Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sıra sana gelecek

Çok söyledik, söylüyoruz; söyleyeceğiz de... Demokrasi, insan hakları ve herkese adalet vb. kavramlar sadece hamasi nutuklarda ele alınabilecek kavramlar olmamalı. Bir yaşam şekli olmalı. O nedenle de üzerimize düşen yurttaşlık görevimizi elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Yanımıza ve yöremize baktığımızda çok az insan görsek te... Umarım ve dilerim ki, sıra senin dediğin gibi onlara gelmeden herkes aklını başına devşirir. Kalemine ve yüreğine sağlık Güher hanım,

31 Mart 2011 15:13
Sustum;

"Susma, sustukça sıra sana gelecek!.." Miting meydanlarında sık sık haykırdığımız, ancak yeterince duyuramadığımız bir söz. Bu yazında bir başkaldırış var, biraz da anarşizm de kokuyor gibi... Ne olursa olsun, bir insanın onurlu seslenişini duyuyorum. Emeklerine sağlık Güher hanım,.

29 Ekim 2010 08:17
Ön yargının idaresindeyiz.

Eğer siz önyargılarınızdan arınıp yaşadığınız çevre ve ülkeyi geliştirmek adına bir şeyler üretiyorsanız, hakkınızda kim ne derse desin, bildiğiniz yoldan şaşmayınız. Siz bu yola başkaları beğensin diye girmişseniz işte o zaman başkalarının önyargıları sizi yönetir. Aman buna izin vermeyin!... Emeğine ve kalemine sağlık sayın Karslı, .

22 Ekim 2010 15:32
Kuşak farkı neden?

Yine güzel bir konu işlemişsin. Kalemine ve yüreğine sağlık arkadaşım.

03 Mayıs 2010 22:36
Ünzileler okumak istiyor

Atatürk İlke ve Devrimleri ışığı altında Çağdaş Türkiye'nin geleceği olan Ünzileleri okutmak için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Her geçen gün üyesiyle, destekçileriyle büyüyen derneğimiz Türkan Saylan'ın 100.000 kız öğrencilik hedefine ulaşana dek yorulmadan, yılmadan çalışmalarını aralıksız sürdürecektir. Bu çabaya bir tuğla da ben koyabiliyorsam ne mutlu bana... Bu güzel yazı için seni yürekten kutluyorum!.. Kalemine ve yüreğine sağlık!..

21 Aralık 2009 23:58
Okumak istiyorum!

Evet Güher arkadaşım, Bu kızlarımız okumak, okuyarak Cumhuriyetin Bireyi olmak istiyorlarsa bize düşen görev onları okutmaktır. Biz yurt geneline yayılmış 96 şubelik büyük bir sivil toplum kuruluşu ve üyeleri olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Böylesine anlamlı bir çalışmada yanımızda yer alarak bize güç kattınız. Ayrıca bu yazınızdan ötürü de kutluyorum. Yüreğine ve kalemine sağlık. İyi ki varsın!.. .../..

19 Aralık 2009 19:16
Bayramlarda çalışırız, bayramlar için

Aydınlanma Devriminin en önemli kurumlarından biri Köy Enstitüleridir. Yoktan var edilen bir emeğin ürünü olan Köy Enstitülerindeki o ruhu, ülkemizde yeniden canlandıramazsak 'Çağdaş Uygarlığı' yakalamamız oldıkça zor görünüyor. Bize özgü ve dünyada benzeri olmayan bu denemeyi yarıda bırakanlar tarih önünde suçludurlar. Onlar, ülkemize en büyük kötülüğü yapmışlardır. Rauf İNAN'ın şahsında Hasan Ali YÜCEL'e, İsmail Hakkı TONGUÇ'a ve bu kutsal imecede emeği geçen herkese şükran borçluyuz. Buradan (MB) bir kez daha bir köy enstitülü öğretmen olan babam Hasan ÇILBIR'a, benim de öğretmen olarak yetişmemde büyük emekleri olan öğretmenlerime ve özellikle Mehmet SAZAK'a da selam göndermek istiyor, bayramlarını kutluyorum. Güher arkadaşım, Seni de bu güzel paylaşımdan dolayı kutluyorum. İyi ki varsın!... .../.

27 Kasım 2009 22:16
Okul

Sevgili kardeşim, Yurttaş duyarlılığıyla yazdığın güzel yazıyı okudum. Ne yazık ki ülkemizde eğitimin geldiği son nokta bu. Sende bunun çok iyi bir fotoğrafını çekmişsin. Kutluyorum. Başarılar ve sağlıklar diliyorum.

08 Eylül 2008 17:27
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1513
Kayıt tarihi
: 01.05.09
 
 

1953 Azdavay - Kastamonu doğumluyum. 1971 Kastamonu - Göl İlköğretmen Okulu; 1988 Anadolu Üniversite..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster