Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
AKP'yi ne bozar. 5 :Mutaassıplık, mahalle baskısı halkın canına yeter

zor işte. üniversiteler devletinse bile tonlarca para harcamak gerekiyor. geçen hafta genç bakışta omuzları çökmüş bir genç söyledi. bir senede üç milyar harç hurç parası vermişler. geri kalan masraflarını varıp biz hesap edelim. ben de öğrenciyken devlet para verdi her ay annemler rahat etti okul bittti geri aldı annemler sıkıştı.okumamak için bir sürü sebep açlık sınırı bunu söyler baksak,okumak şurda dursun biz girelim çarşafa erkekler şalvar cüppe müslümanlık göstere göstere yaşanır böyle. maazallah daha fazla konuşup cehennemlik olmayalım..

09 Mayıs 2011 11:17
Dünya sekreterler günü

ben de ondokuz mayıs ünv. büro ynt.ve sekreterlik mezunuyum ve açık öğretim işletmeden devam ediyorum eğitimime. bu mesleği severek seçmedim,fakat ne kadar önemli ve sabır gerektiren bir iş olduğunu çalışmaya başlayınca anladım. şimdi de çok sevmiyorum farklı ideallerim var gerçi ama bu mesleğe bana sabrı,düzen ve tertibi, istikrarlı ve güçlü olmayı öğrettiği için minnettarım. annelik benzetmesi de hoşuma gitti.sizin de gününüz kutlu olsun,teşekkürler yazınıza.

03 Mayıs 2011 15:21
Oldum ben oldum...!!

ben istanbul yakacıkta oturuyorum sultanbeylide çalışıyorum. altı gün otobüslerde kırk dakkalık çile dolduruyorum.kırmızı ışık ihlalimi dersin,ayktakileri umursamadan yapılan ani frenler ve savruluşlarımız mı daha çok yolcu kapma yarışlarında talan olan yaşlılar hamile kadınlar ve hastalar mı. kavgası gürültüsü zaten bitmez.istanbul demezler bileburdakiler asya tarafına. avrupa yakasına giderken istanbula gidiyoruz derler. orda belki hayat var ama bizim kiralara yetecek maaşımız işimiz yok malesef. birgün sınav çıkışı kartal sahiline attım kendimi. pek insana benzemeyen bi varlık gelip beni arkadaş olalım diye rahatsız etti,ısrarları da cabası. öyle bunalmıştımki elimde bıçak olsa cinnet geçirip doğrardım deyip kendimden korkuyorum şimdi.burda insan insana insan hayvana doğaya tahammül etmiyor sevmiyor.kalın o cennette hatta kıpırdamayın.çok doğru bir karar emin olun sizinkisi.

19 Nisan 2011 12:45
Boşanacağım yoksa batacağım ne yapmalıyım?

ben de hem çalışıyorum hem dışardan okuyorum hem de evliyim.uzun bi süre çocuk düşünemeyecek kadar da aklım başımda.eşim benden yaklaşık 300 lira fazla maaş alıyor ve evin giderleri ortak. ben faturaları ödüyorum,mutfak başta ev ihtiyaçlarını alıyorum eşim kira ve bir iki taksit. ama hala benim çalışmamamın eve zarar vermeyeceğini düşünüyor.ay sonu gelmeden parası bitiyo benden borç alıyor üstelik. ben kadın değilmiyim alışverişe koşmayacak kadar,kredi kartlarını limit aşımına uğratacak kadar. üstelik eşim at yarışı delisi. şu anlık sorun yok idare ediyorum şükür. kadın olmak diğil insan olmak önemli anlayış nedir bilmek gerekir. en iyi çözüm benden bu kadar deyip kartların iptali olmazsa bu evliliği sonlandırmak. sizi anlamayan birini sevseniz nolur o size bayılsa nolur.

24 Mart 2011 12:30
Yalnız bir ölümün paramparça hikayesi (Pakize'nin Hikayesi) I

okuduğum ilk yazınız bu diğerleriyle arada ne fark var bilemiyorum ama önce(bilgilerinize bakmadan) sizi seksenlik bir ihtiyar zannettim,sonra hemen baktım otuz yaşındaymışsınız,acaba bi yakınını mı kaybetti ve hüzünlü bir anıya mı tanık olduki dedim içim burkuldu,bir avukattan böyle sade ve sıcak bi telaffuz beklemiyordum affedin. içlendim konuya hep aklımda olan ölüm yanımda gibi şimdi.bu sabah düşündüm de bende ölümün nasıl yaşanacağını bilmediğimden korkuyorum sanırım.sonrası bildiğim günahlarım bilmediğim sevaplarımla orantılı zaten.bu da endişeli bi bekleyiş uyandırıyor bende. geride kalacakları düşünmüyorum kayıplarıma alıştığımı görünce. teşekkürler paylaşımınız için..

15 Mart 2011 11:55
Sahibinin Okumadığı Mektuplar

bu duyguları tanıyorum. aynılarını ben de taşıdım büyümüş olmaktan hala mutlu değilim. benim de farklı coğrafyadan bir misafirim vardı hayatımda. ama bu mutluluğu çok gördüm kendime.umarım siz sonzuza dek sürdürürsünüz. insanın kendini cezalandırması çok acı.hoşçakal..

05 Ocak 2011 13:13
Elveda Ezgi'nin Günlüğü, elveda güzel günler

üzüldüm buna şimdi. çok sıkı takipçisi olmasamda şarkılarının çoğuna aşinayım ve ruhumu dinlendirmek adına müzik dosyamda bulunmaktalar. eskiler eskiden güzeldi sanki zaman herşeyin samimiyet ve sıcaklığını alıp yerine kocaman bir demir yığını koyuyor adeta. elden bişey gelmiyor malesef.

15 Ekim 2010 10:46
Konusuz

bi de şey var "henüz üç yaşında bir kardeşin var seni ondan bile kıskanıyorummm" o değilde geçmiş geçmiş bayramınız sizinde kutlu olsun:D:D

30 Eylül 2010 10:16
Paytoncu Atları

tatil sırası onlarda. hakettiler artık. acaba ilkokulda çevremizi temiz tut(ma)yalım dese öğretmen,ya da kirletmek güzel bir olaydır adlı tartışma programları falan olsa aksini yapıp temiz olur muyuz o zamanda acaba:D

22 Eylül 2010 13:23
Maruzatım var yalnızım

bizler dertleri sıkıntıları ortak yalnızlar olarak pek yalnız değiliz sanırım..herşey teknoloji ile bütünleştikçe daha çok kalabalık yalnızlıklar doğacaktır,çok üzgünüm.teşekkürler değer verip okudunuz yazımı...

28 Ağustos 2010 08:55
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1496
Kayıt tarihi
: 18.08.09
 
 

Tokat'ın Yeşil Niksar'ında 1985 yılında doğmuşum. İstanbul'da yaşıyorum. Açıköğretim İşletme 3. sını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster