Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
"TIK'larınız" kan kaybediyor. Farkında olanlar elini kaldırsın.

Blogcudan TIK'ını alın, geri neyi kalır ki... :))

23 Şubat 2014 12:15
Blog sigortaları atmış !.. :)

Bunun sadece bana olduğunu düşünüp, son iki bloğumdaki TIK oranının dramatik artışını, yukarıdan birileri tarafından takip ediliyor olabileceğim ihtimaline bağlayıp heyecanlanıp, sevinmiştim (Manyaklık işte). Vay anasını! Blog Lobisi'nin oyunu bunlar :))

13 Şubat 2014 22:24
Telefon (GSM) dolandırıcıları

Kolay çözüm: Tanımadığınız numaralara cevap vermemek... :)

08 Şubat 2014 20:07
Sağlık konusunda doğru bildiğimiz yanlışlar...

Sayın yazarım, yukarıdaki maddeler çok genel yazılmış; birçoğu çelişki içermektedir. Mesela; Madde 40'ta "İyileşince ilaçlar bitmese de kesilmelidir" sözü antibiyotikler için yanlış(çünkü tedavi süresi vardır), ağrı kesiciler için doğrudur. İnsan ağrısı yoksa, neden ağrı kesici alsın değil mi? İçlerinde gerçekten doğru olanlar da mevcut. Bence, bunları fazla dikkate almadan, doktorlarımızın sözlerine güvenelim. Biraz magazinsel bilgiler bunlar. Sevgiler, saygılar ;)

21 Eylül 2013 20:35
Neden insanlar hastalıklarından iyileşemiyorlar

Selamlar yazarım. Üzerinde durduğunuz konu, o kadar genel ki; bunu tartışmak birkaç gün alır sanırım. Çünkü; iyileşen hastalıklar var, iyileşmeyenler var. Halka sorarsan, %90'ı hastanelerden memnun. Sırf sosyal etkinlik olarak hastaneye gelenler de cabası. Sevk sistemi olmayınca, yanlış bölümlere giden hastalar... Şeklinde, bir sürü cevap üretebilirim ama herkes hasta kalmıyor tabii, iyileşenler de çok gibi sanki :)

29 Nisan 2013 20:37
Polikistik over hastaları hep diyete mahkum mudur ?

Değerli yazarım; öncelikle geçmiş olsun dilerim. PKO sendromunun tipik üçlemesi; kıllanmada artış, ultrasonik over kistleri ve androjenlerde (testosteron, DHT) artıştır(Bu şekilde mi teşhis koyuldu?). Kilolu olmak(ki bu şekilde, tip-2 diyabet riski artar), buna sebep olabilse de; kilolu olmayan bayanlarda da görülmektedir PKO. Yalnız, benim asıl söylemek istediğim; kilo verme olayına sadece diyet yapmak şeklinde bakmışsınız. Egzersiz yapmanızın, diyetten daha sağlıklı bir yöntem olacağını düşünmekteyim. Bir de bunu denemenizi öneririm ;) Sevgiler, saygılar...

01 Mart 2013 07:50
Sırt ağrısı ve fibromiyalji illeti...

Merhaba Sayın Yazarım. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Fibromyalji; dediğiniz gibi, sebebi pek anlaşılamamış bir hastalık. Tarif ettiğiniz özellikler, tipik bir romatolojik hastalık bulgularıdır. Genel olarak, kadınlarda daha fazla görülen bu durumun öncü faktörünün stres olduğu düşünülüyor. Kaplıcalar faydalı olabilir(hatta size olmuş). Rahatlama egzersizlerinin ve spor yapmanın faydalı olduğunu söylüyor bilimadamlarımız. Romatolojik ağrılar, hareketle birlikte azalırlar. Ve stresten uzak durun muhakkak(yapabilirseniz) ;) Sevgiler, saygılar.

23 Ocak 2013 08:23
Milletvekili seçilme, ceza ehliyeti ve askerlik yaşı

Askerliğini yapanın, milletvekili olmasını haklı buluyorsunuz ama kadınların askerlik yapmadığını düşünürsek?

21 Ekim 2012 12:46
Milletvekili seçilme, ceza ehliyeti ve askerlik yaşı

Benim merak ettiğim, daha doğrusu arzuladığım şey; bütün milletvekillerinin üniversite mezunu olması gereğidir. Tabi ki, kesinlikle böyle bir yer olamaz. Milletvekili demek, toplumu temsil etmek demektir. Toplumun hepsi üniversite okuyamayacağına göre, bir kısmının üniversite mezunu olmama ihtimali normaldir. 18 yaşında üniversite mezunu olmayan bir kişinin milletvekili olmasına, bu anlamda olumlu bakabilirim. Ancak, 18 yaşındaki bir gencin tecrübesini sorguladığımızda çok fakir kalacaktır. Biz ki, üniversite mezuniyetiyle bile yetinmemeliyiz. Üniversite mezunu, kafası boş olan birçok insan var. Kendini yetiştirmiş insanlar gerekli. Şu anki haliyle, 18 yaşındaki birinin milletvekili olması olumsuz gözüküyor, kabul edilmesi için ağır şartlar getirilmeli. Sevgiler, saygılar; Kadri üstadım.

20 Ekim 2012 15:29
Toplu taşıma

Ben de bir tek İstanbul'da var sanıyordum otobüse binememeyi. Benim gittiğim yere, tek otobüs ve yarım saatte bir tane gidiyordu. Haftada en az 2-3 gün otobüs durmadan geçtiği için, mecburen yakın yere giden bir otobüse binip daha sonra taksiye biniyordum. Arabayla gitmek daha ucuza mâl olmaya başladı artık.Sevgiler, saygılar :)

19 Ekim 2012 19:45
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor çı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster