Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ben giderim

Merhabalar. Üstad vasıtasıyla gördüm sizi, şiirlerinizi okudum.. hepsini. Önce, aşk dışında tema işlese diye düşünürken, aşk dışındaki temaları ve yine içinde yine aşkı nasıl işlediğinizi gördüm. Ve -bana göre tabi- en iyisi buydu..çok iyi bir şiir. Ufuk hoca da demiş ya; şiir bu işte diye. Ne de olsa yaşam ölümden ibaret. Kötü olmasa iyi tanımsız kalırdı ya ölüm olmasa da yaşam belki. Ölümün belki tek yakıştığı yer şiirdir. Tabi sizin dizelerden esinlenerek söyledim bunu. Çok yakışmış tema ve sözcükler birbirine. Saygılarımla.

16 Kasım 2012 15:39
Mustafa Kemal'im

Okurken şiir tadında heyecanı ve sonunda buğulu gözlerimi paylaşmak istedim hocam. Oğuz Akay ın BENİM SOFRAM BU kitabını yeni bitirdim. Oradan bile öğrenemediğim -ki çok güzel bir araştırma kitabıdır.- anekdotları yazınızdan öğrenmek çok güzel. Sağolasın Hocam. Saygılar.

10 Kasım 2012 13:37
Taklalar 43: Öneri

Hocam Allah tamamına erdirsin. Bir erkeğin bu teklifi alması da ne güzel... Saygılar. :))

06 Kasım 2012 20:42
Oğul Bayramı

Gözünüz aydın Esma Hanım. Böylesine büyük vuslat hazlarını yaşatacak hasretler yaşatmasın tanrım. Ne büyük şey şu evlat. Belki yaşanmış yaşanacak en büyük aşk. Ben de umarım oğlumun bu günlerini görürüm. Saygılarımla.

01 Kasım 2012 11:07
Harman

Çok güzel bir şiir. Sanki yazmak isteyipte beceremediğim mısralar gibi. O kadar bana geldi. Hislerine sağlık Esma Hanım.

01 Kasım 2012 11:03
Can ile Canan (2)

Yahu Mehmet bey dumur oldum şimdi. Ben başka anlamışım şiirin ilk bölümündeki ifadeyi. Ama böyle olunca daha çarpıcı oldu. Ne ilginç bir hatıra ve şiir. Affınıza sığınarak. Tebrikler. Saygılar.

30 Ekim 2012 18:59
Can ile Canan (1)

Adam bir koldan yoksun, kadın iki gözden ama. Kolkola gözgözenin bu kadar iyi tabirini görmemiştim. Saygılarımla.

30 Ekim 2012 18:56
Farkımız yok ki,

Bu şiirde başka bir ahenk var bu sefer sanki. Kafiyeden nakarattan öte bir ahenk. Okuması çok güzel. Belki yazması öyle değildir. Tema biraz umutsuz olunca. Yüreğinize sağlık.

30 Ekim 2012 18:54
Bayram Mayram demişler..

Hocam, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına bile el uzatılmış gaflet ve dalalet içindeki hükümetin bu memlekete neler neler edebileceğini daha düşünürken, bu tek kelimeyle fevkalade dizelerin bütün duygularıma tercüman oldu. Kan akmasına engel olamıyoruz biz bu memlekette. İşler hep ters gidiyor Hocam. Ya analar ağlıyor, ya danalar kaçıyor dediğin gibi. İşi rast gitmeyenin yaptığı gibi bu memlekette, bir kurban mı kessek şu topraklara da dursun kan akışı !! rast gitse işimiz, kurban kanıyla düzelse gidişimiz. Ne dersiniz Sayın Erdal Hocam.

24 Ekim 2012 12:14
29 Ekim'i yasaklamak?

Yeter artık! Hiç mi gücü kudreti olan vatan evladı yok! Kimse sahip çıkmayacak mı Türkiye Cumhuriyetine. Milletiz biz Ulusuz biz. Ümmet olmaktan önce diyecek kaç kişi var. Neden hala halkın desteğini alıyor bu vatan düşmanı arap dostu şehit kanından beslenmiş ve beslenenler. Bırakın BAYRAKLA, ATATÜRK LE VATAN SINIRLARIYLA uğraşmayı. Bu millet sessiz kalır gibi dursa da biriken kinle öyle bir tekme atar size, Vahdettin gibi soyunuzdan kimse kalmaz bu vatanda. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın Ayyıldız Bayrağımız, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye, Yaşasın Atatürk Devrimleri. Cihan Bey tebrik ederim makaleniz için. Ulus olmanın sesi olduğunuz için. Saygılarımla.

24 Ekim 2012 11:00
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 61
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 227
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 

1977 Bursa doğumlu, Ege Üniversitesi İşletme Mezunu evli ve bir çocuk babasıyım. Sanayi köleliğin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster