Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Varlığın Mayası

"Varlığın Mayası" Yokluğun yarası "İnsan".Yüreğinize, emeğinize sağlık.

19 Kasım 2019 12:49
Müzik

Katılıyorum. Müzik, bir nefes bence. :)

15 Kasım 2019 07:32
Bir Ağaç Gibi Tek Başına...

İnsanlarda, ağaçlar gibi sonuçta. Mevsimlere göre eser, gürler yaprak döker, yeşerirler. Emeğinize sağlık.

02 Ekim 2019 21:14
3. Şahsın Romanı

Merhaba Yeşilsoğan :) 3. şahıs zamiri zor zanaattır :) Şimdi baktım hallice geçmiş sen de yazmayalı :) Selamlar...

11 Şubat 2018 23:54
Konservatuvar Orkestrası konseri ve ADSO'ndan Schumann'ın 200. Doğum Yılı anması

zaman tüneli içinde,bugünlere taşınmış;Mozart, Beethoven'un canlıların ruhlarının gıdası olmuş eserlerini;R.Schumann'ın 1.Senfoni'si "İlkbahar" eseri paylaşımınıza teşekkürlerimle; saygıyla, dostlukla selamlarımla.

30 Mart 2010 17:50
Aşkın gözü kör(mü)dür?

Melek hanım kısa ve öz; sizin de söylediğiniz gibi;"Aşk Yürek" işi'dir. Ayran yürekli olanların değil! Selam ve saygılarımla.

30 Mart 2010 16:37
İzmir 6. Uluslararası Şiir Buluşması

İzmir, 6.Uluslararası şiir buluşması keyfini ve hazını kaleminizin yaratıcılığıyla yüreğimde hissettim teşekkür ederim size... Şiirler, usta şairlerden titizlikle seçilmiş...Oscar Wilde'nin, şiiri "Herkes Sevdiğini Öldürür" ve Nazım'ın "Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni" şiiri bana hep yaşanmışlığı ve yaşanılamamışlığı hatırlatır... Ülkü Tamer'in Gaziantep'te çocukluk yıllarını geçirdiği,anılarından beyazperde’ye aktarılmış olan; beş yıl önce,seyrettiğimde büyük keyif ve haz aldığım; zaman zaman hüzünlenerek izlediğim "Sinema Bir Mucizedir" filmini bana anımsattınız. Filmde başrol oyuncuları; Nakıp Ali (Kadir İnanır) Sacide (Fatma Girik) ve on bir yaşlarında sinema aşıklısı Ümit (Batuhan Levent) arasında paylaşılmıştı.Film; 1950'li yılında Gaziantep'te yaşayanların sinema seyretme keyfini, küçük bir çocuğun komşu kızı Gülümser’e olan aşkını,oyuncu olmak için sevdiğini terk edip giden bir kızın yıllar sonra Gaziantep'e, "Othello" "Shakespeare"nin oyununu sahnelemek için gelişini, eski

26 Mart 2010 02:29
Paganini ve genç bir kemancı; Ediz Yaşlıçam

Hayatta beklenmedik değişiklikler ne yazık ki olabiliyor. Önemli olan sağlık tabii ki! Size de geçmiş olsun diyeyim. Paganini 1 No'lu keman konçertosu, insana ayrı bir keyif ve haz duygusu veriyor...Chopin'in 200.doğum yılında unutulması garip olsa da;Schumann'ın 200.doğum yılının anımsanması çok güzel...İlginçlik, insan doğasında var olan bir durum.Dehaları ilginç kılan ve yapan, yaşanılmış/yaşanılamamışlığın içinde dehaların besteledikleri eserler, bugünlere taşınması ve ilk günkü gibi aynı enfeslikte paylaşılması. Bu aralar yazdığım blog'lar "yayına al"butonuna tıkladığım anda blog yazısı siliniyor... MB'den aforoz mu edildik acaba diye düşünmüyor değilim hani... Bu güzel paylaşımınıza, kaleminize, yüreğinize, teşekkürlerimle;saygıyla,selamlarımla. Hoşçakalın.

18 Mart 2010 19:06
İnsan İlişkileri ( Münasebetleri )

Yaşamın her alanında insan ilişkileri, sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü kavramları içinde ve egolarına yenik düşmeden şekillenmelidir. Bu olgularla kendini bütünleyebilenler yaşamla daha barışık, mutlu ve paylaşımcı olurlar... Aslolan, insan ilişkilerinde, karşında ki kişinin de, insan olduğunu unutmadan, bencil düşünce de olmadan, egosantrik yapıdan uzak; sevgiyi, saygıyı, anlayışı, hoşgörüyü tümüyle hayata geçirmektir... Bu olguların içselleştirilmesi, kadın ve erkek eşitliğine de katkı sağlayacaktır bence.Bu güzel ve hoş paylaşımınıza teşekkür ederim. Samsun'dan, Adana'ya dostlukla, saygıyla ve selamlarımla.

12 Mart 2010 00:59
Şüküfe Nihal:Cumhuriyetin "Yeni Kadın" Modeli

Hayatta ilkleri yaşamış bir edebiyatçı, bir insan, bir kadın, sevgi içinde bir yürek,yaşadıkları ve yaşayamadıkları ile.Güzel paylaşımınıza Şükufe Nihal'in "İnanma" isimli şiiriyle,izninizle katkı vermek istiyorum."Güldümse inanma, bil ki bu gülüş/Güldüğüm sabahın bir rüyasıdır/Dudaklarımdaki acı bükülüş/ Veda akşamının sonsuz yasıdır./Hangi kudret var ki solan ruhuma / Senden sonra yeni bir ışık versin / Söner gün geçince bu hain humma / Ağlar mıyım başka acıyla dersin?/Bir salgın alevsin içimde bugün / Yakmaya en sönmez yerden başladın. / Eriyip sönersem ancak / Sevmiş diyeceksin beni bu kadın..." 8 Mart'ı daha da anlamlı kılan kaleminize,yüreğinize teşekkürlerimle. Dostlukla, saygıyla,selamlar.

10 Mart 2010 00:04
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 187
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 158
Kayıt tarihi
: 13.03.09
 
 

Zaman Tüneli : 1961 doğumlu, Emekli. Hayattan değil mesleğinden. Yaşama tutunmak için, yosun tutm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster