Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kitap Okurken Kontrollü Olmak

Saçma sapan bir yazı

12 Mayıs 2020 19:11
SESLİ DÜŞÜNMEK DELİLİK MİDİR?

Saçma bir yazı.

11 Mayıs 2020 18:28
"Tarihimizle yüzleşmek"isteyenler okumalı

Saçma sapan bir kitap. Bir kere Kongar tarihçi değil. Eseri de tezli bir tarih kitabı. Sana tavsiyem Kemal Karpat, İlber Ortaylı, Cemil Koçak oku. Seni okuttuysam Medreseönü'nde kulağını çekmediğim için şu an çok kızıyorum kendime.

06 Mayıs 2013 21:21
11'e 10 kala

Gerçekten güzel bir filmi tanıtmışsınız. Her ne kadar Recep İvedik 3 vb. benzeri filmler arasında gürültüye gitmiş olsa da gerçek sinema ehilleri tarafından seyredildi bu ödüllü flm. İstanbul Ansiklopedisi'nin 11. cildinin masada durduğu son sahne nasıl ama!Ha bu arada İstanbul Ansiklopedisi'nin PDF formatı internette var. Selâm ile.

07 Mart 2011 01:03
Aile sigortası ve düşündürdükleri…

Yerinde ve net tespitler. Tebrik ederim. Selam ile.

21 Şubat 2011 10:59
SEKS, ALKOL ve FETVA

Elmalarla armutları karıştırmıyor musunuz? 24 yaşında birinin "seks" yapması ile alkol kullanması arasındaki ilinti ne? Cinsellik insanın tabiatının tezahürü iken alkol kullanması da aynı tabiilik midir? Alkole bulaşan birinin potansiyel bağımlı olması kuvvetli ihtimal dahilinde değil midir? Türkiye'de 4 milyon alkolik ve 13 milyon alkolizme düşme riskinde olan insan var? Zaman içinde bu 13 milyonun 4 milyonluk kitleye geçeceği daha yakın bir ihtimal değil mi? Alkol üzerinden "özgürlükler"i savunmak pek tutarlı bir yol değil bence. Selâm ile.

24 Ocak 2011 21:57
Ardıç Ağacı

Birkaç cümleyle benim de çorba da tuzum olsun: 1) Erdal Bey'e katılmıyorum çünkü şiir "basit" değil. Yitip giden bir "panaroma"dan duyulan üzüntüyü çok güzel bir şekilde anlatıyor. 2) "Yıllar yılı yaptığı gibi / Meyvesini yesin / Çekirdeğini yaprağa döksün diye. " Burada "özne"nin olmamasından doğan bir anlatım bozukluğu var. Meyveyi yiyen, çekirdeği ve yaprağı döken kim? Ardıç kuşu. Hani nerede? Yok. Şöyle düzeltmek - belki- mümkün: Yıllar yılı yaptığı gibi / Ardıç kuşu -yine - meyvesini yesin / Çekirdeğini yaprağını döksün... / Şimdi soralım: Kim yesin, döksün? Ardıç kuşu. Oldu galiba. Selâm ile.

19 Ocak 2011 03:59
Namık Kemal Zeybek

Anlattıklarınıza katılıyorum da girdiği parti bağlamında düşünürseniz doğru mudur Zeybek'in yaptığı? Demirel-Cindoruk gibilerin yanında Zeybek'in işi ne? Selam ile...

17 Ocak 2011 13:34
"Ucube" ancak taliban gibi, dinamit ile yok edilebilir!...

Yahu etme eyleme Necati! Elini vicdanına koy da söyle o heykelimsinin sanatla ilgisi var mı Necati? Demirperde ülkelerini gezmiş olsaydın buna benzer bir sürü "ucube" ile karşılardın. İnternetten yıkılmış Lenin heykelini bul da bir karşılaştır. 5 fark bulamazsın. Sanat her şeyden önce incelik iyi işlenmişlik gerektirir. Bak ve söyle Necati o heykelde incelikten eser var mı? Selam ile Necati!

15 Ocak 2011 23:45
Referandumda" evet,yetmez ama evet" diyenler hakim adaylarının fişlenmesine ne diyecekler...

Meseleyi manipüle ediyorsun Necati! 657'ye tâbi her memurun belli aralıklarla âmiri tarafından doldurulan bir "sicil" evrakı vardır. Burada önemli olan o sicilin hakkaniyet ölçülerinde, objektif doldurulup doldurulmadığıdır. Kumar ve içki üzerinden "özgürlük" arayışlarına bir son verin artık. "Kumar söndürür, içki öldürür" Necati! Selâm ile.

04 Ocak 2011 17:31
Toplam blog
: 300
Toplam yorum
: 178
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1000
Kayıt tarihi
: 13.06.10
 
 

Tarih, edebiyat, şiir, dil ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster