Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Felsefik Şiir

"Seni senden iyi kim tanıyabilir eğerisi ve doğrusuyla?" Çok doğru! Başkalarını tanıyarak akıllı, kendimi tanıyarak bilge oluyorum...

09 Ağustos 2019 15:04
Geldiğimce Giderim

Yüreğine sağlık! Sevdin mi, ayrılık acısını da seveceksin. Geldiği gibi gitmesine ve geldiğin gibi bırakılmaya özgür seveceksin...

09 Ağustos 2019 14:55
Tuzak, ya da Toplumsal İnanç

Geçmiş, bugünün acısıyla geleceğin müjdesini yapar. Emeğine sağlık; İnsanlık adına, toplumsal hafıza insanın bireysel hafızasından daha önemlidir. Toplum hafızasına düşülmüş değerli bir kayıt sayarım.

28 Temmuz 2019 10:31
"Yaşamın Detayları"

Ben aldım. Ağır ağır okumaktayım. Her şeyi bir başına deneyim bilgisi yapacak kadar uzun yaşamayacağım bilincimle başka yaşamların deneyimlerinden çalarım...

22 Temmuz 2019 22:00
Ramazan'ı İnsanlara Sordum

Bence, oruç tutmak maddiyatla ilişkili bir ibadet değil. Tamamen sağlık durumuyla ilişkilidir. Kaldı ki bir sağlık nedeniyle oruç tutmayan inançlı kişi orucunun fidyesini ödeyerek ibadetini yerine getirir. Bu fidye denen şey de öncelikle maddi yetersizlik çeken komşunun hakkıdır. Fidye veremeyecek sağlıksız kişiler de en azından komşusuna bir selem edip hâl hatır sorabilir. Sorun galiba yaşam biçimlerinin bireysel var oluş yeterliğine uyarlanması. Yani, yana yana ancak yalnız yaşamayı yeğlemeye başladık. Şehir çok kalabalık amma sokaklarında herkes kendi yalnızlığını gezdirmekte.

18 Mayıs 2019 13:26
Camilerimiz Dolu Dolu Amma

Hayırlı Ramazanlar, Bizde nedense vakit namazları dışında belli günlerde topluca kılınan namazlara rağbet büyüktür. Cumalar camide farz olduğundan kalabalıktır; Teravih ve bayram ile cenaze namazları da bir tür sosyalleşme geleneği olmuştur.

18 Mayıs 2019 13:15
Biz ve Onlar

Çok güzel. Böyle yorumsal şiirler taraf tutmadığı için beğenilmeyişi bir yana kınanıp hakarete bile uğrayabiliyor. Tebrikler! En sıkı kavga da dindarların en iyi Atatürkçü oldukları ve Atatürkçülerin de en samimi dindar oldukları iddiası üstünde tepinmeyle başlıyor.

17 Mayıs 2019 18:30
Kalite Zarafet İkiz Kardeşler

Aşk bile ölçüsüz yaşandığında eziyet oluyor. Yalnız, şu pembe gözlüklerle yaşama işi mutluluk ölçüsü yapılamaz. Pembe gözlük mutlu etmez sadece mutlu gösterir.

04 Nisan 2019 10:15
Yaşamın Detayları/ Kadri Kanpak

Henüz tam okumadım amma umduğumdan fazla beğeneceğim anlaşılan.

22 Mart 2019 14:55
İnsan Sevmek Ne Marifettir Ne de Erdem

Doğru dersiniz. İnsanı sevmek ne erdem ne marifettir. Aynı biçimde insanı sevmemek de insanlıktan çıkmışlık yapmaz. Asıl marifet ve yüksek erdem insan olsun olmasın tüm varlıkların doğal özgürlük hukukuna saygılı ve ayrıca da vicdanlı insan uygarlığı yapan bir hukuk içinde kimseyi iteleyip kakalamadan kendince yaşamaktır.

26 Aralık 2018 11:02
Toplam blog
: 403
Toplam yorum
: 2803
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 1287
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster