Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Oğlunuz ŞEHİT oldu!

Allah yakınlarına büyük sabırlar versin ateş düştüğü yeri yakar biz bu kadar üzülürken onların ciğerleri nasıl yanıyordur fatihalar gönderiyorum yüzümüz olmasada.

04 Ekim 2008 16:26
Ruhun şad olsun Mehmet'im..

Allah o kardeşlerimize rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin.

04 Ekim 2008 16:17
Hain saldırı

Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum ailelerine Allah sabırlar versin.

04 Ekim 2008 16:14
41 kere maşallah ebesi kimi arıyor?

Ermert Revsen Bey.

03 Ekim 2008 17:16
Suskunluk

Allah insana iki kulak, bir ağız vermiş. İki dinle bir konuş diye ;dilin önüne de iki engel koymus, biri dişler diğeri de dudak. Her sabah uyanınca bütün azalar dile yalvarırmış, ne olur doğru dur , doğru ol.Sen doğru olmazsan biz de doğru olmayız diye.Ne gelirse başımıza dilimizin eğriliğinden gelir.Selamlar,sevgiler.

21 Eylül 2008 11:42
100. blog yazım

Sevgili Alyoşa,solmayan renge,sönmeyen ışığa,batmayan güneşe dilbeste olup, Hülyalarındaki yarınları en ideal şekilde yaşaman temennisiyle,istikbalinin yüzünde açan hep tebessüm goncası olsun.Nice yüzlere yüzündeki tebessüm yüreğindeki sevgiyle ulaşırsın inşallah.Selam ve sevgilerimle.

20 Eylül 2008 12:34
Hoş görülü ol dostum

Yunus Emre, "Yaratılanı hoş gör yaratandan ötürü"diyor Hz. Mevlana ise : “ Ben insanların ayıplarını gören gözlerimi kör ettim. Sen de onlara benim gibi iyi gözle bak.” diyor. Şiiriniz hoşgörü üstadlarının mesajlarına tercüman olmuş .Selamlar,saygılar.

14 Eylül 2008 13:21
Uyumayı artık seviyorum

Tıpçıların da üstadı Hz. Peygamber öğle namazını kıldıktan sonra, bir miktar uyur, ‘kaylule’ yaparmış. Öğle uykususunu vücuda yararları çok fazla: * Kaylule uykusu(öğle uykusu) kalbe, dimağa ve vücuda dinçlik, sıhhat ve kuvvet kazandırır. * Yorgunlukları giderir. * Öğlen uykusu (kaylûle) hafızayı koruyor, * Zihinsel yorgunluk giderir, * İş kazalarını azaltır, * Uzun zamanlı olarak stres giderir ve ömrü uzatır, * Verimli çalışma ve işe odaklanma sağlar. * Gizli bir enerji kaynağıdır * yüzde 37 kalp hastalıkları riskini azaltıyor. * Öğle uykusu şeker ve kalbe iyi geliyor. Peygamberimizin tavsiyesi dünyaya moda oldu Japonya’da, öğle uykusu kanunî bir mecburiyet haline getirilmiş. Hatta bunun için özel ikramiye verilmektedir. Bu kadar faydalı olan öğle uykusunu ne yazık ki ben uyuyamıyorum,sen devam et öğle uykusuna Sevgili Alyoşa.Selamlar,sevgiler.

14 Eylül 2008 13:09
Anlık dalgınlıklar

Benimde hafızam kuvvetlidir fakat dalgınlıklarım çoktur. Bünyeye fazla yüklenmekten sanırım bir tanesini anlatayım;Geçen yıl bir devlet dairesinde çalışıyorum hemde ikinci üniversitemi okuyorum iş yerinden izin aldım vize sınavıma girecem dolmuşa bindim sınav 9:45 te bende bir stres dolmuşun fakülteye yaklaştığını farkedince,"9:45 durağında inebilir miyim?" şöförün ve yolcuların bana bakışı ve bıyık altından gülmeleri eşliğinde ben allı morlu indim.Selamlar,sevgiler.

07 Eylül 2008 11:41
Düşlerimde ki Dünya..

Düşlerinizdeki dünyanın gerçek olması imkansız değil aslında, hepsi olması gereken ama ihmal edilen şeyler.Yaşanası bir dünyanın gerçekleşmesi temennilerimle.Selam ve sevgilerle.

06 Eylül 2008 10:32
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 08.07.08
 
 

27 yaşındayım. Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışmaktayım. Bu yıl fakülteyi bitirdim. Mevlana d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster