Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sınavla Editör Alınıcaktır!

Sana editör yardımcısı gerek. Bence sen editör başı kalmalısın. Denetim vekaletini yardımcına verirsin, sen mali işlere bakarsın. Hem yardımcı editörlük için üniversite diploması bile istemez.

27 Temmuz 2017 17:31
Kötü bir tesadüf...!

Gülmekten karnım ağrıdı. Sıcak süt içeyim geçer dedim; onu da gülmekten üstüme döktüm. Yaktın beni Newyorker! Valla ilk defa yatılı erkek lisesinde okuduğuma pişman olmadım. Haftada bir pazar izniyle ben bir tane bile kız ayarlayamadım kendime.

25 Temmuz 2017 16:10
Âşıklar Şarabı Doldurayım

Sevgiliyi yüceltmede zirve yapmış. Abartısı şairane; tebrikler.

24 Temmuz 2017 16:42
Siz birey misiniz?

.... Tek millet demeyi unutmuşsun. Rabia eksik kalmış. :) Valla senin işin olmasa da ben diyeceğim. Ben birey oldum bu sıralar. Tabi ben kendimi birey yapınca eşime de aynı fırsatı verdim. Fakat o birey olmadan bireymiş gibi horozlanıyor bana. Başkalarına çok mülayim ve tepkisizken bana gelince "birey" kesiliyor. "Yahu benim günahım ne?" diye sorduğumda "Sen birey olmuşsun; bireye birey. Onlar henüz 'sürü'. Sürüye bireylik sökmüyor; hep birden üstüme geliyorlar" dedi. Benim hanım benden üst düzey yönetici birey olmuş galiba. TV yayınları genelde iktidar erkini kollayıcıdır. Gene de yabancı kanallar ve EURO NEWS daha gerçekçi sunumlar yapıyorlar. Ayrıca CNN ve NTV ve hatta konu oturumlarında karşıt görüş temsilcilerini bulundurmaya özen gösteriyorlar. Yani durum sandığın kadar vahim değil. Terör belasından sıyrıldığımızda can sıkıntısından da olsa iktidar erkini çomaklayan yayınlar artacaktır.

20 Temmuz 2017 18:55
Siz de isterdiniz...

Şahane! Bu kadar uzun bir şiir ilk defa bir kerede sonuna kadar okuyup anlamaktan haz aldım. Bu şiirle insanın geleceği mayalanabilir..

20 Temmuz 2017 18:16
Yanlışlar, tepkiler, tepkisizlikler, zıtlıklar ve zıtlaşmalar...

"Toplumsan insanlığın gelişmişliği, tepkisizlikte ve alkışta ya da hoşgörüde "seçici" (yani olumluya teşvik edici) olmayışta kilitlidir" Kilidin anahtarı da kanımca olumlayıcı veya engelleyici tepki, alkış ve hoşgörüdür. Kadınlar daha tepkisiz değildir; onlar sadece daha merhametli ve özverilidirler. Ben özel ve dar alan kapsamlı kusurlar doğrudan beni ilgilendirmiyorsa tepki vermekten kaçınırım. Ancak asla hoşgörüp alkışlamaya yeltenmem. Verilen tepkinin duygusal olmayıp bilimsel bilgiye bağlanmasını da önemserim. bilimsel bilgi yoksa, tepki samimiyeti öğrenme maksatlı sorgulayıcı biçimde olmalıdır. Tepkideki duruşu aydınlatıcı yazınız için teşekkürler.

20 Temmuz 2017 18:02
İnsan Düşünen Hayvan mıdır?

Nice insanlar gördüm hayvan bile olamamış; nice hayvanlar bilirim insandan daha merhametlidir. İnsanın düşünen hayvan olup olmadığını bilemem de, düşünemeyen insanın henüz insan olamadığını bilirim. Aslında hayvanların düşünmediğini iddia etmek de bir yanılgıdır. Hayvanlar da düşünürler; sadece bizim kadar soyut simgelerle düşüncelerini ifade edebilir olmamışlardır. Gerçekte insan-hayvan-bitki ve hatta cansız varlıklar aynı hamurun farklı maya ürünleridirler. İnsan bence üreme güdüsünden bağımsız âşık olabilen tek canlıdır.

19 Temmuz 2017 19:15
Hayat varsa öyküsü de vardır.

Öyküsü varsa hayattandır. Eline zihnine sağlık.

12 Temmuz 2017 16:26
Deveye cilve yap demişler...

Demek ki cilve tehlikeli bir şey. Gene de tehlikeye değer bir şey... :)

30 Haziran 2017 12:25
Esra Erol milyonların önünde programının yayından kaldırılmasını istedi

Bu programlar tamamen ticaridir. Bir evlilik pazarlamasıdır. Kaldırılmalı. Ya da kurallı biçimde gerçekten evlenmek isteyenlere tanışma ve yardım programına dönüştürülmelidir. Çiftler programda birbirlerini beğendikten sonra ailelerinin gözetiminde tanışmaya bırakılmalıdır. Ve ne bu tanışma süresi ne sonundaki olası bozuşma program konusu yapılmalıdır. Sadece evlenme kararı alan çiftler programa dönebilmelidir.

09 Haziran 2017 11:18
Toplam blog
: 664
Toplam yorum
: 2634
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 747
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster