Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Milliyet Blog idaresine teşekkürler....

İnançlar kategorisinde yazan olarak alındım, bilesiniz. Şimdi diyeceksiniz ki, size ne oluyor. Bana çok şey olmakta ve fakat burada nasıl anlatabilirim ki, birileriyle diyaloga girsem, imkânlarımız kısıtlı, haliyle de anlaşmamız imkânsız. Şu kadarını demek isterim ki, bazı yorumcular hatta pek çoğu " inançlar " kategorisinde yazanlardan şikâyetçi görünmektedir. Onlara derim ki, o kategoriyi okuyup da kendilerini üzmesinler, kanal değiştirsinler. Mesela Sayın Erkan ARKUT'la ( Ahmet SECER ) aynı kategoride yazmamıza rağmen, ne yazılarını nede sayfa düzenini beğenirim, bu nedenle de, kendisini okumam, sayfasına da konuk olmam ama, kendisine ve sayfasına saygı duyarım. Siz de öyle yapın ve kendinizi üzmeyin. Sizlere cevap hakkı vermemek adına bir husus daha, kanal değiştirmekle bu iş olmaz diyorsanız, diyeceğim şu ki; en az sizler kadar Atatürkçüyüm. Veya Atatürkçüyüz. Allah'a emanet olun. Saygılarımla.

29 Eylül 2012 23:03
Sözde Müslüman'ız

Selamünaleyküm. Peki güzel kardeşim.. İstediğim cevapları alamadım lakin diğer yazılarınızı okuduğumda zatıâliniz hakkında fikir sahibi olduğumu zannediyorum. Bunun içindir ki, peki. Ancak, şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, isterdim ki, bu yazınız üzerine bire bir muhabbet edelim ama imkânlarımız buna imkân vermiyor. İleriki günlerde birbirimizin ne demek istediğini daha iyi anlarız inşaAllah. Neyse.. Sizi gıyaben de olsa tanımaktan mutluyum, umarım sizi kırmamışımdır, zaman zaman da olsa merhabalaşalım emi :) Dua ile... Allah'a emanet ol ve hakkını helal et kardeşim.

21 Eylül 2012 21:05
Sözde Müslüman'ız

Selamünaleyküm. Kalbe girerken taşları kıran, duvarları yıkan, canları yakan; Sayın, yaydan fırlayan ok " Ben Müslüman olduğumda 20 yaşındaydım " cümleniz dahil, yazınızı nihayete erdiren her bir cümleniz yanlıştır, bilesiniz. Acaba diyorum kendinizi tanıtım yazınızda "... Yazılarımın... Anlaşılamaması, beğenilmemesi benim en sevdiğim özelliğim olmuştur. " cümlesinden hareketle mi böyle yazmaktasınız. Haklı olarak diyeceksiniz ki, yanlış olan nedir? Yukarıda belirttim, her bir cümleniz. Her bir cümleniz olduğu için, yazmakla buraya sığdıramam ama bir cümlenize açıklık getireyim. Tebliğ vazifesini yerine getirme, herkese son nefesine varıncaya kadar bir nevi farzdır. Ayrıca " tebliğ ediniz " Deniyor, diyorsunuz. " Deniyor " ne kadar çirkin bir kelime, kim diyor? belirttiğiniz üzere Efendimiz (sav) değil. Cenab-ı Allah diyor. Cenab-ı Allah'ın dediğinden nasıl siz " Deniyor " diye bahsedebiliyorsunuz? Dini konuda yazarken aman dikkat :) Selam ve dua ile... Allah'a emanet olun.

20 Eylül 2012 05:43
Her geceyi Kadir, her geleni Hızır (Aleyhissellam) Bilmek

Allah razı olsun. Bende,Sizin ve ailenizin Mübarek Gecesini kutluyorum, Geceniz şimdiden mübarek olsun. Cenab-ı Allah, Sizleri şeytana uydurmasın, nefsinize yenik düşürmesin, yolundan ayırmasın,sizleri hep sevsin inşaAllah. Selam ve dua ile... Allah'a emanet olun.

13 Ağustos 2012 23:01
Ne mutlu alnında secde izi taşıyabilenlere...

Merhaba " Ne mutlu alnında secde izi taşıyabilenlere.. " mütevaziliğinizden olsa gerek, iki nokta ile sonlandırmaktasınız, müsaadenizle iki noktayı tek nokta yapayım. VE NE MUTLU ALNINDA SECDE İZİ TAŞIYABİLENLERE VESİLE OLANLARA. Allah razı olsun. Saygılarımla.

27 Mart 2012 22:44
Bir dönüşün hikâyesi

Merhaba kardeşim Allah daim etsin. Yazınızı okurken titredim, ürperdim ve ağladım...( tabii ki de, mutlu omamdan dolayı )Müsaadenizle,günahlarınızla/günahlarımızla ilgili bir hususu belirtmek istiyorum. Sevgili Peygamberimiz(sav)bir gün bir rüya görür, rüyasında; bir okyanus, okyanusun ortasında bir ada, adanın ortasında bir ağaç, ağacın üstünde bir kuş ve kuşun ağzında da küçücük bir yem vardır. Peygamber Efendimiz (sav) Cebrail (as) bu mesaj nedir buyurur. Cebrail (as) Ey Muhammed der ve devam eder Der ki; görmüş olduğun okyanus, Allah'ın rahmetidir. Ada, kainattır. Ağaç, dünyadır. Kuş, insandır. Kuşun ağzındaki yem, insanın günahıdır. O yem, kuşun ağzından okyanusa düşse fark edelir mi? "...ellerimi semaya kaldıracak yüzüm yok..." demeniz üzerine, bunu anlatma ihtiyacını hissettim. Allah affedendir, bağışlayandır, çok yücedir. Selam, sevgi ve dualarımla... Allah'a emanet ol kardeşim.

22 Şubat 2012 14:55
Varoluşsal Sıkıntı

Kalbinizle fikir alışverişi yapın. Oradan Size muhakkak ki, GERÇEK AŞKA VE NİHAİ GAYE OLAN RABBİNE ULAŞ ve benzeri sesler gelecektir. Bu seslere meyil verin. Peygamber Efendimiz (sav) “ Şikâyet ettiğiniz şeyler, amellerinizin bozukluğundandır “ ve “ Size derdinizi ve devâsını bildiriyorum. İyi biliniz ki, derdiniz günâhlardır, devâsı da istiğfârdır ” buyuruyor. Affınıza sığınarak, İstiğfâr; günâhlardan vazgeçmek demektir “ Yâ Rabbî günâhlarımı affet ” diye Allah’ü teâlâ yalvarın. Ne kadar günahınız olursa olsun, Allah’ ü teâlâ affeder. Yeter ki, yalvarmalarınız samimi olsun. İntihar konusuna gelirsek, İnsana canı veren Allah’dır, almaya yetkili olan da O’dur. Zatialinize yeni merhaba demekteyim, yine affınıza sığınarak, gerek ruhi ve gerekse fiziki sıkıntılara sonuna kadar; sabır, sabır ve sabır diyorum. Yazışmak üzere... Saygılar.

16 Haziran 2011 18:39
İnsana Ruhundan üfledi

Yazınızdan dolayı Allah razı olsun. Lakin, cahilliğime verin lütfen, resim ile yazı arasındaki bağlantıyı kavrayamadım. Aydınlatırsanız memnun olacağım. Selamlar...Allah'a emanet olun.

08 Haziran 2011 21:23
Yunus Emre'nin sözleri...

Merhaba Sayın Öğretmenim, Güzel bir çalışma yapmışsınız, Allah razı olsun. İnanın ki bu çalışmanız, ozanların atışması haline gelmeyecektir. Selamlarımla, Allah'a emanet olun.

30 Mayıs 2011 10:38
Şimdi hesap anıdır

Merhaba değerli kardeşim..Ne güzel ışık vermektesiniz, vermeye de Allah rızası için devam edin,ihtiyacımız var,hemde çok ihtiyacımız var.Allah Sizden razı olsun. İnanan insanlar(ki,ne mutlu bizlere)olarak bizler,hata yapar,günah işler ve hatta diğer bir Mü'min kardeşimizin kalbini de (inşaAllah hiç olmaz)kırabiliriz.Bu güzel yazınızın,diğer inanana özel olarak gönderilmesi,o inanan insanı üzer,hem de çok üzer.Bu güzel yazınız;Allah'ımın yolundan sapanlara ve Kalplerinde Allah korkusu olmayanlara özel olarak gönderilir.İnanana özel olarak gönderilemez,gönderilir ise,gönderen günaha girer.Allah'ım beni ve bizleri affeder inşaAllah.Ne anlatmaya çalışmaktayım değil mi? İnsan bazen içini dökme gereğini duyar, içimi döktüm.Hepimiz biliyoruz ki,Yüce Allah herşeyi bilendir.Allah'ım herşeyi biliyor. Sizi,yazınızdan dolayı tebrik ediyorum.Selamlarımla.. Allah'a emanet olun.

25 Mayıs 2011 17:43
Toplam blog
: 1
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4936
Kayıt tarihi
: 31.07.10
 
 

1955 yılında Kars' da doğdum, Rize' liyim, İzmir' de yaşıyorum.      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster