köşe yazılarım yayınlanır, dünyanın dört bir yanımda arkadaşım dostum vardır, köyümün vakıfında yöneticilik yapıyordum. Beni garipseyen o kişi bebnim ondan hiç farkım olduğunu bilemez. Ben onun yapabildiklerini yapamam, o da benim yaptıklarımı. İnsanların bende kendilerini görmesi gerek çünkü her birey engelli adayıdır. Olaylara geniş açıdan bakmayı öğrenmek zorundayız.

07 Nisan 2011 15:47
Sihirli topaç...

Sonuç olarak; insanlar çocuk olmayı hiç beceremiyor. Çocuk olmak demek haylazca umursamazca sonunun ne olacağını düşünmeden yaşamak demek. Sorumluluk yok demek. Herkes içinde bir köşede bir çocuk tutmalı ki, yaş kaç olursa olsun hala öğrenecek bir şeyleri olduğunu anlayabilsinler.

07 Nisan 2011 15:24
Seri katil, tecavüzcü ve sadistlerin avları: Çocuklar

Böyle bir zamanda yaşadığım için kendime kızmalımıyım yoksa gözümün önünden gelip geçen bu pislikleri hayvanlıkları görmezden mi gelmeliyim bilmiyorum. Sudan çıkmış balık gibi insanlar, gördüklerinin yaptıklarının ne kadar acı verici ne kadar hayvani olduğunu bilmiyorlar mı? Gazeteler ve televizyonlar bu rezilliklere çanak tutar haldeler, neredeyse teşvikçiler. Yayınladıkları programların hepsini toplasan iki kuruş etmez. Haberin yararına zararına doğruluğuna bakmadan bir haberi defalarca saatlerce veriyorlar. Bizim toplumumuz daha gelişmemiş bir toplum, ilerleyeceği yerde geriliyor. Olaylara geniş açıdan bakmak yerine daracık bir açıdan bakmayı yeğleyen milyonlarca kişi var. Bilmiyorum ama o canileri ve gelecekteki canileri eğitmek gerek. Bu toplumu eğiterek kurtarırız ancak. Saygılar.

29 Mart 2011 17:56
Bir NLP Practitioner Eğitimi böyle geçti

Bu yorucu maratonu bitirdiğiniz için tebrik ederim... İnsan hiç bir zaman durmamalı, her anını değerlendiirmeli ve en iyisini başarmak için savaşmalı... Çevremizdeki herkesin bir başarı hikayesi vardır, herkes bir mücadele içindedir aslında ve bir çok kişide bu mücadelenin farkında değildir. Bende bir çok kişinin hikayesini dinlemniş bir kişiyim. Hiç biride bunun farkında değildi. Kendimde bir mücadele içinde savaşan bir engelli kişiyim aslında. Benim bir sözüm vardır "Hayallerinizin gerçekleşmesi için savaşın" bu sözü söylediğimden beri savaşırım. Yanlış anlamaayın, ben kendi yaşamım için savaşırım. Şunun da farkına vardım ki; savaş, lider ve orduyla olur. Lider olmadan ordu, ordu olmadan da lider hiç bir başarı elde edemez.

31 Ocak 2011 22:50
Engelliler artık Türk Yargısı sayesinde kırılmaktan korkmuyor?

Ben İstanbulda oturuyorum ve bir engelliyim... Yaşım 35; 15 yıl önce geçirmiş olduğum beyin kanamasıyla sol tarafım felç oldu ve yürüme kabiliyetimi kaybettim. Engelliler için ev ortamının zor olduğunu düşünürken, dışarı ortama bolca çıkmamla birlikte dışarı sosyal ortamının bizler için çok daha zor olduğunu anlamış durumdayım. İzmir'i bilmiyorum ama İstanbul'da yaşadığım zorluklar kadar ağır ve külfetli olduğunu sanmıyorum. Yollar, kaldırımlar, binalar, park ve bahçeler, devlete ait her türlü kurum kuruluş bizlere engel. Neden; "Ağlamayana meme yok" dedim, çünkü karşımıza çıkan zorlukları şikayet etmediğimiz sürece, karşımızdaki muhatapların çektiğimiz zorlukları fark etmesi zor, bunun için zorlukları yazarak, zorlukların resimlerini çekerek veya konuşarak anlatarak anlatmaya çalışıyorum ve bunu başarıyorum artık.

31 Ocak 2011 14:09
Adını “Buğday” koydum

Bu ismin değerini 23 yıl geçde olsa anlamış, ilginç ve çok güzel bir isim aslında. 23 yıl önceki şartlarda kararlılıkla bu ismi koyduğunuz için sizi de tebrik ederim.

25 Ocak 2011 18:10
Devrim'in benzini!

Şu anda devrim yolda kalsa; korumaları başbakanı otomobil içine kilitlerlerdi ve balyozla otomobilin camını kırıp "bu darbe girişimi" diyip suçu yine başkasına atarlardı.

25 Ocak 2011 17:37
Toplam blog
: 120
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 15.12.10
 
 

His kaybı olmayan, sol tarafı felç, tekerlekli sandalyeli bir bedensel engelliyim... 1996 yılında..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster