Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mutluluk Zülfü Livaneli

Gül hanım, öncelikle kitabı okumama vesile olduğunuz için teşekkür ederim.Abidin Dino mutluluğun resmini yapmıştı, Zülfü Livaneli de kitabını yazmış.Kitabı okuduğumda hayatın güzelliklerini bir kere de Zülfü Livanelinin güzel anlatımından okumuş oldum. Yazar birbirinden tamamen farklı 3 karakter ile güzel ülkemizdeki çeşitliliklerle ve gerçeklerle ilgili o kadar güzel tespitler yapmış ki okurken insan büyük keyif alıyor. Her şey bitti dediğiniz anda hayat sizi öyle bir yerlere götürüyor ki, oturup düşünseniz geldiğiniz yeri önceden tahmin etmeniz mümkün bile değil.Bazen çok küçük şeylerde saklı olan mutluluğu her zaman yakalayabilmemiz dileğimle.(kitabı çok sevmeme rağmen filmin finalinin çok daha güzel olduğunu düşünüyorum) Saygı ve sevgilerimle.

15 Eylül 2008 17:45
İş bilir Hatçe

Rujo çok güzel bir yazıydı. Keyifle, gülerek okudum. Emeğine sağlık.

12 Eylül 2008 15:33
Allahını seven tutsun...Kaçıyor!

Rujo yazmaya olan hevesinin hiç bitmemesini umarım. Böylece büyük keyifle okuduğumuz bloglarından mahrum kalmayız. Saygı ve sevgilerimle.

12 Eylül 2008 15:30
Ey gidi Türk gençliği

Rujo geçen ay dolmuşa bindim. Tam senin tarif ettiğin gibi bir genç koltuğa üç kişilik yayılmış oturuyor, kulakta kulaklık, dış dünya ile bağlantı kesilmiş. Görünce içimden refleks olarak "lavuğa bak" dedim. Sonra bu arkadaş ineceği yere yaklaşınca dolmuş şöförüne "müsait bir yerde inebilir miyim" dedi, dolmuştan inerken de "hayırlı işler" dedi. Valla lavuk dediğime pişman oldum. Adam gibi giyinen onca kişini yapmadığını yaptı çocuk. Yani diyeceğim, kılığa kıyafete fazla takılmamak gerek. Neticede dediğin gibi nasıl olsa müdür olunca kel olacaklar. Bir de müdürlerle ilgili çok kötü fıkra vardı, bilmiyorsan başka bir blog yorumunda yazarım. Müdür olmasınlar. Saygılar, sevgiler.

12 Eylül 2008 15:23
Doğru erkek

Demet bir ara televizyonda doğru Ahmet diye bir karakter vardı, bakkala gider "Bakkal amca,bir cetvel, bir silgi, bir de çükolata (bunu bir garip telafuz ederdi, galiba yaklaşık olarak yazdığım gibiydi) alacağım" derdi. Sonra da bakkaldan alışverişin fişini rica ederdi. Bence Ahmet hala yaşıyorsa doğru erkek tanımına tam uyan kişi odur. Çocuk daha o yaşta bize önce alışveriş sonra fiş kültürünü öğretmişti. Bu cinli fıkranın ben de erkekler tarafından anlatılan "kadınlar ne ister?" diye sorulan versiyonunu biliyordum. Demek kadınlar doğru erkeği bulamıyor, erkekler de kadınların ne istediğini anlamıyor. Yine bir blog yorumumu ne etliye ne de sütlüye dokunmadan bitirmiş bulunmaktayım. Uzun zamandır bilgisayar başında yeterli vakit geçirmiyordum. Blogunu okumak keyifliydi. Ankaradan saygılar, sevgiler.

12 Eylül 2008 15:05
Maviledim ve mavilendim

Öyle güzel bir buluşmaydı ki, buluşma ile ilgili yazıları okurken bile halen daha yüzümde tatlı bir tebessüm beliriyor. İyi ki yolculuğu İzmir üzerinden yapmışım, iyi ki sizin gibi güzel insanlarla beraber bu buluşmada vakit geçirme şansı yakalamışım. Yüreklerinize sağlık. Saygı ve sevgilerimle.

25 Ağustos 2008 18:00
Korkutucu film var mı ağabey?

Rujo aslında korku sektörü senin bu serzenişine uzun bir süre önce çözüm buldu. 96 senesinden sonra "Çığlık" orjinal adı "Scream" olan korku türü ile önce yeni bir hava yakalandı. Filmin sonuna kadar katili gerçekten bilemediğin ve güzel efektler ile gerim gerim gerildiğin bir tür yakaladılar. Sürekli yenilik gerektiği için de en son olarak "Testere" yani orjinal adı "Saw" olan film serisiyle olaya son noktayı koydular. Daha başından itibaren izleyeni geren, bol vahşet sahneli korku türü. Aradaki süreçte de "Blair Cadısı" vs diğer tarz gençlik korku filmleriyle farklı denemeler yaptılar. Korku filmi sevmiyorsan bütün bunları nerden biliyorsun dersen, her Türk gencinin korku filmi seven en az bir adet çok iyi arkadaşı bulunur derim. Saygı ve sevgilerimle.

24 Ağustos 2008 22:56
ABD Altın İspanya Onur Kazandı

Harun çok güzel bir analiz yapmışsın. Michael Jordan dönemindeki rüya takım gerçekten rüya gibi bir takımdı. Amerika, Avrupa basketbolunun bugün geldiği seviyeden dolayı o rüyayı bir daha göremeyecek gibi gözüküyor. Saygı ve sevgilerimle.

24 Ağustos 2008 22:46
"Yüreğim Seni Çok Sevdi"

Demet, kitap tanıtımın için seçtiğin bölümler insanda kitabı okumak için büyük merak uyandırıyor. Şimdi bu yazılan ilişki de bir aldatma olmuş ama nasıl olmuş. En iyisi okumak. Paylaştığın için teşekkürler. Emeğine sağlık.

24 Ağustos 2008 22:34
"İzmir MB sohbet toplantısına davet"

Merhaba Adem bey, katılımcı sayısı ile ilgili bir sorun yoksa ben de aranızda olmaktan büyük keyif duyarım. Pazar günü Bodrumdan Ankaraya olan seyahatimi bu güzel buluşmada olabilmek için İzmir üzerinden yapacağım. Cevabınıza göre aranızda olmaktan büyük keyif duyacağım. İyi günler diliyorum.

22 Ağustos 2008 19:13
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 108
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1487
Kayıt tarihi
: 25.06.08
 
 

Yaklaşık olarak ayını şeyleri yaşıyoruz. Uyuyoruz, uyanıyoruz, yemek yiyouuz, temel ihtiyaçlarımızı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster