Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Resim-Matematik- Estetik ilişkisi

Yazını zevkle okudum ve mehmet kaplan'ın şiir ve matemematik yazısını hatırladım. Sanırım sanatta iyi bir yaratıcı olmak için matematik gerekli ama biz onu sadece sınavlardaki başarı için gerekli görüyoruz. Yine dönüp dolaşıp okullardaki ezber bilgiye geliyor işin ucu. Bilgiyi yaşama aktarma yetisi kazanamayan bir toplumuz sanırım.

16 Temmuz 2010 19:19
DOSTLARA SELAM

uzun zamandır bende takip edememiştim bloğu bugün açınca sizin yazınızla karşılaştım. Yeni yazılarınızı bekliyoruz merakla.

16 Temmuz 2010 19:11
Yeni Yıl, Noel, Coca Cola

Yazınız her yönden doyurucuydu. Yeni başlangıçlar insana hep mutluluk vermeli adı ne olursa olsun. Yeni yılda yeni paylaşımlarla buluşmak dileği ile mutlu yıllar.

24 Aralık 2008 20:22
Gün batımı

Sevgili bahar güzel bir şiirle aramıza hoşgeldin. Şiirlerinde seni tanımak güzel olacak. Yüreğine sağlık.Sevgiler.

24 Aralık 2008 20:06
Şeker balı şairleri

Edebiyatın en önemli sanatı teşbih ve bu çok güzel bir benzetme olmuş. Sanırım yaşamın bir çok alanında şeker balını görmekteyiz. İyi bir reklamla her şey mümkün şu anda. Keşke sanat bunun dışında kalabilseydi....

16 Aralık 2008 18:09
Krizin bedelini ödemeyeceğiz!

Yarın ki mitinge gidemiyorum ama giden arkadaşlara selam olsun. Tek yürek ve tek ses olayı bilmek gerekiyor.

28 Kasım 2008 23:50
Bir babanın töre savaşı ve alınması gereken dersler

Yaşadığımız toplumda ; hele bir de hala ilkel törelerin hüküm sürdüğü yerlerde kadın olmak gerçekten çok zor. Sadece bu cinsiyet ayrımı yüzünden yaşam hakkınızı en sevdiğiniz insanlar elinizden alabiliyor. Özellikle sivil toplum örgütlerinin bu sorunları gündemde tutması gerekiyor bence. Bir kadın olarak duyarlı yazınız için teşekkür ederim.

28 Kasım 2008 23:34
Öğretmen

okullardaki eğitim ve öğretim sadece sınavlara öğrenci hazırlama işi olmaktan çıkarılabilirse, öğrenmenin zevkine varan, bilmenin farkındalığını günlük yaşama yansıtan nesiller yetiştirebileceğiz sanırım. Eğitim ve öğretim artık okulların dışına taşmış durumda. Öğrencinin yaşadığı toplum ve dış dünyada gördükleri daha etkili olmaya başladı. Kirlenen bir toplumda herşey kirlenmeye başlıyor. Yine de öğretmenlik mesleğinin bir vicdan mesleği olduğunu unutmamak gerekir. Duyarlılığını yitirmeyen her insan gibi duyarlılığını yitirmeyen her öğretmen de her türlü olumsuzlupa rağmen aydınlatmaya devam edecektir. Güzel düşünceleriniz için teşekkürler.

25 Kasım 2008 22:16
Resimi seven peşinden gider! Resim sevgisini resimlere dönüştürmeli

Aslında resim için söyledikleriniz diğer sanat alanlarında da geçerli sanırım. İçimizde kimsenin zorlamadığı ama durduramadığımız bazı isteklerle başlarız sanata. Bazılarımız için bu yazma isteği, bazılarımız için de resim yapma istediğidir ki durdurulamaz. Eğer bir sanatta alanında yaratmak için yola çıkmışsak mutlaka en güzele ulaşmak için bir şekilde kendimizi o alanda eğitmemiz gerekiyor. Düşüncelerinize gönülden katılıyorum. sevgiler.

25 Kasım 2008 21:49
Yundum, arındım...

Tanrı topraktan yaratırken insanı, yüreğine koyduğu şiirlerle var olmuş yüzyıllardır. Yüreğinize sağlık.

15 Kasım 2008 20:44
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 2510
Kayıt tarihi
: 14.10.08
 
 

1970 Kaş doğumluyum. Trakya üniversitesi edebiyat fakültesinden 1992'de mezun oldum. Halen edebiy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster