Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Roman Kahramanları

her ne kadar roman kahramanı değil de çizgi film kahramanı olsa da...:) Şaka bir yana, hepimizin roman kahramanı bir idolü olmuştur. Bu seçimi, içinde bulunduğumuz koşullar, aldığımız temel aile eğitimi ve kendi biriktirdiklerimiz ile yapmışızdır. Polyanna benim idolümdü. Keşke daha dirençli bir idol seçseymişim.

21 Ekim 2008 21:34
Bayanlar neden kilo alıyorsunuz?

Eğer metabolik bir rahatsızlık yoksa, kalori sınırlaması yapılarak ve hareket artırılarak kolayca ve sağlıklı bir şekilde kilo verilir. Kilo vermek isteyenlere tavsiyem: asla ayda 4 kilodan fazlasını hedeflemeyin, asla kendinizi aç bırakmayın, asla doktorunuza ve eczacınıza danışmadan ilaç kullanmayın. hepinize sağlıklı günler...:)

18 Ekim 2008 10:38
Bize bir şey olmaz!

cebinde cüzdan-kartlıkta 10-15 tane kredi kartı taşıyanlar, kartların limitini cebindeki para sananlar, topluca gidilen yemekte, arkadaşlarından aldığı ödemeleri cebe atıp kartla ödeme yapanlar, kredi kartı borcunu ödemek için diğer kredi kartından nakit çekenler...Ne çok kart maduru var, bir bilseniz. Biz kiiiim kartlı yaşamak kim. Önce nefsini köreltmeyi ve hesap yapmayı öğrenmek gerek...:)

16 Ekim 2008 15:03
Kadın neden, erkek neden evlenir

Belki kuşağımız tutmayacak, belki fikirlerim ters gelecek, ama konu üzerine birkaç kelam etmeden geçemedim. Öncelikle, bir bebek sahibi olmak için bir aile yapısı gerekiyor. Bir kadın, neslinin devamı iç güdüsüyle hareket eder ve döl alacağı erkeği seçerken sağlıklı, yakışıklı ve kendini koruyacak güçte olmasına önem verir. Bir kadın ne kadar güçlü olusa olsun, ne kadar kendine yeterse yetsin, korunma içgüdüsü vardır. Eğer erkeği onu koruyamıyorsa, döner arkasını gider. Evlilik ise, toplum içinde saygın bir yer edinme ve kabul görme için bir pozisyon kazanmadır. (bence) İmza: Amazon Kardelen...:)

15 Ekim 2008 22:32
Aman doktor canım cicim doktor, derdime bir çare...

AŞK BİR HASTALIKTIR! diye. Bilime karşı çıkılır mı? Umutsuzsa yoruyor.daaa, hele umut varsa sonunda, işte o zaman bu hastalığın keyfine diyecek yoktur..(herhalde) Ama bir bildiğim var ki, sevda ateşinde yananın gönül gözü açılıyor. Bir tarafı iyi ederken diğer tarafı bozan ilaçlar misali. Yan etkisi mükemmel anlayacağın, görüldüğü üzere...:) Teşekkürler.

08 Ekim 2008 15:39
Üç tane günce yazdım tık yok!

Sevgili küçük paylaşımcımız, Gurur duyulacak cesaretinden dolayı seni ve seni yazmaya yüreklendiren anne ve babanı kutlarım. Senin yaşlarda çocuklarım var. Bilgisayar oyunlarından bir an olsun kafalarını kaldırsalar da yazsalar diyeceğim ama, onların seçimi, karışmak istemiyorum. Sen ise, yazarlığa soyunmuşsun ve bizimle paylaşmaya başlamışsın. Seni tebrik ediyorum. Devamını bekliyor, yanaklarından öpüyorum.

08 Ekim 2008 14:24
Yastayız...

Siyah bir kare, siyah kurdele, tek kelime.

05 Ekim 2008 14:21
Düzgün erkek arıyorum!

Okudukça yüzüme gülücükler yayıldı. İlahi Çingen Sabiş...:))) Düzgün erkek mi? Kim kaybetmiş??Var mıymış??? Arayan hanım düzgün müymüş???? Bu pazarın en sevimli yazısı için teşekkürler.

05 Ekim 2008 14:15
YYYD

Üye olmaktan zarar gelmez. Ohannis'e katılıyorum. Bir köşe kapmakta yarar var.:)) Ama ben ne köşe ne roman yazarı olmayı hedefliyorum. Blogda yazmaktaki amacım tamamen farklı. Bir nesil olarak düzgün modellerle büyütüldük. Ana da, baba da, artiz de düzgündü. Çok şey biriktirdik. Biz ortalığı boş bırakınca, hırsız, uğursuz, ahlak arsızı, köşe kapmacı, kimin eli kimin cebindeci model oluverdi. Bu toplumun düzgün modellere ihtiyacı var, bizim de bu topluma sorumluluğumuz var.

05 Ekim 2008 14:11
Haydi fısılda dudaklarıma

Bu ne sık rastlanan durumdur di mi? Erkekler arzuları ile hareket ederken, kızlar izzet-i nefisleri ile hareket eder. Bırakmaz ki kendini aşk sarıversin. Hesap yapar kafasında: Ya ortada kalırsam! Ya bu delikanlı beni terkederse! Ya beni kandırıyorsa. Ya geçici bir hevessem.!!!Erkekler aşkı doya doya yaşamak isterken, kadınlar yarınlarını garantiye alma telaşında. İşte bu nedenledir ki kimse aşka inanmaz olmuş, kimse aşkı yaşamak istemez olmuş. Kırık dökük yaşamaktansa yaşamamayı tercih eder olmuş. Bence...

05 Ekim 2008 09:47
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 27.06.08
 
 

1960 İstanbul doğumluyum. Eczacıyım. 2 Çocuk annesiyim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster