Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mimar Sinan'ın Kafatası Nerede?

Merhaba, ben hem mimar hem Sinan'ım. Mezarına ben de gittim. Atdın Boysan da mimardı. Onunla tanışmıştım. Çok iyi bir insandı. Güzel yazmışsınız. Yalnız bir şey daha var, ben de hayallerimi 60 yaşından sonra gerçekleştirdim. Şimdi Kadıköy'de bir Okuma Evi yürütüyorum. İlk kitabım basılmak üzere bekliyor.

27 Nisan 2018 00:56
Uçağın kanatları kuşun kanatları gibi değil, uçak kanat çırpmıyor; kuşa benzesin diye koymuşlar

Bu kadar blog yazacağınıza "Uçak nasıl uçar" diye açıp okusaydınız vaktinizi daha yararlı kullanmış olurdunuz. Küçük bir yardım: Uçak kanatlarının altı düzdür, üstü kavislidir. Kanada hava geldiği zaman alttan düz geçer, üstten kavisli olduğu için seyrelerek geçer. Yani kanadın üstünde hava seyrelir. hareket halindeli uçağın kanatları o seyrelmiş yöne yani yukarı doğu gitmek isterler. Böylece hareket eden uçak uçmuş olur. Hareket etmeseydi, kanadın üstündeki hava seyrelmeyedi uçamazdı.

03 Temmuz 2017 16:53
Cumhurbaşkanından kadın açılımı: 3 çocuk doğur, büyüt, evlendir askere yolla sonra da öl

Kerim kardeşim, olayı yine çözmüşsünüz. Beyefendi kişisel haklara müdahale etme hakkı olduğunu sanıyor. İnsanların emirle robotlaşabileceğini düşünüyor. Otur, kalk, yeme, dur, gülme, ver, başını bağla, 3 çocuk doğur, böyle. Kimse kimsenin tebaası değil. Kimseye biat etmedik. Her şey bir yere kadar.

07 Haziran 2016 12:24
Alman Parlamentosu soykırımı neden kabul etti?

Sizi yeniden burada görmek mutluluk verici. Ortalığı Ali Kemaller sarmış durumda. Yeniden hoş geldiniz.

06 Haziran 2016 10:13
İneğe tapmakla ineği kesmek arasında seçim yapsan hangisini seçersin? Taparım daha iyi

Bazı şeyleri kendi başınıza çözebiliyorsunuz. İneğe tapmak değil fakat saygı göstermek diyelim. Dinlerin ilk çıkış zamanlarında -aynı kızılderililerde olduğu gibi- doğanın, hayvanların ruhu olduğuna inanılırdı. Animist dönemdir. Bunun bir benzerini Avatar filminde gördük. Avatarların karşısında da hiçbir şeye değer vermeyen, kendini her şeyden üstün gören aşağılık insan tipi vardı. Şimdiki durum böyle.

02 Haziran 2016 15:22
İddia gerçek olabilir mi? Osmanlı Saltanatı, Sevr’i kabul etmediği için mi kaldırıldı (1)

He canım, padişah dağa çıkıp Kurtuluş savaşını başlatınca batılılar baktılar padişahtan bir b. olmayacak, hemen ülkede Cumhuriyet ilan ettiler. / Mustafa Kemal'i gıyabında idama mahkum etmiş, Anzavur'u paşa yapmış padişah Sevr'i kabul etmeyecek öyle mi? Yazık size. Sizin için üzülüyorum.

01 Haziran 2016 16:24
Yaşamak süreç değil nokta atışıdır; yaşadığını şahdamarında hissedeceksin!

Bu da güzel ama önceki daha iyiydi. Sebebi, orada kendinizden söz etmiyordunuz. Doğa izin verir, kültür engeller. İnsanları anlamak zor. Bana bir anı çağrıştırdınız. Ben eski adamım. 8-9 yaşındaydım. Antakya Belediyesine Süleyman Demirel ve Cevdet Sunay geldi. Asker, polis çevreyi kontrole aldı. Annem Belediyede çalışıyordu. Gittim polise söyledim, girmek istedim. Adam şimdi olmaz dedi. Orada kessene, yok. Bir de tokat çaktı. Sonra arka bahçenin kilitli kapısından atlayıp içeri girdim. Bir şey olacak olsa Nasreddin Hoca türbesi.

01 Haziran 2016 15:48
Ben şimdi, Ödüllendirildim mi? Yoksa cezalandırıldım mı?

Tercih sizin. Bu statüyü istemiyorum derseniz sanırım eski yerinize dönersiniz. başak hanımın dediğinde doğruluk payı var. Blog'da haftada 27 bin kez okunmuyordunuz. Demek blogda görünmeseniz de okuyucunuz artmış. Ancak size hiç ücret ödenmemesini doğru bulmuyorum. Milliyet.com.tr sayfasındaki reklamlardan para kazanıyor çünkü. Sembolik de olsa bir şey olmalı idi. Saygılar.

01 Haziran 2016 15:26
Yaşayan kadınlar

Evet, gittim, gezdim sergiyi. Düşünce iyi ama resimler iyi değil. Çok uğraşmışlar bu doğru ama belki hiç resim yapmayan ben onlardan daha iyi yapardım. Saygılar.

01 Haziran 2016 15:15
Cumhuriyet Destanı

Muhteşem bir yazı olmuş. Farkında mısın bilmiyorum. Böyle yazabilmeyi isterdim.

30 Mayıs 2016 23:14
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 317
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 18910
Kayıt tarihi
: 27.09.09
 
 

Antakya 1955 Doğumluyum. O.D.T.Ü. Mimarlık Fakültesi 1982 Mezunuyum. O zamandan beri firmalarda m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster