Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mektup 5

yazı büyüdür.. belki bu sefer büyü daha gizli yerlere saklanmış olabilir ama bekleyin yazı demlensin bir daha okuyun yazdıklarınızı, bakarlım gizleri yerlerinden bulup çıkaracak mısını?.. olmadı boşverin, bir yazı daha döktürün..:))

03 Şubat 2011 14:35
Lider Doğulmaz.... Olunur...

Çünkü millet de anladı, CHP yenilenmezse, Bir vakıf evine dönecek ve mirasyedilerin yediği bir babadan kalma bir malikhnaden farksız olacak. onun için bence, isteseler de, öyle lidere rağmen afra tafra atamayaklar. Muammer İnce hata etti liderini ezip geçmeye çalışmakla. dersini de aldı.. şu an sus pus, bozum halde oturuyor.

05 Aralık 2010 23:50
Anayasa, laiklik, Kürtler, Aleviler ve benzeri konularda cevaplayamadığım sorular

Yazınızda ilginç ve doğru noktalara vurgu yapmışsınız kanımca. Ama şu yanlışı düzeltmek isterim: Alevilik ayrı bir din değil, ayrı bir mezheptir. Sunni kesime "Müslüman" demişsiniz, bence bu da yanlış. "Sunni Müslüman" deseydiniz tabir dogru olurdu. Bu arada, cuma namazı konusunda haklısınız. Cuma önemlidir bir sunni müslüman için. neden olmasın, cuma namazı zamanı bir saat izin ayarlanabilir. ancak müslümanlığın şöyle bir sorun yaratabilecek yanı var. Hristiyanlar sadece Pazar, Yahudiler sadece Cumartesi ibadet eder değil mi? Ancak normalde Müslümanların özel bir ibadet günü yok. Müslüman için her gün ibadet var. hatta her günün belli saatleri. Bu da çağımızdaki sosyal ve çalışma sistemini alt üst edecek bir husus. sadece cuma namazı için serbest olunsun derseniz, olabilir neden olmasın derim, ama her gün sabah, ikindi, öğle nazamı vs zor... :) sevgi ve sağlıcakla kalın.

09 Ekim 2010 16:50
Bize empoze edilen Kürt sorunu!

Ben de sorunun yapay olduguna inanıyorum ama bir çıban olmadan yara olmaz, yara kanatılmaz. görmezden gelemeyeceğimiz bir gerçek var; türk kelimesi itiraf edelim, bir ırak ait. ama türkiyeli ırka ait degil. kürtler asimile olduklarını düşünüp rahatsız oluyor, bence de ayrılmak istemiyor, ama saygı istiyorlar.

12 Temmuz 2010 15:57
Burçlara ve fallara inanmalı mı?

Ben evrenin tüm bilgileri kodladığına inanırım, biz insanoğluna sadece bunları çözmek düşer. Çözene de "dahi" derler. yıldızlar asla yalan söylemez! yalanı insanlar söyler. yıldızlar enerjidir, insanlar da enerjidir, hersey enerjidir, herseyin ve herkesin belli enerji kodlamaları vardır, ona enerji şekli de diyebiliriz. herkes bir matematik formülü gibi bir enerji formülüne sahiptir, çözmek de astrologlara düşer. enerjiler alışverişi olaylar yaratır. işte, sorun burdadır. astrolog yanlış bir öngörü yapar, olan yıldızlara olur. astroloji saçmadır, damgası yapışır yıldızların üzerine. hatırlatayım, Kıpti Mısırlılar onbin yıllar boyunca yıldızları sadece yıldızları izleyerek dahiyane eseleri yaratmışlar, dünyanın merkezini bile o tarihte sadece yıldız hesapları ile keşfetmişler! Yıldızlara saygı lütfen... :)))

04 Nisan 2010 00:40
Sahibinden satılık demokrasi..!

Demokrasi, özgür irade ile seçim yapma şansı ve hakkı demektir. ama ülkemizde iradeler satın alınıyor. bunun neresinde demokrasi var.. kimse benim yüzde bilmem ne arkamda halk var demesin. bakarsınız, bir başka parti o iradeyi satın alır, sırtınız boşta kalır... demokrasi insan bilinçlendirmesinin yolunu açar, tıkamaz. demokrasi gereği deyip razı hayattlarla yaşayıp gidiyoruz kör kütük..

08 Şubat 2009 22:57
Zeitgeist, Addendum - Turkçe alt yazılı

belgeseli izledim, tüyler ürpertici. kimisi komplo teorisi dese de, o kadar açık ki, bilgiler ışıgında. bunu daha geniş çevreye duyurmayı görev edindiğiniz için teşekkkür ederim size.

08 Şubat 2009 17:33
CHP ve açılımları: Parti mi, komedi tiyatrosu mu?

Bugün Deniz Bayka Star Tv'de çok güzel açıkladı. Soyut laiklik söylemleri bizi nereye getirdi? Laiklik çizgisi içinde, vatandaşa, din eğitimi için yol açılmalı. Yoksa insanlar "yasa dışı" yollarla din eğitimi alıyorlar, ve kimlerin ellerine düşüyorlar. Dünyada da bu böyle. İnsanların her dinden, mehzepten din vs ihtiyaçlarına devlet resmi ve laik çizgide hizmt etmeli, yaban ellere düşürmemeli..

07 Şubat 2009 00:55
Hurşit Tolon serbest bırakıldı...

Bu arada belki de tutukluyken, ölmesinden kortku birileri. O zaman nasıl hesap vereceklerdi millete??

07 Şubat 2009 00:52
Kurt dumanlı havayı sever

Biz işimize bakıp, CHP veya diğer partileri meclise taşımak, yoksa bu vekil oranısızlığı daha neler yapar veya yapmaz. Hıncal Uluç önemli yazılar yazdı bu aralar. AKP daha fazla milletvekili ile iktidar olsaydı neler yapacaktı? Anayasanın ilk dört maddesine göz diktiler. ABD'de kürt bölgesi ayrıştırmasına göz dikti, bu durumda bize "uyanmak" düşer...

06 Şubat 2009 14:33
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8639
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster