Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Atatürk’ün Vasiyeti ve Serveti

Yuh yani, böyle bir servetin kaynağını da açıkladınız bravo size. Yok böyle bir şey millet fakirlikten ayağına giydiği çarıkları yerken Atatürk de böyle bir servetin sahibi olarak devlet başkanı idi. Şimdi olsaydı veya R.Tayyip Erdoğan'ın bu serveti olsa acaba ne derdiniz? Söylenecekleri düşünemiyorum bile. Ama o Atatürk değil ki, muhaliflerini kurşuna dizsin ipe çeksin de korkutsun istediğinizi söyleyin.

03 Şubat 2014 22:13
Ayağa kalkma zamanıdır.

Bahsettiğiniz yazıları okumama gerek var mı? Siz savaşa devam diyorsunuz ben hayır diyorum. Sizin metodunuzu 30 küsür yıldır denedik. Gelinen nokta 35-40 bin insan hayatlarının baharında yok olup gitti. Telef olan maddi değerler 200 milyar doların üstünde. Bu mu başarı.? Biraz da savaş yapmadan sorunlarımızı çözmeye çalışalım bunu anlayamayan bir insanla neyi konuşacaksınız? Daha ne olsun yani bir bu kadar daha acılar mı çekelim.? Allah akıl fikir versin sizin gibi düşünenlere.

29 Ocak 2014 11:58
Ayağa kalkma zamanıdır.

Yazınızın yoruma değmez olduğunu ifade ederek yorum yapmış olduğumu farkındayım. Lakin, otuz küsür yıldır sürgit devam eden bir savaşın daha ne kadar devam etmesini istiyorsunuz? "Her şey insan içindir" vatan için değil. Vatan da insan içindir. Siz bu bakış açısından mahrumsunuz. İnsansız bir vatan arıyorsunuz. Asil komik olan budur.Savaş, başka çare bulamayanların acziyetleri sonunda ortaya çıkar. Savaşmadan sorun çözmek savaş yapmaktan bin kat daha saygı değerdir. Bunları idrak edemez duruma getirilmiş bir toplum durumundayız. Ben sizi düşünmeye davet ediyorum. Onun için yoruma değmez bir yazıya yorum yaptım. İnsanları seviyorum. Sadece Türkleri veya müslümanları değil.

26 Ocak 2014 11:07
Ayağa kalkma zamanıdır.

Yoruma da değmez bir yazı.

21 Ocak 2014 00:27
Bu milletin adı nedir?

Oğuz Kemal Özkan, şimdi Atatürk öyle demişse Erdoğan da böyle diyor. Aralarındaki fark neymiş. Bu sözlerinizin kaynağı Allah olmadığına göre her şey değiştirilebilir de. Neden hem demokrasi hem diktatöryal bir bakış. Ben anlayamıyorum. Her lider kendi yaşadığı zamanın şartlarına göre eylem ve söylemler geliştiremez mi? Babanız sizin adınızı koymuş siz de kendi çocuğunuz adını koyma hakkına sahip değil misiniz.? Bu ne acayip bir mantık. Ben şahsen anlamakta zorluk çekiyorum. Atatürk demişse haşa Allah emri gibi. Yapmayın bu tutuculuğu. Birbirinizi övüyorsunuz ama bence çok ilkel bir bakış açısı sizinki. Bu gün 30 yılı aşkın bir terör belası ile başbaşayız. Bunun mutlaka ölmek ve öldürmek dışında bir çözümü olmalıdır. Ölmek ve öldürmekle aşamadık bu sorunu. Bu nedenle başka çareler aramayacakmıyız? Yine ölüm yine ölüm öyle mi.... gidin bir de siz ölün bakalım. Milletin adı öyle olsa ne olur böyle olsa ne olur. Bu tuzu kuruların tartışabileceği bir konu. Bizlerin değil.

21 Ocak 2014 00:23
Porno sitesi bağımlısı kadınlar

Yazınız edebi açıdan gayet güzel. Ancak, zamana karşı durmak imkansız. Zaman içinde doğan fırsatların tadına herkes bakar. Hele bir bedel ödemek söz konusu değilse. Bizden sonraki neslin sıkıntısı şimdiden çekmek yersiz. Zira olacakları kimse önleyemez.Sosyal statünüz her no olursa olsun çocuklarınız istediklerini yapar.Yapacaklar da. Çünkü herkes kendi önünde bulunan kanaldan kayacaktır. Kimsenin kimseyi değiştirmesi gerekmez ve buna kalkışması da anlamsızdır. Kendi çocuğunuz 18 inden sonra başka birisidir. Bu gerçekleri unutmamak herkesin yararınadır. Dereyi yokuşa akıtamayız. Ayda hanıma hatırlatmak istedim.

30 Eylül 2013 18:05
IMF'ye olan borç kapatılırken, Türkiye'nin borç stoku 1 Trilyon Liraya yükseldi.

Ekonomik değerlendirmeler,herkesin yapabileceği iş asla değildir.Ekonomik verileri alır evirir çevirir istediğiniz gibi sunabilirsiniz.En güzel ekonomik veri kişinin bireysel yaşamıdır.Kendinizi geçmişten daha iyi hissediyorsanız,bu geçmişten daha iyi olduğunuz anlamına gelir. İdeolojik saplantılar içinde olan insanlarla bu konular hiç konuşulmaz.Ben bir birey olarak çevremdekileri ve kendimi geçmişten kat kat daha iyi görüyorum. Bu da yetmez gidişin de her gün daha iyiye gittiğini görüyorum.Durum böyle olduğu sürece bu hükumete sonuna kadar destek vereceğim.

12 Temmuz 2013 18:22
IMF'ye olan borç kapatılırken, Türkiye'nin borç stoku 1 Trilyon Liraya yükseldi.

Ben çok merak ettim, bu rakkamları nereden aldınız.?Bu rakkamlar tamamen yalan ve yanlış. Yeniden inceleyin ve bana doğru rakkamları verin tabii ki kaynağını da göstererek.İnsanları aldatmaya kimsenin hakkı yoktur.

15 Haziran 2013 11:03
"Topçu Kışlası" ısrarı niye ?...

Başbakan, Başbakan olduğu için ısrar ediyor sizin ısrarınız niye asıl bunu araştırmak gerekir.Siz bu ülkede ne yapılsa ona karşı çıkan bir zihniyetin temsilcileri değil misiniz.?Sizi bu halk tanıdığı için iktidar yapmıyor. Daha bundan haberiniz bile yok.

15 Haziran 2013 10:52
İnanç nereye koşuyor?

Yazınızda kullandığınız felsefi ifadelerle, yazınızın anlaşılabilirliğini adeta yok etmişsiniz. Doğrusu siz Allaha inanan biri misiniz değil misiniz ben anlayamadım. İnanıyorsanız nasıl bir Allaha inanıyorsunuz? Bunu açık net olarak belirtmenizde yarar var.

30 Mart 2013 10:07
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 514
Kayıt tarihi
: 20.07.08
 
 

Trabzon doğumluyum. Bir kamu kurumundan emekliyim, İktisat Fakültesi mezunuyum. İdeolojik saplant..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster