Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Maceralı Bir Blog Yazarları Çalıştayı Sonrası

Entellektüel ve medyatik bir hareket var, ama ne yazılı basın, ne TV kanalları bundan söz ediyor.(belki ettiler de benim haberim olmadı )Kadri Kanpak ile haberleşmesek belki de hiç haberim olmayacaktı.Anlaşılması güç, ne dersiniz?

28 Kasım 2017 22:25
3 üncü Blog Çalıştayı'nın Özeti ve Önerilerimiz

Yazını okurken daha öncede savunduğum bir fikrimin. çok güçlü bir fikir olduğu sonucuna vardım.Blog sitelerinin varlığı ve devamlılığı ancak dayandıkları veya dayanacakları bir gazete, mecmua veya bir kurul ile mümkün olur.Örneğin Milliyet Blogun daha üstün bir seviyeye gelmesi Milliyet Gazetesinin bir BLOG GAZETESİ eki çıkartması ile mümkün olacaktır. Bu zihniyet şimdilik kabul görmüyor ama gün gelir kabul görürse. muhteşem bir ENTELLEKTÜEL PLATFORM ortaya çıkar.Yazın için teşekkürler.Dostun olmayan dostundan da (Ke.Ko.) Çalıştay hakkında bir yazı bekleriz.Selamlar.

19 Kasım 2017 11:33
Sn. Abdülkadir GÜLER ile Diyarbakır Buluşması ve Nisan Ayında Blogerleri Diyarbakır'a Davet

bloggerliğin dostane ve samimiyet yüzünü gösteren bu paylaşım için teşekkür ederiz.Nice dostane toplantılar dileklerimle.

18 Kasım 2017 14:31
Sözde Korkusuz Tarih

Nizamettin Bey, ben tarihi veya tarihsel bilgiyi , genel kültür objesi olarak görüyorum.Tarihteki olayları veya tecrübeleri günümüz pratik yaşamına tatbik etmek mümkün değil.Bunun tek istisnası Atamızın yazdığı tarihtir.Atamızın fikirlerini bilmek ve günümüze uygulamak tarihin bize verdiği ve vereceği en büyük hediyedir.Bizim ve yabancıların tarihlerini bilmenin pratik ne faydası vardır ki? Napolyon'u veya Dördüncü Muradı bilsem ne işime yarar?. Tarihsel olayları inceleyen Sosyolojik, Psikolojik , Kamu İdaresini kapsayan, Uluslararası Analizleri de içine katan yeni bir bilim dalına ihtiyaç var bence.Tarih bilimi tek başına çok yetersiz ve verimsiz bana göre.Selam ve saygılarımla.

15 Kasım 2017 12:16
İnsan Doğası, Zeka Türleri ve Beceri

Yazının ana fikri ya da benim anladığım, zeka ve yeteneğin ölçülmesi ve seviyesinin tespitinin yapılması bugün için tam anlamıyla mümkün olmadığıdır.Çünkü "beyni " tanımak pek mümkün görünmüyor. Değinmek istediğim diğer bir konu da , usta bir ahçı veya usta bir terzi meselesi, yani bu konulardaki başarıların bilimsel tabana dayanmaması. Aslında bu konular mutlaka gizli bir bilimsel tabana dayanmaktadır. Ancak bilim adamları ya da akademisyenler bu konuyu ele almıyorlar.Domatesin kaşar peyniri veya yumurtayla uyumu var mıdır ?, var ise sebebi nedir.Soğan ile tavuk eti uyuşur mu uyuşmaz mı? Uyuşuyorsa neden? Uyuşmuyorsa neden? Bu gibi soruların cevabı araştırılmıyor yani bilimsel tabana oturtulmuyor.Terzilikte de aynı noksanlıklar var.Boy uzunluğuna göre ceketin eni veya boyu NASIL OLUR bilinmez. BİLİMSEL BİR ÖLÇÜ TABLOSU YOKTUR.Eteklerde yırtmaç uzunluğu nedir? Bilinmez.Netice olarak zeka ve yeteneğin tespitinde istediğimiz noktada değiliz.Verdiğin bilgiler için teşekkürler.Selamlar

15 Kasım 2017 11:54
‘Amerika, Demokrasinin En Büyük Silah Deposudur’

Sayın Cengiz, kusura bakmayın ABD silah yardımı yaparken sadece kendi menfaatini düşünür.Bu çok yalın ve bilinen gerçektir.Neden ABD, AVRUPA'nın yanında yer alır? Menfaati için,yani Rusya'ya karşı kendini korumak için.Türkiye'ye de yardım etmesi 1950'li yıllarda ve devamında, bu nedenledir. Bugün de aynı düşünceyle hareket etmektedir.Rusya'yı büyük bir tehdit olarak görmektedir.Ancak buna ilaveten, Güneyimizde terörist bir devlet kurarak bizi parçalamak en yakın amacıdır.RUSYA'YA KARŞI KORUYUP, TERÖRİSTLERE BİZİ PARÇALATMAK.ABD Demokrasi memokrafi filan bilmez.Bildiği tek şey Ülkesinin menfaatidir.Selam ve saygılarımla.

04 Kasım 2017 16:27
Gündeme Dair

Blog yazınız, CNN'deki PARAMETRE programının sanki aynı olmuş.Bu da yeni bir blog kategorisi olmuş.Karma Gündem denebilir.

04 Kasım 2017 15:57
Sn. Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanlığına Turizm Bakanlığı Konusunda Önerim

Lisan öğretilmeyen bir ülkede, Turizmin bu seviyede olması bile büyük başarıdır.İstanbul'un göbeğindeki Millenium Taşını, Bakırköy'deki fil Damının bilinmediği bir ülkede yapılacak çok şey var demektir.

03 Kasım 2017 23:33
Kömür İthalatı Mantıklı Çünkü Madenciliği Bilmiyoruz, Kömürü Çıkarıyor Kendimiz Aşağıda Kalıyoruz

Belçika bütün maden ocaklarını kapatmış beş altı yıl önce.Zira kömür işletmeciliği daha pahalıya geliyormuş.Belçikalı bir işçimiz anlatmıştı.

03 Kasım 2017 23:24
Kriz Yaşadığımız Ülkelerle Şimdi İyiyiz; Ya Gizlice Özür Diledik Ya da Gücümüzü Anladılar

Zaten, Politika nedir. sayın Korkut.Ne şiş yansın , ne kebap.

03 Kasım 2017 23:21
Toplam blog
: 461
Toplam yorum
: 2085
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 858
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.