Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Boş Emellerle Oyalanmak

İnsanların gerçek anlamda mutluluğu yaşamalarının sırrı kuran ahlakına tabi olmaktır.Hem dünyada hem ahirette gerçek mutluluk bu sayede yaşanabilir.Çünkü Allah insanları fıtrat olarak din ahlakını yaşamaktan zevk alacak şekilde yarattığını Kuran'da bildiriyor.Bunun dışındaki tüm arayışlar hüsranla sonuçlanacaktır.Güzel yazınızdan dolayı tebrikler.Daha geniş bilgiyi www.dunyahayati.com/ sitesinden inceleyebilirsiniz.

25 Nisan 2010 00:22
Niçin Yaratıldık, Nasıl Bir Hayat Yaşıyoruz?

Alllah razı olsun her insanın vicdani olarak bildiği fakat ''zulüm ve büyüklenme nedeniyle'' ayetin ifadesiyle reddettiği, bizi O'na kul olalım diye yaratan Allah'a dönecektir..Ve birkaç on sene sonra yada 1 dk.sonra ölmeyeceğimizin garantisi yoktur.Heran cehennemde yada cennette olabiliriz sadece boyut değiştirerek.O yüzden insanlar sadece Allah rızasına uygun yaşarlarsa kurtuluş bulurlar. www.dunyaahiret.com/ sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

07 Nisan 2010 01:52
İnanç ve evrim

İnanç ve evrim kesinlikle bir arada düşünülemez çünkü evrim baştan Allah'ın varlığını reddeder ve ateist düşünceye kılıf bulmak için savunulan, bilimsel hiçbir gerçekliği olmayan bu teori körü körüne savunulan bir pagan dinidir.Kuran'da evrimi reddeder zaten evrim diye birşey de hiçbirzaman olmamıştır.Canlılar yaratıldıkları ilk günkü gibi aynı kalmışlardır,350 milyon fosil bunu kanıtlıyor.Evrimciler önce tek bir protein'in nasıl oluştuğunu açıklasınlar.Madalya takıcam.

05 Nisan 2010 17:43
Bunları bliyor muydunuz? - 2

Yüce Rabbimiz; o kadar ince bir hesap ile herşeyi yaratmış ki hayran olmamak, O'nun şanını her defasında yüceltmemek nankörlük olur.Bilimi öğrenmek;acziyetimizi anlamamıza vesile oluyor,müstakil bir gücümüzün olmadığını tefekkür etttiriyor insana. Allah razı olsun

19 Mart 2010 12:16
Kova Burcu (Altınçağ) çağındayız...

Ahir zamanın önemli olaylarını herkesle paylaşmanız çok güzel, Allah razı olsun.

11 Mart 2010 17:20
New York Times, İstanbul depremi kehanetini manşetten duyurdu!

Size net birşey söyleyeyim herkesin içi rahat olsun deprem olmayacak.Ahir zamandayız Hz.Mehdi şu an faaliyette ve metafizik bir dönemdeyiz.Peygamberimiz (s.a.v.)Hz.Mehdi'nin çıkacağı şehri bildirmiştir.Bu şehirde hadislerde bildirildiğine göre Konstantiniye yani İstanbuldur.

28 Şubat 2010 22:02
Avatar'ın esin kaynağı Kur'an mı?

Çok önemli ve güzel bir döneme girmiş bulunuyoruz.Hz.Mehdi'nin gelişi ve Hz.İsa 'nın yeniden yeryüzüne inişi bu dönemde gerçekleşecek ve Kuran Ahlakı hakim olacak.Bunun belirtilerini her yerde görmek mümkün.Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edenler bunu anlayacaktır.Türk İslam Birliği adımları da atılmaya başlandı. www.islaminyukselisi.com/ bu siteyi incelemenizi öneririm.Değerli yazınız için teşekkürler önemli bir konuya dikkat çekmişsiniz.

11 Ocak 2010 19:13
Durup bir düşünün

Gerçekten Allah'ın bize verdiği nimetleri saymakla bitiremeyiz.Allah bir ayetinde 'Benim nimetimi bir genelleme yaparak bile sayamazsınız'diyor.O yüzden Allah'a ne kadar şükretsek az.Her an Allah'a dua edersek Allah'a o kadar yakınlaşıp hakkıyla şükredebiliriz. Bu güzel yazı için Allah Razı Olsun.Ben de www.allahayakinolmak.com sitesini tavsiye ediyorum.

08 Ocak 2010 12:17
Toplam blog
: 145
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1282
Kayıt tarihi
: 08.11.09
 
 

Dünyaya sevginin hakim olması için iyilerin ittifak etmesi gerektiğine inanıyorum. Sevgi, şefkat,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster