Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Konu monu!

Evet, gerçekten her okuyana ayrı mizah yapabilir kalitede.

14 Ağustos 2018 10:48
İnsan Sevmek Ne Marifettir Ne de Erdem

Aynen katılıyorum! Bir de bu sözde marifeti "seni seviyorum" diyerek dillendirmenin yüceliğinden söz edilir ki ben onu anlamış değilimdir. Marifet aranıyorsa sevilmeyecek insanı tespitte aransın.

12 Ağustos 2018 16:21
İyi ki Doldursun Ömrünüzce Günlerinizi

Çok güzel! Olumlayıcı düşünmenin ön niyeti ve hatta koşulu, "keşke yerine iyi ki..." dedirtecek en olası gelecek umududur.

03 Ağustos 2018 16:58
Taksitle İntihar

Çoğu zaman en kötü şiirde bile insanın ruhunu kanatlandıran coşkulu bir duygu ya da zihnini uyandıran bir düşünce yolu sezinlediğim olur; ne de olsa her şiir yazanın özlemine tutunmuştur.

03 Ağustos 2018 16:53
Tencere ve Kapak

Ben bir de kimlere sevilmek istediğini merak ederdim. Çok güzel bir betimleme olmuş. Kimseyi kendi sözlerindeki manadan çıkarımlarla anlamış olamayız. Somut yaşantıda ve zor koşullarımda sınanmış değilse kimsenin karakterine kefil olmam.

22 Haziran 2018 16:01
Seçim...

Her yol mübah diyenler kendi dünya cennetleri için başkalarının dünya cennetini cehenneme çevirenlerdir. İnanan kişi emindir ki, "her yol mübah" diyerek dünya yaşamını sırf kendi nefsine cennet yapmaya çalışanlar ahret cennetini hak etmezler.

04 Haziran 2018 09:22
Benim Adım Hüzün

Hüzün de mutluluğun dış kapısı gibi; gereği gibi çekilirse mutluluk içeri davet edebiliyor.

23 Mayıs 2018 12:23
Kendimle Bir Randevu...

Çok isabetli bir tespit. Kendimizi dinlemek ve de yanıtlamak kendimizi bilmeye çok önemli kimlik bilgisi yapar. Aslında hayatın bizi var edişinde bir sebep aramak yerine biz hayatta var olmaya bir sebep yapmalıyız; yapmalıyız, çünkü varlığımız hayata kattığı anlam kadar mutlu olabiliyor.

23 Mayıs 2018 11:47
İnsan, Zulüm, İman, Ramazan

Kuran'ı anlama niyetiyle okumak özgür bilincin önemsemesi gereken bir iştir. Gene de insan uygarlığının içinde dolaşan korkunç melekleri sadece Kuran'ı anlayarak yok edebileceğimizi sanmıyorum. Çünkü tüm dünyayı Kuran ehli Müslüman yapamayız; Tanrı, insanı insanla sınadıkça bu yapılabilir bir şey olmaktan çıkmaktadır. Herkesi iyi Müslüman yapamayız belki de, herkesi iyi insan olmaya eğitip yüreklendirebiliriz. Tüm Müslümanları iyi bir Kuran ehli yapmış olsak bile bu dünya nüfusunun sadece dörtte biri eder. İnançları değiştirmek inandırmaktan bin kat daha zordur. Bu nedenle insan ancak bilimsel fakat vicdan uyarıcı bir eğitim sistematiğiyle daha iyi ve güzel olmaya geliştirilebilir. İnsan inancından dolayı Müslüman olmayı reddedip Kuran'ı inkâr edebilir; ancak kimse bilimsel olup vicdanlı insan yetiştirmeye azimli bir eğitim sistemini reddetmez.

18 Mayıs 2018 11:41
Yağmur ve Gözyaşı

Güzeldi... İki bedenli ruh gibi...

13 Mayıs 2018 11:38
Toplam blog
: 612
Toplam yorum
: 2793
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 845
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster