Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ayten Dirier

Bu şiiri ve daha nicesini hakeden bir hanımefendi. Kendisine ve ailesine sağlık afiyet dilerim.

25 Şubat 2010 18:35
Milliyet Blog 1. Onur Ödülü / Blog Nobel 2009

aday: Ayten Dirier

04 Şubat 2010 13:51
Gazze'ye ağıt

Yahudiler Avrupanın herşehrinden her semtinden her sokağından her evinden evlerin odalarından koğulurken o günki mazlumlardan canilerin türeyeceğinin hesabı yapılıyormuydu acaba diyorum. Yapılıyormuştur kanımca çümkü barbarlık avrupa kavimlerinin genetiğinde var. Her barbar da olduğu gibi zalımlıkları güçlerinin yettiğine oluyor, güçlülere ise uşaklık devam ediyor. Şiiriniz tarihi bir belge gibi olmuş. Unutmayan unutturmayan yüreğinize sağlık, tebrikler.

23 Ocak 2009 11:07
Özür diliyorum ama gerçeklerden...

Hocam yine tarihi bir olaya ışık tutuyorsunuz. Ermeni ulusu için soykırım iddiası yokoluşun önüne geçen bir can kurtaran sandalı olabilir, ama ya bizim için ne olur bunu aklı evvel tünaydınlarımız anlamıyormu? Belki de anlıyordurda işine öyle geliyordur. Sizden birde şunu rica ediyorum hocam atalarımında zarar gördüğü bu katliamda Ermeni komitacı KÖR ERŞAK (erşak paşa) diye nam salan erivanda adına anıt dikilen katilin , erzincan, bayburt, erzurum, van, muş dolaylarda yaptığı katliamları anlatan bir yazı yazıp tarihi gerçekleri gün ışığına çıkarsanız.Minnettar kalırız. İlginize teşekkür, bilginize hayranlıklar sunar yazınızı ntebrik ederim. Sağlıkla kal.

21 Aralık 2008 15:06
K.MAHMUT'UN D. 1000. Y.Anısına: ESER-5

Tarihi romanı işleyiş tarzınızdanmıdır nedir kendimi o meclislerin birinde gibi hissediyorum. Okurken büyük zevk alıyoruz ayrıcada detay öğreniyoruz. Emeğinize sağlık, Tebrikler.

14 Aralık 2008 15:44
Kaşgarlı Mahmut'un doğumunun 1000. yılı anısına - Eser/2

Bu şekliyle güzel bir tarihi roman oluşacak demektir. Rehmetli Mustafa Necati Sepetcioğlundan sonra tarihi roman kültüründe hem değişme hem gerileme olmuştu. İnşallah sizler yeni bir yol ve çığır açarsınız.

07 Aralık 2008 16:31
Cumhuriyet destanı-VIII, ayrılan yollar

hocanım yine beceriksizliğim yüzünden bir kaç yazınızı kaçırdım. Üzgünüm. Ama bu yazınızı büyük bir zevkle okudum tebrikler.

10 Kasım 2008 00:09
Cumhuriyet'in Destanı-II. bölüm inkılâp hareketleri

Hocam; siz artık şiirle tarih anlatma da klasik destani yapıdan yeni bir tarz a geçtiniz. hem zevkle okutuyor, hem öğretiyorsunuz. İlginç olan tanım ve tamlamalarınızda hiçbir subjektif durum söz konusu değil. Herşey araştırmalı bilgi ve belgeye dayalı ama yinede kuru bir tarih anlatımı yerine akıcı zevkli şiirsel bir anlatım çıkıyor ortaya.Tebrikler.

03 Kasım 2008 00:52
Cumhuriyetin destanı-I-Atatürk ve cumhuriyet

Ayten hocahanım en sonunda sizleri tekrar okumak nasip oldu. Ancak üye kaydolup sizlere ulaşmayı başarabildik. Siz değerli bir bilim ve gönül insanısınız. Bir konuyu yazarken irdelerken boşluk dolsun değil fikir olsun diye yazıyor, olayları tarihi kronolojik ve sosyolojik ele alıyorsunuz. Okuyucuya sunarken gerçeklerden kopmuyor ve doyurucu bilgiler veriyorsunuz. Kısacası siz ve sizin gibi insanlara her zaman ihtiyacımız var. Sağlıkla kal. Tebrikler.

31 Ekim 2008 11:07
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 68
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Emekli ve hiçbir özelliği olmayan sıradan bir adam. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster