Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mutlu Yüzler, Doğru Sözler

Cemile Hanım, Özgün yazınızı duyarak ve sindirerek okudum. Gelişmelerin gönlümüzce oluşmasını diliyorum. Bir de esenlikler...

21 Nisan 2019 15:44
Bir Güzide Taranoğlu Vardı (1)

“Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın Sarıldım kadehlere derman olur diyerek Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın…” Güzide Taranoğlu’nun sözlerini yazdığı, Muzaffer İlkar’ın bestelediği ve eşimin halıya dokuyarak armağan ettiği Hicaz makamında seçkin bir yapıt... Kimi sanatçılar bu ölmez eseri seslendirdi. Asıl Behiye Aksoy’un güzel, anlamlı ve buğulu sesiyle kulaklarımızda yankılandı, gönlümüzü ısıttı! Baki kalan bu kubbede bir hoş seda kaldı, diyebiliriz. Anmakla özveri örneğinin en güzelini sergilediniz. Sizi kutluyorum ve esenlikler diliyorum kardeşim Abdülkadir!

29 Ocak 2019 16:30
Bir Güzide Taranoğlu Vardı (2)

Dün da yazmıştınız... “Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın Sarıldım kadehlere derman olur diyerek Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın…” Güzide Taranoğlu’nun sözlerini yazdığı, Muzaffer İlkar’ın bestelediği ve eşimin halıya dokuyarak armağan ettiği Hicaz makamında seçkin bir yapıt... Kimi sanatçılar bu ölmez eseri seslendirdi. Asıl Behiye Aksoy’un güzel, anlamlı ve buğulu sesiyle kulaklarımızda yankılandı, gönlümüzü ısıttı! Baki kalan bu kubbede bir hoş seda kaldı, diyebiliriz. Anmakla özveri örneğinin en güzelini sergilediniz. Sizi kutluyorum ve esenlikler diliyorum kardeşim Abdülkadir!

29 Ocak 2019 16:24
Her Daim!.

Cemile Hanım, Yeni yıla ilişkin güzel duygu ve düşüncelerinizi içselleştirerek okudum. İyi dileklerinizin gerçekleşmesi doğrultusunda esenlikler dilerim.

31 Aralık 2018 10:25
Kültür, Sanat ve Yerel Yönetimler

Gündüz Bey, gözlemleriniz gerçektir. Birkaç yıl önce okullarda söyleşi yaptım ve kitap imzaladım. Şimdilerde o güzelliklerden uzaklaşıldı. belirttiğiniz gibi: "Okullarda yapılan 'Yazar Buluşmaları'nın önünde anlamsız bir bürokratik engel, kültürsüzlüğe çanak tutmakta; ehil olmayan idarecilerin korkaklığı çocuklarımıza ışık olabilecek faaliyetleri yok etmektedir."

21 Kasım 2018 11:02
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a Mektup-1

Gündüz Bey, Adınıza uygun olarak eğitimin karartılmış yoluna ışık tuttuğunuzu ilgiyle okudum. Her şey dileğiniz doğrultusunda gerçekleşsin isterim. Esenlik dileklerimle.

27 Temmuz 2018 06:55
Prof. Dr. Cevat Geray'ın Ardından

Ankara'da gerçekleştirilen Köylü derneği toplantısında tanıdım. Gerçekten belirttiğiniz özelliklere sahipti. Halk Eğitimine Giriş adlı o güzelim kitabını adıma imzalayarak gönderdi. Yeri aydınlık olsun. Sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

25 Temmuz 2018 15:04
Anadolu'da Müfettiş Olmak

Yazınızı içselleştirerek okudum Sn Koçak. Hasbelkader 20 yıl kadar da o görevi ben yaptım. Doğrusu beni mutlu etmedi!Her müfettiş başka havalardan çaldı. Müfettiş şiirimi okuyabilirsiniz. Esenlikler dilerim. https://www.antoloji.com/mufettis-4-siiri/

04 Mayıs 2018 17:25
Simavlı şair Ali Abdülkerimoğlu

Ali Bey, iyi bir insandı.Osman Karaaslan'ın düzenlediği Simav Şiir Etkinliklerinde tanıştık. İlgisini gördüm.Yeri aydınlık olsun!

23 Haziran 2017 08:41
Parayı veren diplomayı alır (mı)

Sizin anlattıklarınız görünen parasal sorunlar... Ancak, bu özel üniversitelerin daha ne olumsuzlukları var, biliyor musunuz? Kısaca değineyim: Benim evim bir özel üniversiteye yakın... Öğrenciler, sabah gidip bir saat kadar sonra tıklım tıklım belediye otobüsüyle okuldan dönüyorlar. Onlarla kısa sohbetimiz oluyor. Bizim öğrencilik yıllarımızda sabah okulumuza gider, akşamüstü okuldan dönerdik. Oysa siz her gün bir saat gidip dönüyorsunuz ya da kimi günler okula bile gitmiyorsunuz. Bu nasıl öğrencilik, aldığınız diploma ile ne yapacaksınız? İçinize sinecek mi? Dediğimde aldığım yanıt:" Biz, tam gün ders yapsak kafayı yeriz!" demesinler mi...Şaştım ve üzüldüm doğrusu!

01 Mayıs 2017 09:08
Toplam blog
: 647
Toplam yorum
: 468
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1367
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster