Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sevgi ağacı

Nefes verdik insanlığa,gölge olduk kanadı kırık kuşlara,sevgi verdik oksijen verdik;Kıymetimizi bildiremedik bazılarına...

28 Ağustos 2013 21:10
Asmakaradam köyü (Mucur/Kırşehir) ile ilgili

Sevgili Mehmet Turan, Öncelikle hüzün dolu şiiriniz beni duygulandırdı.Babamla aynı yıl kaybettiğiniz babanıza Allahtan rahmet diliyorum. Köyünüzün ve köylülerinizin yaşamlarını okuduğumda o eski günlere gittim bir an.O yıllarda farkı yoktu tüm köylerimizdeki yaşantıların.Hele birbiriyle komşu olan Asmakaradam ve Çiğdem köylerinin.Onların o zorlu yaşamlarınıa az da olsa bizler de katıldık çocukluk yıllarımızda.Zorluğu da onlar , yokluğu da onlar yani dedelerimiz babalarımız çektiler. bizler daha iyi yaşayalım diye, şimdi de bizlerin çabası çocuklarımız, torunlarımız içindir. Savaş yıllarını, bu ülkenin nasıl kurtarıldığını anlatan bölüme katılmamak mümkün değil.Ancak hep birileri ülkeyi düzlüğe çıkarmış ama parsayı toplayanlar hep başkaları olmuş.Bugün de farklı değil gibi geliyor bana... Köylülerinizden Mustafa Çelik,oğlu Yaap amca, Havvanın Mehmet tanıdığım insanlar,onun için bu yazını okurken daha çok keyif aldığımı söylemem gerek. Paylaşımın için teşekkür eder, selam ve sevgile

14 Mart 2011 21:13
Yumurta atabilmek için üniversiteli olmak gerekmiyor ki...

Katılmıyorum;Uzun uzun niye katılmadığımı yazabilirim, kısaca açıklayım:İki doğru söyleyip,bir yanlışı kabul ettirmeye çalışan yandaş ve kuşatılmış medyayı zaten biliyoruz. Sizin ki de benzer bir yaklaşım.Şuna kısaca AKP nin politikalarını beğeniyorum deseniz yeterdi.Yazma özgürlüğünüze sonuna kadar katılıyorum.

19 Aralık 2010 21:26
Maviliklerde

Özgürlüğün rengi, umudun rengi...Mavi günler diliyorum.

06 Aralık 2010 01:52
Göbekli'ye sevgiyle

Çok sevilen birisiydi Bayram amca.Okurken şöyle bir gözlerimden canlandırdım.Onu burada anman beni sevindirdi.Çok teşekkür ediyorum.

06 Aralık 2010 01:49
Analar ağlar (Şerife'ye)

Hüzün dolu bir şiir okudum, alışmışız hüzne acıya kedere...Selamlar.

06 Aralık 2010 01:44
Yoksulun gönlü zengin

Her köyün bir Cuma emmisi vardı.Süleyman,Yusuf ne farkader ki.Hani sinsin oynanırdı geceleri düğünlerde.Elinde uzunca bir değnek, yaklaştırmazdı ateşin yanına kimseyi.Yoksulluk diz boyuydu ama gene de güzeldi o günler değil mi Numan Hocam:) Beni o günlere götürdüğün için çok teşekkür ederim.

06 Aralık 2010 01:41
MB üyesine BM üstün liyakat nişanı verildi

Anadolu sevdalısı bir yazarımızın, Sayın Sabit ince'nin almış olduğu ödül bizleri onurlandırmıştır.Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

30 Kasım 2010 22:45
Sözleşmeli öğretmen

Ülkemizdeki eğitim politikasının ne kadar yanlış olduğunu geniş bir perspektiften bakarak anlatmışsınız.Tümüne katılıyorum.Bu konuda binlerce kitap yazılabilir, yazılmıştırda.Burada uzun uzun düşüncelerimi anlatmak istemiyorum...Bu konuyu ele aldığınız için teşekkür ediyor,sağlıklı,mutlu bir emeklilik yaşamı diliyorum.

25 Kasım 2010 22:50
Sen

Kuzucuklar bundan daha iyi nasıl anlatılabilir ki... Kutluyorum sizi.

23 Kasım 2010 22:31
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 499
Kayıt tarihi
: 21.02.09
 
 

1955 yılında Nevşehir ili, Hacıbektaş ilçesi, Çiğdem Köyü'nde doğdu. İlkokulu Çiğdem Köyü'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster