Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Anneler Günü

Anacığımı kaybedeni tam 26 sene oldu.Lakin benim içimdeki hasret her geçen gün arttı, eksilmedi.Bizi ; evlatlarını sarıp sarmalayan o bitmez şefkâtinle bize asla babamızın yokluğunu hiç hissttirmedin.Rahat uyu meleğim..Seni ömrünce hep kalbimde yaşatacağım.

12 Mayıs 2019 17:23
Geçmiş Olsun

Geçmiş olsun Şahin bey.Tez zamanda şifa bulmanızı temenni ederim. ne

06 Nisan 2019 13:26
Ayrıştırılmak!

Sn.Kuşçu, blogunuzu milletçe çok madur olduğumuz (ayrıştırılma) üzerine yazmışsınız..Elinize sağlık.. Bu günlerde ülke olarak empati yapmaya çok ihtiyacımız olduğu malumunuz. Ötekileştiren, ayrıştıran zihniyetin ülke insanlarının barışdan yana olan düşüncelerine mani olan tehlikeli düşüncelere yol açtığını vurgularken sizi tebrik ediyorum.. Saygılarımla..

17 Eylül 2015 22:13
Bugün halâ kırk bir yaşındasın Sabahattin Ali!

Sayın Ulupınar; Duygularını sular - seller gibi mısralara dizen Sabahattin Ali için yazdıklarınız beni çok etkiledi.Yüreğinize, elinize sağlık. Sinop zindanlarındaki mapus günlerinde kaleme aldığı "dışarıda deli dalgalar, gelip duvarları yalar.." mısralarını orada şiirleştirmiştir. Sonra ne mi oldu..? Uğur Mumcu'ları, Bahriye Üçok'ları,Abdi İpekçi'leri ve Taner Kışlalı'ları yok eden zihniyet onu işte o yıllarda yok etmişti. O yıllarda "Gladyo" Nazım'lara, Ali'lere yaşama hakkı vermeyen "Demokrasi Düşmanı" , "Özgür Düşünce Düşmanı" zihniyet.. Saygılarımla.

12 Nisan 2014 18:08
Bir mucizedir Çanakkale

Şair.."..bir hilal uğruna yarabbim..ne güneşler batıyor.." veya başka mısralarda.." ..sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın...! gömelim gel seni tarihe desem..!sığmazsın..!" mısralarında " Çanakkale Şehitleri" nin kahramanlık destanının nasıl yazıldığını anlayabiliyor insan. Hele ki sizin dediğiniz gibi oraları gezince bu milletin kahraman evlatlarına ne kadar borçlu olduğunu anlayabiliyor insan.. Saygılarımla.

25 Mart 2014 22:13
Kedi vahşetine Silivrili Hayvanseverlerden tepki

Adalet can yakanın yanına kalmamasıyla sağlanır. Kabahatler kanunu gereği 300.TL ceza verilen bir cani için toplumda genç ve yaşlı her kesim insanda kanayan vicdanlara ne denilecektir. Ancak yeni düzenlenen ve talep edilen cezalarla taş yürekli, acımasız insanların mezalimi son bulacaktır.Kimseler ve hiç bir masum can dilerim bu hainlerle yüzleşmek zorunda kalmasın.

21 Şubat 2014 00:31
Kadınlar, neden ömürlerini tek bir erkekle geçirsinler ki?

Sayın Blogcu, Anaerkil toplumların ne kadar geri kalmış, ve ilkel olduklarını Ricardo Saller yazısında bahsetmiş. Erkeğin gücünü atıl hale getiren toplulukların gelişmeleride mümkün olamamaktadır. Horoz'a soru sorulmuş "Yumurtamı civcivden yoksa civciv mi yumurtadan çıkar..?" Ne demiş biliyormusunuz.? "ben vazifemi yaparım gerisine karışmam." Bu erkeğin toplumlarda üreme dışında çok daha önemli görevler alması, topluluklar halinde daha sosyal ve daha gelişmiş halde yaşamasını sağlamaktadır. Kadının doğurgan ve erkeğin yaptığı her işte çalıştığı topluluklardaki refah "anaerkil" veya "ataerkil" hiçbir örnekte yoktur. Doğal kas gücü yapısıyla, testesteron gücüyle toplulukları yönlendirmenin tabii ki insanoğlunu ilkellikten öteye götüremeyeceği aşikardır. Ailesinde; anne ve baba ile kardeş ilişkilerinde sosyal ve demokratik anlayışta olan ilişkileri görebiliyorsa çocuklarımız gelecekte'de ne görmüş ve ne yaşamışsa öyle davranacaklardır. " Armud'un dibine düştüğü.. gibi. Saygılar.

03 Kasım 2013 18:03
Site kedilere ait sanki!

Sayın Gizem Onar ; Bu dünya biliyoruz ki allahın yarattığı her canlıya yetecek kadar büyüktür. Sizin kapınızın, dışında meydana gelen bu hayvan severlikten neden bu kadar rahatsız olduğunuzu merak ettim. Allahın yarattığı canları sevmiyorsanız; bırakın ilgilenen ilgilensin..Yaşama haklarına ilişmeyin. Bırakın insanlar aç karınlarını doyursunlar gariplerin. Onlara sıcak havalarda bir kenarda su bulundurmayı çok görmeyin lütfen. Kedi dünyanın en temiz canlısıdır. Tuvaletini yapıp üstünü örten kedileri gördükçe, aklınıza umumi tuvaletlerde ihtiyacını giderdikten sonra arkasını dönüp giden insanları düşünün. Resminizden ne kadar cici bir hanımefendi olduğunuzu görüyorum.. İzninizle sizi önerdiğim blog yazarlarına eklemek istiyorum Saygılarımla..

03 Kasım 2013 16:16
Mobbing; kıskançlık mı? hor görülmek mi?

Emekli olarak çalıştığım iş yerinde bana sürekli bir sosyal kabadayılık uygulayan amirim vardı.Devamlı eleştiriyor, sıkıntı veriyor, adeta terör uygulayarak yıldırma politikası uyguluyordu. Bu konuda iş mahkemesine başvurmayı dahi düşünmüştüm. Sanki beni sürekli saf dışı etmeyi düşünen bir kişi olarak davranıyordu. Devamlı tarif edilmez kıskançlıkları vardı.Ancak bu tarzı sanki hep daha sosyal ve kendinden daha çok sevilen çalışanlaraydı. Antipatik, adeta düşmanca ; sen kimsin.? ne yetkin var.? gibi herkesin içinde aşağılayıcı hareket ve davranışlarıyla beni işten soğutmaya çalıştı.Bunu en sonunda başardı da ..Alternatif çözüm önerisi verdiğim toplantılar onu iyice geriyor, yönetimin başarılı ve takdir ettiği çalışma örneklerimizi o hep küçümsüyordu. Son olarak ciddi bir tartışmaya girerek o işimle vedalaşmak zorunda kaldım.Bunları patronlar neden görmez.Ben orada orta dereceli başarılı yöneticiydim. Onun önceki yıllarda batırdığı şirketi herkes,dağ-taş biliyordu.Saygılarımla.

22 Ekim 2013 18:43
Gıdalardaki tehlikeler ve tüketici bilinci

2009 yılına ait açıklanan raporda 3 çocuk mamasında kurşun bulunması anne ve ba balarda fevkalade panik yaratmıştır. Sağlık bakanlığının marka açıklamaması kafalarda iyice karışıklığa yol açmıştır..... Geçmiş olsun...! Kurşun ağır metal bileşiklerindendir..Yazık değilmi...Körpe bedenlerde nelere yol açacağını allah bilir.Çok yazık çok..Neden iş işten geçtikten sonra denetimler..raporlar... Amerikan Gıda ve İlaç dairesi olan "FDA" böyle bir durumda ne yapar bilirmisiniz.. Bitirir..,sebeb olan sorumluları siler..yok eder...,öyle cezalar verirki..hayatını koysa birdaha bu sektöre asla giremez.... Yine geçenlerde buna benzer bir haberde bebek biberonlarında , pet su ,meyve suyu , ayran gibi gibi meşrubat ve içecek ambalajlarında zararlı ( kanserojen ) olduğu klınik çalışmalarda kanıtlanmış madde kullanıldığı açıklandı. Geçmiş olsun..Alan aldı...,satan sattı..., Geçmiş olsun..Denetleneceğini ve hata ya parsa yok olacağını bilen kuruluş on kere ölçer..yüz kere tartar...ve öyle üretir..

30 Temmuz 2010 23:13
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 381
Kayıt tarihi
: 28.05.10
 
 

29.04.1953 Zonguldak'ta doğdum. Hisarönü İlkokulu /Filyos 27 Mayıs İlkokulu / Filyos Çaycuma Orta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster