Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mesleki yolculuk

Cemile Hanım,Yolculuğunuza okuyarak katıldım. Düşünce ve gözlemlerinize de katılıyorum. İnsanlarda kalitenin düştüğü gerçeğini haklı olarak vurguluyorsunuz. Tv ekranlarında, görüntülerinde ya da yazılarında kalitenin bittiği, adına moda dedikleri eringeçliği ve olumsuz davranışı takdir edemiyorum. Kirli sakallı, saçı taranmamış ve giyimi özensizler, bakış zevkimde itici oluyor. Size esenlikler dilerim.

06 Ocak 2021 12:33
Üzgünüz öfkeliyiz

Cemile Hanım, Bugün de iç açıcı fıkralarla örüntülü yazınızı okuma fırsatım oldu. Elbette başkalarını da düşünmek gerekir. Hele hele böylesi karamsar ortamlarda... T.S.Halman'a kulak vermemek olur mu! Saygı,sevgi ve esenlikler.

20 Aralık 2020 17:58
Güzel Bakmak Üzerine

Büşran, Yaşamsal bakışınız oldukça güzel. Özgeçmiş bilgileriniz de sizi özel... Esenlikler dilerim.

24 Mayıs 2020 13:38
Güzel Bakmak Üzerine

BÜŞRAN, YAŞAMSAL BAKIŞINIZ ÇOK GÜZEL! öZGEÇMİŞİNİZ ÖZGÜN VE SİZE ÖZEL...

24 Mayıs 2020 13:38
İki Ay Sonra İlk Çıkış

Cemile Hanım Günaydınlar! Anneler Günü'nüz kutlu olsun. Yaşanası güzel yarınların gelmesini dilerim. Esenliklerimle.

12 Mayıs 2020 09:31
Yaşamaya Dair

Cemile Hanım, Sanata ve Nazım'a değgin özgün bir değerlendirmenizi zevk alarak okudum. Tutukluluk günlerimizi en güzel yöntemle değerlendirmenizi de duydum. Esenliklerler dilerim.

02 Mayıs 2020 10:48
Mutlu Yüzler, Doğru Sözler

Cemile Hanım, Özgün yazınızı duyarak ve sindirerek okudum. Gelişmelerin gönlümüzce oluşmasını diliyorum. Bir de esenlikler...

21 Nisan 2019 15:44
Bir Güzide Taranoğlu Vardı (1)

“Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın Sarıldım kadehlere derman olur diyerek Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın…” Güzide Taranoğlu’nun sözlerini yazdığı, Muzaffer İlkar’ın bestelediği ve eşimin halıya dokuyarak armağan ettiği Hicaz makamında seçkin bir yapıt... Kimi sanatçılar bu ölmez eseri seslendirdi. Asıl Behiye Aksoy’un güzel, anlamlı ve buğulu sesiyle kulaklarımızda yankılandı, gönlümüzü ısıttı! Baki kalan bu kubbede bir hoş seda kaldı, diyebiliriz. Anmakla özveri örneğinin en güzelini sergilediniz. Sizi kutluyorum ve esenlikler diliyorum kardeşim Abdülkadir!

29 Ocak 2019 16:30
Bir Güzide Taranoğlu Vardı (2)

Dün da yazmıştınız... “Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın Sarıldım kadehlere derman olur diyerek Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın…” Güzide Taranoğlu’nun sözlerini yazdığı, Muzaffer İlkar’ın bestelediği ve eşimin halıya dokuyarak armağan ettiği Hicaz makamında seçkin bir yapıt... Kimi sanatçılar bu ölmez eseri seslendirdi. Asıl Behiye Aksoy’un güzel, anlamlı ve buğulu sesiyle kulaklarımızda yankılandı, gönlümüzü ısıttı! Baki kalan bu kubbede bir hoş seda kaldı, diyebiliriz. Anmakla özveri örneğinin en güzelini sergilediniz. Sizi kutluyorum ve esenlikler diliyorum kardeşim Abdülkadir!

29 Ocak 2019 16:24
Her Daim!.

Cemile Hanım, Yeni yıla ilişkin güzel duygu ve düşüncelerinizi içselleştirerek okudum. İyi dileklerinizin gerçekleşmesi doğrultusunda esenlikler dilerim.

31 Aralık 2018 10:25
Toplam blog
: 686
Toplam yorum
: 482
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1363
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster