Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
ABD’nin 2 Trilyonluk İthalatı

Amerika'nın elektronik pazarı UZAK DOĞU ürünleri ile doluymuş.Öyle diyorlar Gazeteler. Zaten piyasada Amerikan arabası yok, Televizyon yok, telefon yok ( I-Phone aMERİKAN MALI MI BİLMİYORUM), zannedersem bilgisayar yok, tablet yok,BEYAZ EŞYA YOK.bUNLARIN HEPSİ YA çİN, yA JAPON, YA DA gÜNEY kORE MALI. yANİ İTHALAT YAPMAK ZORUNDA abd.

21 Ocak 2019 01:37
Yırtık Çoraplı Marslı

Halk yoksulluktan inlesin ama devlet uzaya uydu göndersin.Böyle bir mantık olur mu? Aç karnına, HD VE üÇ BOYUTLU , 200 Ekran TELEVİZYON İZLEMEYE BENZER.BİR DE ÜSTÜNE KAR YAĞSIN.AYAĞINI KURTLAR PARÇALASIN AMA SEN UZAYA BAK BELKİ MARS'ı GÖRÜRSÜN.

21 Ocak 2019 01:28
Çin Gibi Ol, Cin Gibi Ol

japonya,Güney Kore,Tayland'ın ABD ile ticaret hacmi nedir? Bu ülkeler ABD'ye ne satar? ABD BUNLARDA MAL ALMAZSA BU ÜLKELER BATAR MI? ABD bunlara ambargo koysa ne olur? Bu ülkelerin sanayi ve tarımsal üretimleri nedir?Bu ülkelerin yeni pazar arayışları var mıdır? Rusya ve AVRUPA ile ticaret hacimleri nedir? pETRO, LİKİD GAZ, DOĞAL GAZ BU ÜLKE EKONOMİLERİNİ NASIL ETKİLER? bU ÜLKELERİN DENİZ TİCARETİ NE DURUMDADIR? Bu ve buna benzer soruların cevabını bilmeden ülkemizde yorumlar yapılıyor.Ben bunu anlamıyorum.

21 Ocak 2019 01:09
Dr. Unvanı Doktorla Karışır

Haklısın.Tıp doktoruna HEKİM dense çok daha mantıklı olur.Hastaneyi idare eden hekime "BAŞHEKİM deniyor.Neden BAŞ DOKTOR denmiyor? Çünkü mantığa uymuyor.Hekim kelimesini Arapça veya Farsça diye kullanmıyoruz.Çok saçma.

14 Ocak 2019 22:48
Asgari Ücret Zammı Referans

Devletin düşünmesi gereken en önemli konu "asgari ücretle geçinenler " olmalıdır.Gerisi fasaryadır.

02 Ocak 2019 00:46
Muhalefet Kendine, AKP de Bize İnanmadığı İçin Yazdıklarımız İşe Yaramıyor

Bir öneride bulunacağım : Blog başlığı " Taksim Meydanı " olan bir blog yaz, bakalım okunma sayısı ne olacak.İkinci konu olarak da " İstanbul'da Trafik Çilesi " başlıklı bir başka blog yaz ve okunma sayılarını test et bakalım ne olacak?

16 Aralık 2018 20:16
Komşudan Etkilenme Diye Bir Şey Varsa Balığa Benzememiz Lazımdı Her Yanımız Deniz

Hocam balığa benzemek konusu gayet ilginç. Çobanlarımız o zaman koyuna, Avustralyalılar kanguruya, İngilizler ve iskandinav ülkeleri balığa, kutuptakiler penguene vs vs .benzerdi.Eminönü deki esnaflar Güvercine benzerlerdi.Ne şenlikli bir dünya olurdu.Ne güzelsin Fahriye abla şiiri aklıma geldi.Şaka şaka.Hep sen şaka yapıyorsun. Ben de anlamsız bir şaka yaptım.Üzüm üzüme baka baka kararır.Ak akçe kara gün içindir.

16 Aralık 2018 10:55
Afrikalıları Afrika Sıcak Olduğundan Siyah Sanıyoruz Ama Onlar Zenci Soğuk Olsa da Siyah Olacaklardı

İnsanlar 100.000 yıl önce siyah deriliymiş, daha sonra beyazlaşmışlar. Bunda güneşe uyum şartı büyük rol oynamış.İnternet böyle diyor,Netice senin düşüncen doğru Kerim bey.

16 Aralık 2018 01:34
Enflasyon Gebelik Gibi midir?

Sayın yazarım, Enflasyonun legal yoldan düşürülmesi iktisat kanunlarına göre : " Üretimin artması , piyasaya para enjekte edilmesi ile mümkündür.Netice olarak enflasyon arz ve talep dengesidir. Kısacası fiyat neden yükselir? Arz talebi karşılayamadığı zaman.Ülkemizdeki soğan meselesi gibi.Sizin ben iktisadi kuralları çok iyi bildiğinize inanıyorum.Boşuna kendinize iftira ediyorsunuz.:))

06 Aralık 2018 12:14
İyi insanın özellikleri

yorum 2 : İyi insan özgürse fakat dünyada sizin anladığınız tarzda özgür insan yoksa ve dolayısıyla iyi insan da yoksa, neyi konuşuyoruz biz " iyi insan " olarak.Olmayan bir şey tartışılır mı, tarif edilir mi, konu olur mu? Ancak masal konusu olur.Mesela KAVUN İNSAN NASIL BİR İNSANDIR? desem ve bir blog yazsam.Ve desem ki : kOKULU BİR İNSANDIR KAVUN İNSAN.Ama ben kavun insana rastlamadım.Falan filan.Masal gibi.Not : Böyle bir yazı yazsam on bin kişi okur herhalde ??????:))

27 Kasım 2018 21:09
Toplam blog
: 416
Toplam yorum
: 2125
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 979
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.