Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bu bayram içimden bayram yazısı yazmak geldi

O limon yeşilini yakalayacağız. Az kaldı.

30 Ağustos 2011 22:33
Samimiyetinizin Göstergesi Barış İstemektir

Puslu havalar kurdun sevdiği havalardır. Ortalık iyice karışsın, insanlar birbirleriyle didişsin. Etrafta olanların farkına varamasınlar. Sonra bakmışlar ki bambaşka yerdeler. Sonunda "Ben neyle mücadele ediyordum; nereye geldim?" diyecekler ama vakit geçmiş olacak. Sağduyu ve sabır; bütün acıların üstesinden gelecektir.

16 Temmuz 2011 13:14
Hola Melekê Tavus, hola! (5)

Yazı dizinizibir solukta okudum. Halkların birbirlerini tanımaları aralarındaki sorunların çözümünde önemli etkendir kuşkusuz. Son yıllarda Türkler de Kürt varlığını yeni fark etmeye başlamıştır. Bu gelişme sorunun çözümünde önemli bir adımdır. 20 Ekim 1991 Genel Seçimlerde 18 HEP milletvekili SosyalDemokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden TBMM'ye girdiklerinde kıyametler kopmuştu. Bu gün, İmralıdaki PKK lideriyle devletin görüşme noktasına gelinmesine Türk halkı olumlu bakılmakta. Nereden nereye geldik. Sizin iki halkın acılarını dile getiren yazılarınız size önemli bir misyon yüklemekte. Bu yazınız da Ezidilerin tanınması konusunda önemli bir yer teşkil edecektir. Anlatanın ağzına yazanın kalemine sağlık. Saygılarımla..

17 Kasım 2010 18:40
Kendi oy sandığını bile bulamayan muhalefet

Aslan sosyal demokratlar kendilerini güvenip şöyle bir kükreyiverseler düğüm haline gelmiş siyaset yumağı biraz düzelecek gibi olacak ama CHP'nin kendilerini iğdiş etmekle meşgul olduğunu görmeleri lazım. Sevgiler...

16 Eylül 2010 10:15
Mutlu Düşler Kulübesi

Hani "dil, canlı bir varlıktır" derler ya bu durum da öyle bir şey olsa gerek. Palas sözcüğünün tam karşılığı lüks otel olsa da zaman içinde sıradan, dökük, kolay erişilen... gibi anlam kaymalarını yaşamıştır. Saray sözcüğü için de aynı şeyler söylenebilir. Büyük, gösterişli, içinde üst tabaka insanların yaşadığı bina anlamındayken zamanımızda içinde aynı türün çeşitlerinin bol olarak bulunduğu satış merkezleri şeklinde kulanılmaya başlanmıştır. Mekandan ziyade içindeki ürün ön plana çıkmakta. Bu türden gelişmelerin -sevsek de sevmesek de önüne- geçemiyoruz. İhtiyaçlar ve benzetmeler dile canlılık veriyor. "Mutlu düşler kulübesi" fikir annesinin alçak gönüllülüğünü ve yanlış kullanımın tepkisini yansıtmakta. Kökü ne kadar derinlere giderse gitsin o ulus güçlüyse dili de güçlü ve etkili oluyor değilse tam tersi yani dil ölüyor. Sanırım canınız bunun için yanıyor. Sevgiler Salihli'den.

23 Ağustos 2010 10:45
Nükleer yetmez

Sanayinin gelişmesi ve ucuz enerji kaynaklarına yönelme sanırım dünyanın sonunu hazırlayan etmenler. Aslında ucuz diye nitelendirilen fosil ve nükleer enerji kanakları belki de dünyanın en pahlı ve tehlikeli enerji kaynaklarıdır. Bahsettiğiniz ilkelliğe dönmeden de tüm dünyaya yetecek enerji kaynakalrını yaratmak mümkün. Ama dev şirketlerin yapmış olduğu yatırımlardan kâra geçiş tam oalrak gerçekleşmedi. Tıpkı Ortadoğuda savaştan daha iyi getirinin ortaya çıkmasıyla savaşın son bulması gibi bir şey. Saygı ve sevgiler SAalhli'den.

10 Ağustos 2010 16:02
Kemal Abi göster Recep Bey'e, ekonomi nasıl yönetilemez!

Görünen köy kılavuz istemese de galiba bekleyip görmekten başka da çaremiz yok. "yüksek çıkarlar ahlakı"nın ne olduğunu İstanbul sermayesi ne güzel anlatıyor. Sevgi ve saygılar.

24 Mayıs 2010 09:25
Söz konusu Erkenegon zihniyeti ise Baykal bile teferruattır!

Dikkat çektiğiniz nokta çok vahim: Bir insanın teslim alınarak ülke siyasetine yön verilmesi. Böyle olmamalıydı Baykal'ın gidişi. Belli de olmaz, mağdurları oynayıp yola devam kararı da çıkabilir kurultayda. Saygı ve sevgiler.

11 Mayıs 2010 11:50
Deniz Baykal'ı ahlaksızca alt ettiler

"Aslında bugün CHP'nin gerçek kimliğini veren Deniz Baykal'dır." saptamanızın altını çizerek ben de böyle olmamalıydı diyorum. Saygı ve sevgiler.

11 Mayıs 2010 08:56
Bir insanı neden severiz?

Bazen "bu adam/kadın benim neyimi seviyor?" diye geçiririm içimden. Bazen de onu niçin sevdiğimi sorgularım. Yanıtını da bir türlü bulamam. Belki de bu soruların sorulmaması gerekli sevgide. Seviyorum ya da seviyor. Bu kadar basit? Nerelere sürüklediniz beni gördünüz mü? :) Saygı ve sevgiler.

03 Mayıs 2010 21:56
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 124
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 902
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

1955 Milas doğumluyum. Nüfüs kaydım orada ama "doğduğun yer değil, doyduğun yer" memleketin olurmuş ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster