Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Okyanusların Suyu Çekilse

İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar!

29 Ekim 2020 00:16
Korona Olmayan Grip de Olmaz

Korona hayatımızı kısıtladı.Dolayısıyla zamanımın tamamı evde geçiyor.Film ve spor müsabakaları izlemek, bazı roman yazarlarının yazım stilini çözmek gibi şeylerle vaktimi geçiriyorum.Mario Levi adlı Türk yazarının yazı stili bana değişik geldi.Sana da tavsiye ederim.Mario Levi bizim Nevin Hanımın kurs hocası aynı zamanda.Blogda yazı yazmayı tekraren düşünüyorum.Senin yazılarına atıf yaparak yazılar yazacağım.Selamlar.

10 Ekim 2020 00:30
Canavar Hangi Hayvana Deniyor?

Bir de yazı canavarı var: Sayın KERİM KORKUT.

06 Ekim 2020 08:33
Canavar Hangi Hayvana Deniyor?

TDK ' da yazmıyor ama , CANAVAR BENCE ""CANA KAST EDEN "" ANLAMINA GELİYOR. HAYVAN OLARAK FARK ETMEZ BU BAKIMDAN. EJDERHA, KÖPEK BALIĞI, KURT, DOMUZ, PİTON YILANI, SIRTLAN VS CANAVAR OLARAK BETİMLENİYOR. Ama insan oğlu bu kelimeyi biraz canayakan hale getirmiş.Mesela çok kurabiye yiyen çocuğa "" kurabiye canavarı "

06 Ekim 2020 08:31
Ölürken Huy Değişir mi?

Ölen insan, ölüm halindeyken ne yapar?Anlayamadım.

06 Ekim 2020 08:22
Korona Olmayan Grip de Olmaz

"" Korona olmayan grip de olmaz "" doğru tespit de, bir de soğuk algınlığı meselesi var. Cereyanda kalıp üşütürsek , öksürmeye başlarsak ,burnumuz akarsa, boğazımız ağrırsa, öksürürsek ne olacak? Herhalde " grip aşısı " soğuk algınlığına karşı bir tedbir.Ama doktorlar bundan bahsetmiyor. Bu da gözden kaçıyor.

06 Ekim 2020 08:21
Korona’da Maskeli Soygun Kolay

Soygunların en büyük sorumlusu MASKELER sence.Bence değil.Adamın " kanı bozuk " maske olsa ne olur olmasa ne olur? Maske takıp da yakalanmayan hırsız var mı? zaten hırsızlığı kafasına koymuş adam hiç bir şeyden çekinmez. Hapse girmek dahil.Onun için " zavallı maskeyi " zan altında bırakmayalım lütfen!

27 Eylül 2020 13:50
Ülkenin İmkanlarından Ötesi

GENEL OLARAK NE İSTİYORUZ? a) Ucuzluk istiyoruz. Büyük ve küçükbaş hayvan, buğday,pamuk,mercimek,nohut vs.ithal etmeyelim, önceliğimiz tarım ve hayvancılık olsun istiyoruz, b) İşsizlik sona ersin istiyoruz.Nasıl mı? Sanayii ve tarımı detekleyerek.Köylü ve sanayicii sübvanse ederek.Kaynak var mı düiyeceksi? Var. 50 milyar dolar sadece GÖÇMEN SURİYELİLERE AKTARILDI.SON 4 SENE İÇERİSİNDE. C) KÖY YOLLARI YAPILSIN, KÖYLERDEKİ OKULLAR ŞEHİR OKULLARI GİBİ OLSUN, TÜM ÖĞRETMENLER KADROLARA ALINSIN İSTİYORUZ. KAYNAK MI? İstanbul Boğazı açılacak.Milyarlar harcanacak.Bu kaynak EĞİTİME VE KÖYLERE AKTARILSIN. TABİİ Kİ BU DURUMLARIN TEK SORUMLUSU İKTİDAR DEĞİL.BU SORUNLAR ÇOK DAHA ÖNCELERDEN GELİYOR VE DEVAM EDİYOR.

27 Eylül 2020 13:44
Üşüme Isınma Süresi Aynı mı?

Donuyorsun ve belki de öleceksin ? Neden yardım almayacaksın? Birisi gel vücudunu önce buzla masaj yapalım, sonra yavaş yavaş ısıtalım derse , HAYIR MI DİYECEKSİN?

26 Eylül 2020 14:45
Yatay Durdukları İçin 4 Ayak

Dört ayaklı kalsaydık , hep dört ayakkabı kullanırdık. Ayakkabı satışları dünyada ikiye katlanır,AYAKKABI SANAYİ, OTO SANAYİNİNİN ÖNÜNE GEÇERDİ.:))) Ne felsefe değil mi? Ekonominin röntgenini çekiverdim.:))****?????

26 Eylül 2020 14:41
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 996
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.