Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Başbakanlar da hastalanabilir...

Her şey iyi hoş da, son çıkan sağlık kararnamesi (KHK) ile muayenehanesi olan öğretim üyeleri üniversitelerde ameliyat yapamaz hükmü varken nasıl oluyorda bu hüküm hemen, hem de başbakan tarafından çiğneniyor?. O doktor Erdoğan'ı değil de örneğin beni veya sizi Marmara Üniversitesinde ameliyat etmiş olsaydı, şu an hem doktor hem de hasta için yasal işlem yapılıyor olacaktı. Saygılar

30 Kasım 2011 18:58
Kalemim yazıyor

Gülen yüzünüz solmasın. şiirleriniz çok güzel

09 Ekim 2010 23:52
Sevgili ve vatan ilişkisi

Sevgili Ülkemde bu tür kaygıları duyan çok az yurttaş kaldı maalesef.

09 Ekim 2010 23:45
İç denetim raporu/MEB itiraf ediyor

Durum yeni kuşaklar için, çocuklarımız için iç burkucudur. Duyarlılık göstermeyen anne - babalar utansın. Saygılarımla

24 Mart 2010 21:14
Anayasa değişiklik paketindeki ilginç maddeler

12 eylülde de önce darbeyi yapmışlardı. Sonra anayasasını. Sivil darbe süreci tamamlandı. Şimdi sıra darbe anayasasına geldi. Saygılarımla

24 Mart 2010 21:08
Yandaş Blogçular

Ben onlara büyük çıkar örgütünün küçük ortakları diyorum. Saygılarımla

02 Ocak 2010 19:38
Şu Çılgın Türkler: Ne oldu da çıldırdın bebeğim?

TDK sözlüğüne bakma zahmetine katlanarak emek sarf edildiği anlaşılan sürrealist tablonuza, keşke “yağlıboyacılık hüneri” kadar olmasa da bir nebze mantıksal tutarlılık, tarihsel gerçeklik ve hakim güçden bağımsız yazabilme özgünlüğü katabilseydiniz. Yinede, etkisi okuyan kişinin mantıksal tutarsızlığı ve bilgisizliği ile doğru orantılı bir makale olmuş. Tekrar tebrikler ve Saygılar.

02 Ocak 2010 01:31
Şu Çılgın Türkler: Ne oldu da çıldırdın bebeğim?

Ama yine de hakkınızı yemek istemem. Siz en azından makalenizi yazmadan ve yargınıza varmadan önce TDK Sözlüğüne bakmışsınız. Çılgın: Aşırı davranışlarda bulunan, deli, mecnun.. Yazara, okuma gereği duymadığınız romanımsı kitaba, kitapta geçen olaylara, ve o kitabı okuyanlara, hatta okuma potansiyeli olanlara tam anlamıyla bir suçüstü durumu yapmışsınız, sağlam kanıtlara Atatürk’ün kurduğu TDK ya dayanarak… Tebrik ederim. Yazınızda sayılamayacak kadar çarpıcı durum var. Ben hepsine çarpıldım, ama saymaya yer yetmez. Sadece birini örnekleyeceğim. Şu kendilerine “cumhuriyet kadını diyen memur emeklisi kadınlar”, sizin gibi TDK sözlüğüne bir göz atmış olsalardı, neyi okuyacakları veya okumayacakları konusunda Celal Çelik gibi önceden bir fikir sahibi olabilselerdi böyle haplanmış, kendini bimez şekilde sırıta sırıta ortalıkta dolaşmazlardı..

02 Ocak 2010 01:30
Şu Çılgın Türkler: Ne oldu da çıldırdın bebeğim?

Başlığı ve seçtiğiniz blog fotoğrafı itibarı ile makaleniz ilk anda “Turgut Özakman’ın kitabı üzerine kişisel değerlendirme, eleştiri” beklentisi oluşturuyor. Fakat makalenin hiçbir yerinde kitabın içeriği ile ilgili yorum, saptama, yalanlama ya da doğrulama yok.. Anlaşılan siz bu kitabı hiç okumamışsınız; okusaydınız kitabın içindekiler ile ilgili pozitif veya negatif bir değerlendirme yazınıza yansırdı. Her şeye rağmen önsezilerinize müthiş bir güveniniz var: Kitabın başlığında geçen tek bir kelimeden “çılgın” kelimesinden yola çıkarak kitap, Turgut Özakman ve kitabın okuyucu kitlesi ile ilgili nihayi yargılara varabiliyorsunuz. Uğur Mumcu “bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan” bahsederdi. Ama yine de..

02 Ocak 2010 01:29
Bir yılbaşı hikâyesi: "Tel havalesi"

Çok iyi kaleme alınmış bir Anadolu hikatesi olmuş. Aklınıza sağlık. Sevgi ve saygılarımla.

01 Ocak 2010 14:52
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1285
Kayıt tarihi
: 14.11.08
 
 

İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdim. Halen Çocuk Cerrahisi Uzmanı olarak çalışıyorum. Evliy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster