Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hayatı tatmak

Ne zaman hayatımı sorgulama devresine girsem(arada oluyor:) ) sayfanıza baktığımda bu konuyla ilgili yazınızla karşılaşırım. Hayatım boyunca kendimle ilgili birşeyler yapmak için uğraştım,yalnız bir türlü ne istediğimi bulamadım:) Şöyle bir dönüp bakınca hep, sadece ne istemediğimi anlamışım ve istemediklerim üzerinden ilerlemeye çalışmışım. Ne istemediğimi biliyorum. İşte yeni farkettiğim birşey ise ne istemediğimi bilmek, ne istediğimi bilmeye yetmiyormuş. Hayatı tatmak... anlamını bulmak lazım önce. Anlamını ararken de ömrümüz bitiyor. Yine düşündürdünüz,bu anlamda yazılarınız insanlara ulaşıyor. Tebrik ederim. Sevgilerimle Melek Hanım.

18 Mart 2011 15:52
Seni kaç kere unutmak istedim

Çiçeklerin ömrü bahar kadardır ve ben kış yaşamıyorum şimdi... unutmak istediğim kadar seviyorum... yeni bir dil oluşturuyorsun.Olgun dili ve aşkı çok güzel anlatıyor bu dil. Sevgilerimle.

15 Şubat 2011 13:03
Tel Dolaptaki Baharat Kokusu

Çok hüzünlü bir yazıydı,çok güzeldi. Sıcacık...bizi de eski günlerimize döndürdünüz. Ne kadar çok mutluluk,bir o kadar da acı biriktirmişiz. Sevgilerimle Sennur Hanım.

25 Ocak 2011 16:39
Gülmece Güldürmece - Fıkralar

Bush a çok güldüm:))) Sağol kanka:)

25 Ocak 2011 16:36
O, içinize sinmiyorsa

Geçen gün sizi biraz kızdırdım ama aslında demek istediklerimi yanlış ifade ettim. Şimdi siz ifade etmişsiniz. Aşk, başta, kabullenemeyeceğimiz şeyleri görmemizi engeller. Ya da değiştirebileceğimizi sanırız. Oysa, bir karar vermeliyiz.Biz değiştirdiğimiz kişiye mi,yoksa tanıdığımız kişiye mi aşığız? Değiştirmeye çalıştığımız kişinin, değişmiş haline aşıksak, dediğiniz gibi başta sormamız gereken soruları sormayıp,olmayacak bir işe başlamışız demektir. Sevgilerimle.

25 Ocak 2011 16:29
Türkiye'ye şeriatın girmesini Danıştay'ın kararı durdurdu

Dün Çubukçu ilköğretimlere başörtüsüyle girenler için açıklama yaptı,bilmiyorum dinlediniz mi? Önce bir iki saniye düşündü. Sonra '' şu anda'' diye bastırarak devam etti, başörtüsüyle okullara girmek yasak... Çok anlamlı geldi bana. Şu anda diye bastırması. Sınavlarda güvenlik konusunda haklısınız. Şeriatı getirir mi,emin değilim. Emin olduğum şey,ilköğretim ve liselere girerse, o andan itibaren şeriat gelmiştir. Yalnız dediğiniz gibi,güvenliği tehlikeye atmayı göze alıp,yine de bastırılması neden? Sevgilerimle.

25 Ocak 2011 16:21
Siyaset üretmiyor

Bahsettiğiniz seviye uzun zamandır düştü ülkemizde. Daha ne kadar düşecek. Baksanıza ülke yönetecek insanların ağzından küfür eksik olmuyor. Saçma sapan, elle tutulmayacak basitlikte olaylar,ülke gündemini belirliyor. Sadece siyasetçiler değil ki, bir film için halk galyana geliyor,filmde ölenler için cenaze namazı kılan insanımızdan mı başlasak? Nereden başlayacağımızı bilmiyoruz ki. Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Sevgi ve saygılarımla.

25 Ocak 2011 16:05
Blog tutumum

Bir çok yerde size katıldım,aynısını ben de yaptığım halde:) Bir iki yerde de biraz yargılayıcı olmuşsunuz gibi geldi.Yine de bana faydalı olduğunuzu söylemeliyim.Demek ki doğru yapmışsınız:) Sevgi ve saygılarımla.

21 Ocak 2011 23:19
Blog tutumum

Genelde buradaki blog yazarları bizi okuyor. Birçok insan kimseye yorum yazmadığı için tanınmıyor,farkına varılamıyor.Bu yüzden,bence beğenilen yazılara yorum yapılmalı,beğenilmeyen yazılara da.Bir süre sonra yorum alışverişi,eğer doğru şekilde yapılırsa,bence çok faydalı olabiliyor.Biz yorumlarala tartışıp, çok faydalı gelişmeler gösterebiliyoruz. Ya da düşündüklerimizi daha iyi anlatabiliyoruz. Benim gibi düşünmeyen biri,beni dinledikten sonra, bana haklısın diyorsa,ben amacıma ulaşmışımdır. Amaç insanları değiştirmek değil,doğruyu birlikte bulmak.Tabii,doğru diye bişey varsa:)) Bazen gerçekten gereksiz yorumlaşmalar olabiliyor.Ama çok sıkıldığımda,buradaki arkadaşlarımla yaptığım bir iki saçma denecek muhabbet,keyfimi yerine getirebiliyorsa,bence doğru yapıyorumdur. Sosyal hayat kısmı kesinlikle doğru.Ben o duruma gelmiştim,bir yıl yazmadım,kendimi kurtardım,temizledim ve yazı yazmak için döndüm.Şimdi huzurluyum:)) Son kere devam edeceğim..

21 Ocak 2011 23:17
Blog tutumum

Genelde bütün yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum. Habercimdesiniz:)) Çünkü birçok yazarın yazdıklarını takip edebilmek adına habercime almak gereği hissederim. Yoksa güzel yazıları kaçırabilirim.Ana sayfadan da diğerlerini takip etmeye çalışıyorum.Bu yazdıklarınızın bir çoğuna katılıyorum,çünkü bir çoğunda'' amanın aynısını ben de yapıyormuşum'' dedim.Kendimi farkettim:) Sonra düşündüm,değiştirmem gerekenleri ve zararsız olan yanlışlarımı ayırdım. Mesela adımla yazdığım için çok pişmanım.Söylediklerinizden bişeyi kendi kafamda sonuçlandırmadım. Resmim var benim,çok yakından olmasa da,ben insanların kimi okuduklarını bilmelerinin doğru olacağını düşünmüştüm.Ama sizin bu konudaki yargınız,çok acımasız değilmiydi.Diğerleri eleştiriydi,aldım eleştirilerinizi,haklı dedim.Yalnız bazı yargılar da var. Eleştiriden çıkmış bence. Bilmiyorum haksızmıyım?Yazılarımızı insanlar okusun diye yazıyoruz.Faydalı olabileceğimizi düşünerek...devam edeceğim.

21 Ocak 2011 23:11
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 724
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2089
Kayıt tarihi
: 15.09.08
 
 

Burdayım ya, gerisi teferruat ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster