Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
TFF ve PFDK, yeni bir "adalet testinde"

Size, Andre Santos'un "iddia edilen" resmini iyice incelediğinizde, Fenerbahçe'nin bu sezon ne maç, ne idman, ne de taraftar kıyafer kreasyonlarında böyle bir modelin, yani ŞORT AĞIZLARINDA YATAY ŞERİTLİ olmadığını göreceksiniz. Bu resmi kim "montajlamışsa" daha fazla dersine çalışması lazım.

31 Mart 2010 20:36
Fenerbahçe'ye küfreden spor yazarı kim?

Pardon ya.. Gerçekten özür.. Küfretmek ayrı, tempo tutmak ayrı.. Haklısınız ağzıyla söylemiyor ama destekliyor hareketleriyle. Durum böyle olunca da eleştirilmez oluyor değil mi? Küfretmemiş oluyor ve de onaylamamış oluyor? Eee peki o alkışlarla destek olma, tebessüm etme ve o ortama ne demeli? Ayrıca bu yazıda bizim anlatmak istediğimiz ne? Siz bu yazıyı okuyarak, özümseyerek, ne söylemek istediğimizi anlayarak mı bu yorumu yazdınız yoksa "ya ben de bir iki karalayayım" mı dediniz? Nedir yani? Osman Tamburacı veya başkası, her kim olursa olsun. Bizim itirazımız bu isimlere değil ki zaten. Bu olayları aymazlığa dönüştürenlere, rant elde etmek isteyenlere, böylesi dost meclisi sohbetleri üzerinden kendi ikballerine devam edenlere, dahası başka kulüplerden özür bekleyen "özürsüzlere.." Bilmem anlatabildim mi?

03 Kasım 2009 15:59
Kalkanların altında

Bu yazıyı kaleme almamızın üzerinden sadece 1.5 ay geçti ve maalesef aynı sıkıntı 26.01.2009 tarihinde yeniden yaşandı. Hem de daha öncekilerden daha sert, daha sıkıntı verici bir şekilde. Olaylara sebep olanlar, seyirci kalanlar ve sonrasında masum insanlara zarar verenleri kınıyoruz bir kez daha.

28 Ocak 2009 14:05
"Futbolun gladyosu" Arda Turan ve doping

Hepimiz Türkiye'de yaşıyoruz ve Türkiye'deki "yönetenlerle yönetilenlerin diyaloglarını" hep birlikte izliyoruz zaman zaman. Spor, sanat, siyaset, bütün sektörlerde yani. İşte sporda da bu hegamonya var maalesef. Arda Turan'ın ilaç alımı için gerekli olan izni, TFF'dan yasal süresi içerisinde talep etmeyen Galatasaray Spor Kulübü ve bu izne yasal süreç içerisinde onay vermeyen TFF'dur bu olayda suçlu olan. Evet, GS izin almadığı halde almış gibi gösterilmektedir, doğru anlamışsınız. Arda Turan'ın birey olarak bu konuda bir dahli belki mümkün olmayabilir ancak olayın ciddiyeti de gözler önünde. Medyada gündeme gelmedikçe, kimseler yazmadıkça detaylarını hiç kimse öğrenemeyecek maalesef. Bu ilacın yan etkilerine gelince, evet bunu yazmadan önce çok güvendiğim doktor arkadaşlardan teyit ettikten sonra yazdım. Uzun vadede etkili olan bir ilaç ve diğer sağlık sorunlarına neden olan bir ilaç, ben hekim değilim ve bu konudaki görüşünü sorduğum hekimlerin ifadesini aktardım ben.

22 Ocak 2009 09:59
Çocukluktan Fenerli Yusuf Şimşek

Oğuz Çetin'in Fenerbahçeyi çalıştırdığı dönemlerde kadro dışı kalmıştı ( ligin ikinci yarısında ) kadro dışı kalma nedeni de kamuoyuna aktarıldığının çok çok tersinde, Antalya'da yapılan devre arasındaki kampta yaşadıkları ve yaşattıklarıydı. Kadrodışı kaldıktan sonra söyledikleri esnasında da acaba "anadan doğma BJK lı mıydı?" merak ediyorum. Dansöz dünya neylersin. Yusuf raksetmiş çok mu? Ha bu arada Trabzonlu dostlar, bence hiç üzülmeyin. Yıllar sonra ilk defa bir "takım" kurmuşsunuz, bakın keyfine. "Birlik içinde dirlik olur." Bilmem anlatabildim mi? Saygı ile..

15 Ocak 2009 18:20
Sen, Allah'ın bir lütfusun

Yukarıdaki yazıda Alex'in, Fenerbahçe forması ile 93 gol attığı yazıyor. Ancak; Alex, 135 Süper Lig, 45 Avrupa Kupası, 1 Süper Kupa, 18 Türkiye Kupası ve 19 hazırlık maçında toplam 218 defa Fenerbahçe forması giymiş, bu maçlarda toplam 99 gol ve 106 asist yaparak toplam 205 golün bizzat yapımcısı veya başrolünü oynamış. 218 maçta 205 gol müthiş bir ortalama olsa gerek.. Bu düzeltmeyi yapmak istedim,

31 Aralık 2008 11:03
Tarih tekerrür değil, hak tecelli etmiştir

Ligin 5. haftasında oynanan Galatasaray-Konyaspor maçında, GS'nin attığı ilk 2 golündeki ofsayt ve hem ofsayt hem de faul olan pozisyonlarına da bu şekilde tribün grubu olarak tepki koydunuz mu merak ediyorum. Ancak şunu bilmenizi isterim ki, yukarıdaki yazıda savunulan düşünce ve ortaya konan fikir, Konyaspor veya Fenerbahçe ile ilgili olarak değil, bizatihi Türk futbolundaki kokuşmuşluğun ve de farklılaşmanın tezahürüdür. Yıllardır bu ülkede bir takım egemen güçlerin "cemaat ve cemiyet" ilişkileri içerisinde olup, Türk futbolunu tekellerine alma gayretlerinden sonra maalesef bugün ülkede futbol adına herhangi bir oluşuma rastlanmamaktadır. Haa bu arada unutmadan ekleyeyim, evet hiç TV izlemem. Çünkü izlediğim TV lerdeki "yorucu yorumlar" bana Türkiye'de futbolun aslında bir "orta oyundan" ibaret olduğunu anlatır. Doğrunun sana göresi bana göresi yoktur, doğru tektir ve bu doğruyu da "tarafsız gözler" zaten görmektedirler. Saygılar.

27 Aralık 2008 00:30
Tarih tekerrür değil, hak tecelli etmiştir

Böyle bir hamasi söylem olabilir mi ya? Siz yıllardır bu ligde en fazla golü atacaksınız, en fazla şutu atacaksınız, en fazla pası yapacak, hatta ezeli rakibinize bile "35 pasta gol" atacaksınız, sonra da kalkıp "ceza sahasına giriyor musunuz ki penaltı olsun?" diyeceksiniz? Şu sayfaları bütün herkes okuyor, kendince yorumluyor. İsterseniz daha fazla bu konuda trajikomik yorumlarda bulunmayın. Ben size burada maç maç, kaç pasla kaç gol atıldığını, kaç şutun kaleyi bulduğunu, kaç pasın yapıldığını tek tek çıkartırım ancak siz o zaman da yine mutlaka başka birşey bulursunuz. Çünkü Lincoln'ün "endirekt vuruşunu bile" direkt vuruş olarak yorumlayan bir zihniyet, ne yazık ki bunu ya kasten ya da bilmeden yapıyor. Haliyle bu konuda sizi ben ikna edemeyeceğim için böyle bir çalışmaya da gerek yok. 10 yılı aşkın bir zamandır mı kaleye şut atmadan rakibine galibiyet duygusunu unutturdu bu takım? Veya 1 yılda kendi aralarında yapılan bütün maçları da böyle mi kazandı? Geçiniz.. Saygı ile.

23 Aralık 2008 17:35
Tarih tekerrür değil, hak tecelli etmiştir

Buna mukabil olarak Fenerbahçe lehine verilmeyen penaltıları, kırmızı kartları, golleri v.s. hiç gündeme bile almıyorum, zira ne zaman yeter ne de yer. 2003 yılından itibaren Türkiye Ligi'ni her sezon domine eden ve her sezon ilk 2 nin içerisinde yer bulan Fenerbahçe, bu ligde son 2,5 sezonda oynadığı yaklaşık 75 maçta attığı penaltı sayısı sadece 5. Neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz anlamadım.. Tekrar söylüyorum, "Lincoln'ün endirek vuruş yaptığı pozisyondaki hakemin yorumunu "direkt vuruş verdi" diye ya bilerek ya da bilmeden saptıran bir düşünceye cevap verme nedenimiz, bu sayfaları başkalarının da okuyor olması. Saygı ile..

22 Aralık 2008 16:26
Tarih tekerrür değil, hak tecelli etmiştir

11- Fenerbahçe-Ankaraspor maçında Ankaraspor'a verilmeyen net bir penaltı vardır ve doğrudur. ancak ikinci penaltı hangi pozisyon anlamadım.. 12- GS'nin Fortis Kupası'nda gruptan çıkma adına çok önemli maçı Kayserispor maçı ve eğer kazanamazsa büyük ihtimalle gruptan çıkamayacak. Ancak maçın 89.dakikasında net ofsayt pozisyonda olan Aydın golü atıyor, maç 1-0 bitiyor.. 13- Ankaraspor-GS maçı ve De Nigris'in vurduğu topu içeriden çıkartan Servet'in "imdadına bay pierro" yetişiyor..Maç 0-0 bitiyor.. 14- GS-Hacettepe maçındaki hakem rezaletini saymıyorum bile. Hacettepe'nin 1-0 öne geçmesinden sonra iki oyuncusunun kırmızı kart görmesi, (üstelik bir tanesi yanlışlıkla ) verilen penaltıdaki komiklik, GS aleyhine çıkartılmayan kartlar v.s. 15-Deivid'in Denizli'de verilmeyen ve "78 cm." ile bütün zamanların rekoru ( ! ) 16- GS-BJK maçının yıldızı Milan Baros'a bir önceki hafta Ankara'da verilmeyen iki sarı kart, dolayısıyla kırmızı kart..

22 Aralık 2008 16:22
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1649
Kayıt tarihi
: 12.11.08
 
 

1973 doğumluyum, İstanbul'da ikamet etmekteyim. Özel sektörde görev yapmaktayım. Yaklaşık 5 yıldır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster