Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ab-i Hayat

En çok asimetrik hayat metaforuna takılı kaldım. Bunu anlatabilmek için sayfalarca yazılar yazmıştım. İki sözcüğü nasıl bu kadar genişletebildin de, kocaman bir yanılsamayı içine sığdırabildin böyle.. Bir şeyi öğrenmek güzel şey, senden öğrenmek daha da güzel..

30 Ağustos 2013 22:31
Aşk bi' su döngüsü

Aşkı dizelerde güzel inşa etmişsiniz. Temeli sağlam olduğu için, birkaç katlı olmasına rağmen başı göklere değen bir gökdeleni andırmış. Bir kez de sizden alt alta değil yan yana gelmiş cümlelerde aşkın serüvenini dinlemeyi isterdim. Yüreğinize sağlık.

29 Ağustos 2013 20:48
Hayal 'Kırık' ları

Bir filmde geçer bir repliği anımsadım. Galiba Copying Beethoven'dı. "Hayaller harika oldukları kadar tehlikelidirler; belki de tehlikeli oldukları için harika görünürler" diyordu. Gerçekten doğruymuş. Hayal kurmak, tek can ile oynadığın bir oyun gibi. Kazanmazsan, o bahsettiğin silah patlıyor birden. Artık hayal kurmamaya başlıyorsun. Benim gibi. Güzel denemeydi. Tebrikler.

15 Ağustos 2013 19:27
Bugün kendini nasıl hissediyorsun?

Bu gibi özeleştiriler insanın aynanın karşısına geçip kendine ateş etmesine benziyor. Ayna kırılıyor ama değişen bir şey olmuyor. İnsanın kendisi olabilmesi, özüne avdet edebilmesi için yöntem değişikliği şart. Yoksa günlük hayatın bu sahte kimlikleri, insana adresini daha çok şaşırtır gibi geliyor. Güzel denemeydi, kutlarım.

29 Temmuz 2013 18:18
Kozalak mahallesi

Kaleminin ucunu sivrilttiğin zamanlarda ortaya çok güzel yazılar çıkarıyorsun. Sözcükten cephanelik gibi bir şey bu.. Her koridorunda dikkatli dolaşmak, anlamını ve hakkını vererek okumak lazım seni. Ve okumayı hiç bırakmamak tabi. Senin gönlün, bizim gibiler için iyi bir kılavuz.

28 Temmuz 2013 14:41
Sessizliğim

Çok güzel çok..

17 Temmuz 2013 17:05
Gezgin Ada Fatsa'da

Adınıza çok sevindim; bir tatil, sonunda ne kadar çabuk bitti dedirtiyorsa güzel geçmiş demektir. Sizi okumaktan her zaman büyük keyif aldım, alıyorum.

17 Temmuz 2013 17:05
Kiracı

bu kalemin türküsünü dinlemeyeli çok olmuştu.. iyi geldi..

12 Nisan 2013 23:30
Adamı, ayrılırken tanırım...

Ucunda, dokunduğu herkesten bir iz taşıyan iğneye benzeyen güzel bir deneme.. Samimi bir dışavurum veya öykünme de denebilir.. Tebrikler..

11 Nisan 2013 18:14
Sahilde bir yürüyüş Ayini

Bütün düşlerini denizin kırmızı kurdelelere sarıp "med"lerin eşref saatinde sulara bırakırsın zaman zaman. Hani, sanki her şeyi normalmiş, olağanmış, hatta deniz seni çok anlıyormuş gibi gelir. Belki de o kucak açar sana. Ama sonra bir bakarsın, senden aldığı ya da senin verdiğin her şeyi, devasa cezirlerin üzerinden ruhuna doğru yuvarlamaya başlar. Geldikçe büyür, büyüdükçe gelir. Yukarıdan aşağıya bırakılan, büyüyen, devleşen bir kartopu gibi.. Ne olursa olsun, ruhunun bütün pencerelerini aralayıp, şu sesi duyabiliyor musun, aslolan o. Bir nevi özür şeklidir senden denizin, yengeçlerin, balıkçıların bu senden. Duyuyorsan hala, yaşıyorsun demektir. Yaşamalısın der o ses çünkü, yaşamak zorundasın. Yaptığın o yürüyüşlerin bittiği her sonuç kapısında, kocaman harflerle bunlar yazar. Ben gördüm, okudum ve dinledim. Sen de dinle. Çünkü şuanda duydukların, çok sevdiğin bir dizinin iki parçası arasına alınan reklam gibi sinir bozucu. Ama yeni bölümün müjdecisi. Yazmayı da bırakma. Sevgiler.

04 Ağustos 2012 00:09
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 4240
Kayıt tarihi
: 16.09.08
 
 

Fotoğraf makinesiyle, gazetelerle, dergilerle içiçe yaşıyorum. Takım elbise ve kravatlı camiadanı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster