Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Futbolda milyar dolarlık rant ve şike operasyonu

Sorunları olan toplumların, mevcut sorunların etkilerine fark etmesini engelleyen, alkol yada uyuşturucu gibi bir SOSYAL ANESTEZİ aracıdır! Tamamen siyasi amaçlar ile istismar edilir. Sonuçta bir oyun diye başlayan FITBOL, -ne yazık ki- bazılarının tek dünyası oluverir.

04 Temmuz 2011 14:40
Elektrikli ve elektronik ürünler ile atıkları

Bir de elektronik cihazların en tehlikeli kısmının yani devreler ve tüplerdeki elektromekaniik aksamların GERİDÖNÜLEMEZtasarımlar olduğunu... Geri dönüşüm işlemi yapılmadan önce cihazın parçalarının içinden bu özellikteki yerlerin PEŞİNEN SÖKÜLMESİ gerektiğini anlatabilsek! Elektronik eşyaların geri dönüşümü ne güzel (kolay) olurdu... Eline sağlık. Saygılarımla.

25 Nisan 2011 22:44
1950'den beri ulusal irade adına yapılan anlaşma ve satışlar yok hükmündedir

Popüler görüntüler ve başlıklar arasına (yada arkasına) okunması gereken, gerektiğine inandığımız saptamaları paragraf paragraf ekleyeceğiz... Olacak acılı-turşulu arabesk, hem de en klasiğinden :))

08 Kasım 2010 16:13
1950'den beri ulusal irade adına yapılan anlaşma ve satışlar yok hükmündedir

Bu yorumum yazarlar için değil. Aynı kişinin yazıları arasında bir başarı sıralaması yapılabilir. İşte bu sıralamada 'iyi', 'anlamlı' gibi kategorilerde birer not verilebilir. Ama burada 'çok okunan' olma ne yazıkki farklı bir yerde... Okuyucu -hatta yazıları ana gazetenin sayfalarına servis eden editörler- okunmaya değer yazılara; hakkettiği değeri vermiyor. Nerede popüler bir yazı var; atlıyorlar üstüne. Facebook gibi yerlerde de hep bunları paylaşıyorlar. /// Bilinmesi gereken, birilerinin bir yerlerini tekmeleyen, ses getirmesi gereken bir yazı. Yüzlerce yorum alan laylaylom yazıların yanında ibret vesikası gibi duruyor. Selamlar, saygılar...

03 Kasım 2010 13:50
YouTube Açıldı MI ?

Nevyorker'in dediği gibi oldu. Ama bir yasak başladı. Kime?: O dört kahpe videoya! Bu laf bana Kahpe bizans filminde Mehmet Ali Erbilin vücuduna giren kılıçlara karşı verdiği tepkiyi hatırlattı... Ama son darbede 'Bu acıdı layyn!' diyor ve tısss diye kendi deyimi ile 'eşek cennetine' gidiyordu... İşte bizim YouTube yasaklarına sebep olan dört video için de aynen öyle oldu.

01 Kasım 2010 14:07
YouTube Açıldı MI ?

Topu topu dört tane videoyu kaldırana kadar bin dereden su getirdi. Ama anca 3 yılda kaldırmayı başardı. Ben bu YouTube'u bizim bürokrasiye çok benzetim. Zaman yönetimi ve iş takibi konusunda çok ortak yanları var...

01 Kasım 2010 14:02
The Economist ve “Türkiye Batı’ya sırtını dönerse” korkusu

Türkiye batıya sırtını döner mi? Sorunun cevabı çok kolay değil gibi geliyor ama işin içinde sihir var. Ne sihiri? Türkiyede o güne kadar söylemin ne olursa olsun; iktidar koltuğuna bir oturmaya gör! Hemen aynı 'klişe' söylemi dillendirmeye başlarsın. AB karşıtıyım deyip oy alır, iktidarın döneminde en büyük AB yardakçısı olursun. Muhalefette iken; ABD şöyle böyle der durursun. Bağımsızlık cart curt ne kadar söylem varsa ezberden okursun. İktidara gelince ABD tasmasının en sağlamını kendi boynuna takar bir de bununla övünütsün... BURASI TÜRKİYE! BURDA HER ŞEY VAAAT. İCRAATA GELİNCE; GAZETE VE TELEVİZYONLARA BAKINIZ... türkiye bu yönetim stratejisi ile 200 yıldır sağılan bir inek gibi görülüyor. Haa! İnek sütten keserse kesilirmi? Hem de nasıl kesilir. Kıtır kıtır. Ama Türkiyede birkaç Kurtuluş Savaşı daha başaracak "vatandaş" var. Hani bir yazar demiş ya Türkiye silah zoru ile kuruldu diye... İşte o silahı tutanlar olmasa!... Saygılar, sevgiler...

24 Ekim 2010 16:54
Egemenlik kime aittir?..

Hep aynı şeyleri söylüyoruz. Ama algı sorunları olanlar olanların ya farkında değil Yada kasten üstüne gidiyorlar... 23 Nisan öncesinde ben de böyle bir kanaatin dile getirmiştim... blog.milliyet.com.tr/16_yasinda_bir_cocuk/Blog/?BlogNo=237033 Saygılarımla..

13 Haziran 2010 19:27
İsimlerimiz ve çağrıştırdıkları (!)

Kelimeler, isimler gibi fonotik bir anlam yüküyle beraber gezer.. Mesela hiç bilmediğiniz bir dilde birşey söylense onun iyimser mi? kötümser mi? kızgın mı? Teslimiyetçi mi olduğunu anlarız... Çoğu zaman anlaşılır. Mesela bazı dillere ser deriz.. Arkadaşlarım Almanca konuşurken beni hep karşımdakine bağırıyormuşum gibi izlenim verdiğimi söylerler. Bizim kelimelerimizin çoğunun özümüzden gelen, köylü kelimeler olduğunu bilmek lazım. Yeni üretilen, türetilen ucubeler için bunu söylemek zor. Arapça ve Farsça için de böyle. Her dil kendi içinde güzel. Arap isimleri bizde çok fazla. Güncel uyduruk isimler için arap isimlerini eski moda diyerek atıyoruz. Abdullah, Necmettin, Nebahat, Necmiye, Celalettin gibi isimlerin yerine uyduruk olmayan, ama ileride çocuğun 'kahretsin nerden vermişler!' demiyeceği bir isminin olmasını yeğlerim.. Gülmek için okuyup biraz ciddi şeyler yazdım. Ama inanın şunları yazarken bile gülüyorum. Şimdi sizden erkek isimleri için de birşeyler bekliyoruz.

04 Nisan 2010 20:34
Aşeriyorum...

Neden mi böyle dedim. 300 civarında okunup 34 yorum alması hoş bir şey. Demekki her 10 okuyandan biri birşeyler yazmaya gerek duymuş. Eksik kalmak istememiş kimse.. (Yada yorumcular da yazmaya aşermiş diyelim mi buna?) Sevgilerimle..

22 Mart 2010 00:10
Toplam blog
: 370
Toplam yorum
: 214
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1082
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

1969 doğumlu. Tasarımcı, endüstriyel otomasyon sistemleri için yazılım geliştiriyor. Yüksek öğren..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Aaa, MB'de, üçyüzüncü yazıyı da yazmışım! 300ncü yazı hazırdı! Artık adı: 301 olacak. N'apalım :))