Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
ISTE YETER KI

Cemile Torun adına tıkladığımda sizin yazı başlığı çıkmıştı. Ben de önceki yorumu yanlışlıkla onun adına hitaben yazdım. Onu yok sayalım. Bu yorumda tebrik edeyim sizi. "Yeter ki iste ve sabırla gayrete gel;" zaman her şeyi oldurur. Doğrusu azminize ve sabırlı gayretinize hayran kaldım. Çok güzel bir örnek yaşam yazısı olmuş. Tebrikler!

05 Şubat 2021 14:39
Mesleki yolculuk

Milliyet Blog sayfalarına epeydir uğramıyordum. Sayenizde biraz gezindim. Zarafet, balo ve davetlerden önce TV ekranlarında gerekli bir görgü kültürü olmalı. Emeğinize sağlık.

05 Şubat 2021 12:36
ÜLKE PLANLAMASI

Bence de Ülke Planlaması şehir planlamasıyla birlikte ele alınmalıdır. Şehirciliğin de ülke planlamasından ayrı ele alınması engellenmeli. Emeğinize sağlık.

05 Şubat 2021 12:33
Bilimsel Terapi-Yaşam Koçluğu

Başımıza gelen her şey ne bizim kusurumuzdan ne yeteneğimizdendir. İşte bu gerçeği görmeye yardımcı güzel bir yazı olmuş. Tebrikler! Bize düşen hayatın yaşamsal olgularını bilmeye ve bildiklerimizle kendimize yaşamsal bir anlam biçmeye gayretli olmaktır. Bunun için de birlikte yaşadığımız insanları tanırken kendimizi de onlara gerektiği kadar ancak dürüstçe tanıtmalıyız. Kim kendi anlamını sadece bir kişiye danışarak ve kendini başkalarından saklayarak saptayabilir ki?

18 Kasım 2020 11:02
Hayatın İpuçları-Kendine Göre

Sıkı bir felsefe yapılmış. İnsanın kendini bilmesi, aynen kendiliğini, yani benliğini başka benlerin eleştirisine minnetle görünür edip bilinir yapmasıyla anca olası. “Kimseden üstün olmadığını anlayacak, fakat herkesten farklı olduğunu kavrayacak kadar kendini bilmeyenin bilgeliği yalandır.” Muharrem Soyek * “İnsan, kendi yerini doldurabilecek bir başkasının her zaman bulunabileceğini kabullendiği an bilge olmaya başlamıştır.” Richard Evelyn Byrd) (Vazgeçilmezlik, tanrısal bir niteliktir…)

11 Kasım 2020 18:16
Çılgın projem!

Milliyet Blog dünya gündemine oturabilir... Vazgeçme devam!

14 Eylül 2020 22:48
Yılmaz Güney!

Sanata saygının koşulu olmaz amma sanatçının kişiliği ile sanatı bir tutulmaya.

12 Eylül 2020 06:03
Denemeli Anılar

Arkadaşım Öktem Kalaycıoğlu uyardı. Her ne kadar bu kitap bir otobiyografi olmasa da Darüşşafaka tarihine saygımdan düzeltme gereği duydum. DAÇKALI RUHUM başlığı altında okuldan ayrılışımı konu eden bölümde iki maddi hata yapmışım: 1) Murat Birecik, bizimle birlikte ayrılmamıştı; o lise birde ayrılmış. Benim hafızam bir karmaşa yaşamış anlaşılan. 2) Teodora takma adını Zerrin Kürkçüoğlu’na değil gerçekte Meliha Alagün Öğretmen’imize yakıştırmışız. Kitap, en kısa zamanda düzeltme metniyle güncellenecektir. Haziran 2020.)

23 Temmuz 2020 12:59
Kapılar, kapılar...

Bazı kapılar vardır anahtar deliği bile yoktur. Gönül kapıları onlardan olsa gerek.

27 Ocak 2020 11:18
Birlikte yaşayamaz mıyız?

Hayvanı kendi doğasında yaşamaya özgür bırakıp da tüm bakım hizmetleri yerine getirilirse ve tabi tuvalet terbiyesi de edindirilmişse ayak sayısı önemli değil, her hayvanla aynı evde yaşanabilir.

22 Aralık 2019 15:11
Toplam blog
: 373
Toplam yorum
: 2808
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 1599
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster